نقش تقویم دیواری در تبلیغات|چاپخانه مجریان

نقش تقویم دیواری در تبلیغات چیست ؟

نقش تقویم دیواری در تبلیغات

نقش تقویم دیواری در تبلیغات چیست ؟ همان گونه که می دانید تقویم دیواری یکی از محصولات تبلیغاتی می باشد که شرکت های خدماتی بسیار علاقه مند به استفاده از آنها می باشند. این تقویم ها عموما از سمت آژانس های هواپیمایی، آژانس های مسافربری، قالیشویی ها، شرکت های خدمات نظافتی و موئسسات گردشگری سفارش داده می شوند. به دلیل استفاده طولانی مدت ( ۳۶۵ روز ) از این محصولات، طراحی آنها همواره باید مورد توجه سفارش دهندگان قرار بگیرد. در صورتی که تقویم ها از ظاهری زشت برخوردار باشند دیگر نتایج مثبتی برای تبلیغات به همرا هنخواهند داشت.بسیاری نیز تریج میدهند به جای تقویم ها ( تقویم دیواری یا تقویم رومیزی ) از سررسید برا تبلیغات استفاده کنند ، همانطور که میدانید چاپ سررسید به مراتب پر هزینه تر از تقویم است ، آن هم تقویم دیواری . بسته به نوع تبلیغات و دید و یا برندی که دارید میتوانید روش تبلیغاتی خود را انتخاب کنید ، بسیاری نیز هم از تقویم ها و هم از سررسید به عنوان روش بازاریابی خود استفاده میکنند که این کار میتواند نام و برند شما را بر سر زبان ها بیاندازد.

تقویم دیواری

شاید شما هم بسیار دیده باشید که مشاغل مختلف از تقویم دیواری برای تبلیغ کار خود استفاده می کنند و در عین حال یک هدیه فوق العاده کاربردی نیز به شما هدیه می دهند. این کار در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش های تبلیغ مشاغل می باشد. شما نیز اگر در کار خاصی فعال هستید و نیاز به بازاریابی و فروش بیش تر محصولاتتان دارید، می توانید از این شیوه ی عالی و کاربردی برای تبلیغ کارتان استفاده کنید. تنها کافی است که طرح مورد نظر خود را به همراه متن تبلیغی خود را در اختیار ما قرار داده و پس از طراحی و چاپ تقویم دیواری، آن را به مشتریان خود هدیه دهید.

جنس تقویم های دیواری

معمولا تقویم های دیواری را از مقوا می سازند. البته نمونه های چوبی و حصیری این نوع از تقویم ها دیده شده است. پیشنهاد بازرگانی آفرنگ به شما خریداران استفاده از حصیر می باشد. البته اگر قصد دارید تعداد بسیار بالایی سفارش دهده و منابع مالی شما محدود است پیشنهاد ما استفاده از تقویم های مقوایی می باشد. تقویم های مقوایی ارزان ترین نوع این محصولات تبلیغاتی می باشند. حصیر و چوب به دلیل استحکام بالا معمولا برای هدیه به کسبه و شرکت های خصوصی مناسب می باشد. البته اگر محصولاتی که شما قصد دارید آنها را به مشتریان خود معرفی نمایید مربوط به منازل میباشد می توانید از آنها برای ارائه به بانوان استفاده کنید.

سایز تقویم های دیواری

انتخاب سایز نکته ی دیگری می باشد که باید به آن توجه شود. سایز تقویم های دیواری عموما باید ۳۰ الی ۴۰ سانت باشد. کمتر از این سبب کاهش دید مستقیم به آن خواهد شد و بالاتر از آن عموما ظاهر محیط را از تعادل خارج می کند. البته اگر شما قصد دارید محصولات خود را بصورت عمودی بر روی انها چاپ گردانید می توانید این اندازه را کمی بیشتر نمایید.

استفاده از رنگ ها و تصاویر در تقویم دیواری

این نکته را می توان مهمترین قسمت طراحی یک تقویم دیواری دانست. به عقیده ی نگارنده این متن استفاده از رنگ هایی گرم می تواند سبب شود تقویم ها جذابتر بنظر برسند. معمولا طراحان برای طرح اولیه از رنگ های سبز، زرد، نارنجی و آبی استفاده می نمایند. دلیل این امر نیز مربوط به فصول سال می باشد. در فصل بهار انتخاب رنگ سبز به دلیل شکوفایی و رشد گیاهان می تواند گزینه ی مناسبی باشد. در تابستان رنگ زرد را می توان نشان دهنده حس این فصل از سال دانست. انتخاب این رنگ ها تماما برای القای حس آن فصل در باور افراد می باشد. بطور مثال زمانی که صحبت از پاییز می شود اولین نکته ای که در ذهن افراد نقش می بندد رنگ زیبای نارنجی درخشان و ریختن برگ های آنها می باشد. در نتیجه در این قسمت از طراحی حتما به بحث تناسب رنگ ها و فصل انتخاب شده اهمیت دهید. گاها دیده شده است که طراحان از تصاویر فصول نیز برای طراحی بهره می برند. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که شما قصد داشته باشید از متون برای معرفی برند خود استفاده کنید. شرکت هایی که قصد دارند محصولات خود را بصورت تصویری به مشتریان معرفی نمایند نیازی به استفاده از تصاویر فصول برای طراحی نخواهند داشت. البته در انتخاب طیف رنگ و استفاده از تصاویر مناسب در تقویم دقت کنید ، چرا که زیبایی طرح تقویم همواره داراری اهمیت زیادی است.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.