انتخاب چاپخانه|چاپخانه مجریان

انتخاب چاپخانه مدرن و نقش آن در چاپ کاتالوگ

انتخاب چاپخانه خوب چه اهمیتی دارد؟ چه معیارهایی به انتخاب بهترین چاپخانه کمک می‌کنند؟ چه خدماتی در چاپخانه‌ها ارائه می‌شود؟ یک چاپخانه حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهترین چاپخانه‌های ایران کدامند؟ سفارش در چاپخانه‌های برتر چقدر هزینه دارد؟ اگر به دنبال انتخاب یک چاپخانه خوب و حرفه‌ای برای چاپ کالاهای مورد نظر خود مانند کاتالوگ هستید، ابتدا باید با معیارهای انتخاب چاپخانه آشنایی داشته باشید. در این مطلب از مجریان قصد معرفی این معیارها و راهنمایی شما را داریم. با ما همراه باشید تا هر آنچه در مورد انتخاب چاپخانه مدرن و نقش آن در چاپ کاتالوگ باید بدانید را توضیح دهیم.

انتخاب چاپخانه خوب چه اهمیتی دارد؟

تکنولوژی این روزها در همه عرصه‌ها پیشرفت زیادی داشته است و یکی از زمینه‌هایی که تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژی، ارتقا پیدا کرده و به یکی از نیازهای اصلی جوامع تبدیل شده صنعت چاپ است. در گذشته تنها زمینه فعالیت صنعت چاپ، صحافی و چاپ کتاب، روزنامه، مجله یا نهایتا کارت‌های ویزیت بود، امروزه اما محصولی نیست که قابلیت چاپ روی آن وجود نداشته باشد. همین مسئله باعث شده که مشاغل مربوط به این صنعت نیز بیشتر از گذشته باشند که یکی از مهم‌ترین ‌آن‌ها چاپخانه‌ها است. همه روزه افراد زیادی به چاپخانه‌ها مراجعه می‌کنند، از دانشجویان و به منظور چاپ جزوات درسی گرفته تا صاحبین کسب و کار برای طراحی و چاپ کالاهای تبلیغاتی یا محصولاتی مانند کاتالوگ از مشتریان چاپخانه‌ها هستند و چیزی که در میان همه آن‌ها مشترک است، جستجوی آن‌ها به دنبال یک چاپخانه با کیفیت خدمات خوب است. اما شاید این سوال برای شما ایجاد شود که انتخاب چاپخانه خوب چه اهمیتی دارد؟

در پاسخ به این پرسش که انتخاب چاپخانه خوب چه اهمیتی دارد، باید گفت که در هر جایگاهی باشید، