برنامه ریزی نمایشگاه

برای اجرای یک بسته نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی کنیم تا حداکثر سرمایه بازگردانده شود؟

برنامه ریزی برای هر نمایشگاهی درواقع از مهم ترین فاکتورهای این امر به‌شمار می‌رود. درواقع این امر نه فقط ما را برای این رویداد آماده می‌نماید، بلکه در ذخیره سازی زمان‌های ارزشمند نفش بسزایی دارد. در این مقاله از وب‌سایت مجریان قصد داریم نا به این این موضوع بپردازیم که برای اجرای یک پکیج نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی کنیم تا حداکثر سرمایه بازگردانده شود؟

آشنایی با ماهیت نمایشگاه‌های سنتی و مجازی، شناخت مزایای نمایشگاه مجازی، انتخاب نوع نمایشگاه مناسب، تعیین نمودن موقعیت غرفه نمایشگاه مجازی و طرح کلی آن، از فکاتورهای مهم و ضروری است که باید به‌طور دقیق صورت پذیرد. علاوه بر این باید یک نماینده جهت برقراری ارتباط با مجری نمایشگاه مجازی و بروزرسانی اطلاعات تعیین گردد که به‌طور آنلاین در نمایشگاه حضور یابد. در این مقاله به این نکته می‌پردازیم که برای اجرای یک بسته نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی کنیم تا حداکثر سرمایه بازگردانده شود؟

 

فهرست مطالب در این مقاله

 • برای اجرای یک بسته نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی نماییم؟
 • فاکتورهای مهم برنامه ریزی موثر در نمایشگاه
 • نتیجه گیری

 

برای اجرای یک بسته نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی نماییم؟

چنانچه قصد شرکت در یک نمایشگاه را داریم، حتماً یک برنامه ریزی درست و دقیق را جهت معرفی هر چه بهتر کسب وکارمان در اولویت قرار دهیم.. شاید این سوال پیش بیاید که چرا برخی از اشخاص با توجه به سرمایه گذاری بسیار بالا جهت اجاره تجهیزات نمایشگاهی و هم‌چنین دیگر هزینه‌های جانبی، باز هم با شکست روبر می‌شوند؟

پاسخ سوال بالا کاملاً مشخص است، عدم برنامه ریزی نمایشگاه به صورت دقیق و اصولی موجب چنین اتفاقی می‌شود. درواقع برای اجرای یک بسته نمایشگاهی، برنامه ریزی از مهم‌ترین فاکتورهابی این امر به‌شمار  می‌رود.

جهت اینکه حضورمان در نمایشگاه با موفقیت و سود دهی همراه باشد، درواقع ابتدا باید هدف از شرکت در این رویداد را به‌صورتی واضح تعیین نماییم. در حقیقت از مهم‌ترین فاکتورهای حضور در نمایشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروش محصولات
 • گسترش سطح ارتباطات
 • آشنایی عموم افراد با برند یا خدمات ما
 • موفقیت از دیگر رقبا از طریق حضور در نمایشگاه
ادامه مطلب
هدیه تبلیغاتی نفیس چیست ؟

 

فاکتورهای مهم برنامه ریزی موثر در نمایشگاه

به‌طور کلی جهت حضور نمایشگاه و برگشت حداکثر سرمایه فاکتورهایی وجود دارد که در ادامه مقاله به ان‌ها می‌پردازیم. از مهم ترین فاکتورهای مهم در موفقیت حضور در یک نمایشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب مکان مناسب برای غرفه در نمایشگاه
 • رعایت درست اصول مهم در ساخت غرفه
 • تعیین هدف جهت حضور در نمایشگاه
 • بررسی و ارزیابی دقیق نمایشگاه
 • محاسبه بودجه لازم برای حضور در نمایشگاه

 

انتخاب مکان مناسب برای غرفه در نمایشگاه

شاید از مهمترین فاکتورهایی که باید جهت حضور در نمایشگاه‌ها بدان توجه‌ای ویژه داشت، درواقع انتخاب مکان درست مناسب غرفه در نمایشگاه است. البته پیش از آن باید بررسی شود که کدام نمایشگاه تجاری خاص جهت کسب و کار ما سود آورتر خواهد بود.

 

رعایت درست اصول مهم در ساخت غرفه

پیش از حضور در نمایشگاه، ابتدا باید برنامه ریزی دقیق و مناسبی در این امر داشته باشیم. شاید برای نخستین بار است که قصد دارید برای چنین کاری برنامه ریزی نمایید  و به هیمن دلیل این کار برای شما کمی دشوار به نظر می‌رسد. ولی بدون شک تمام تصمیات و برنامه‌ریزی‌ها به تنهایی صورت نمی‌پذیرد و در همین راستا به‌واسطه مشورت با شرکت‌های خبره مانند مجریان این کار برای شما بسیار راحت‌تر میسر می‌شود. به موجب این امر با یک برنامه ریزی مناسب و  هم‌چنین به‌واسطه بهترین طراحی و غرفه سازی می‌توانیم به هدف خودمان از حضور در نمایشگاه برسیم.

به این نکته مهم  توجه داشته باشید که رقبای ما هم در این نمایشگاه حضور دارند و آن‌ها هم قصد دارند تا با ارائه برندشان در این نمایش به موفقیت دست یابند. بنابراین غرفه سازی، بررسی جوانبی مانند کار با کیفیت و میزان جذابیت آن باید مورد توجه قرار گیرد.

 

برنامه ریزی برای نمایشگاه

 

تعیین هدف جهت برنامه ریزی و حضور در نمایشگاه

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که هدف از شرکت در نمایشگاه چیست؟ در پاسخ به سوال مذکور باید اذعان نماییم که درواقع هدف اصلی از شرکت در نمایشگاهبرای هر کسب و کار متفاوت است. در حقیقت نخستین قدم در این امر؛ تصمیم گیری در مورد هدف حضور در نمایشگاه است. چراکه اگر ندانیم که هدفمان از شرکت در نمایشگاه چیست، بدون شک با عدم موفقیت روبرو می‌شویم.

پس لازم استپیش از تصمیم‌گیری درباره انتخاب هدف از شرکت در نمایشگاه به سوالات زیر دقت نماییم تا بهتر هدفمان را انتخاب نماییم.

 • شما قصد دارید تا یک محصول یا خدمات جدیدی را راه اندازی نمایید؟
ادامه مطلب
هر آنچه که باید درباره چاپ متالایز بدانید + نکات ، مزایا و معایب و کاربردها

 

 • می‌خواهبد موقعیت جغرافیایی‌تان را گسترش دهید؟

 

 • آیا قصد دارید تا با مشتریان ارتباط بیشتری برقرار نمایید؟

 

 • می‌خواهید برند تازه خود را به عموم مخاطبان در نمایشگاه معرفی نمایید؟

 

 • آیا می‌خواهید در نمایشگاه محصولات خودتان به فروش رسانید؟

 

بررسی و ارزیابی دقیق نمایشگاه

بهره‌مندی از استند، رول آپ تبلیغاتی و اجاره تجهیزات نمایشگاهی بسیار پیشرفته، درواقع تاثیر بسزایی در جذب مخاطبان دارد. از روش‌های دیگر کاربردی و مهم جهت برنامه ریزی نمایشگاه و ارتباط با کاربران نمایشگاه، ایجاد مسابقات و سرگرمی‌های جذاب و در نظر داشتن جوایزی ارزشمند است. در حقیقت ما به‌واسطه طراحی بازی‌هایی به‌صورت تعاملی و اهدای جوایز تبلیغاتی رایگان، به‌صورتی هوشمندانه ذهن مخاطبان را درگیر خواهیم کرد و هم‌چنین اشخاص زیادی را به سوی غرفه‌مان جذب می‌نماییم. بعد از اینکه موفق شدیم مخاطبان زیادی را به بازدید غرفه دعوت کنیم، یاید نحوه برقراری ارتباط ما با آن‌ها در اولویت قرار گیرد. درواقع این نکته بسیار مهم خواهد بود که در ارتباط با مخاطبان باید سعی کنیم تا نیازهای اصلی آن‌ها را شناسایی و هم‌چنین سوالات و ابهاماتی که در مورد استفاده از محصول ما شاید در ذهن‌شان ایجاد شود، را از قبل پیش بینی نماییم. باید با صبوری به سوالات مخاطبان پاسخ دهیم تا به معرفی خدمات و محصولات ما اطمینان نمایند.

 

محاسبه بودجه لازم برای حضور در نمایشگاه

به‌طور کلی برای شرکت در نمایشگاه، نخستین چیزی که شاید ذهن ما را تحت تاثیر قرار دهد، مقدار سرمایه‌ای است که جهت اجرای حضور درنمایشگاه بدان نیاز داریم. به موجب این امر پس از مشخص نمودن هدف از شرکت در نمایشگاه معقول است تا بودجه بندی این کار را حائز اهمیت قرار دهیم. چنانچه حضور ما در نمایشگاه با برنامه ریزی  و بودجه بندی مناسب پیش رود، دیگر جای هیچ نگرانی از بازاریابی‌های پر هزینه و استرس‌زا نداریم.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به ماهیت برنامه ریزی درست و اصولی در نمایشگاه با هدف بازگشت سرمایه پرداختیم. در کل باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که برنامه ریزی نمایشگاه از حضور نسنجیده در ان بسیار مهم‌تر است. امید است مقاله برای اجرای یک بسته نمایشگاهی موثر چگونه برنامه ریزی کنیم تا حداکثر سرمایه بازگردانده شود؟ برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه برنامه ریزی نمایشگاه با ما در وب‌سایت سررسید مجریان به اشترک گذارید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *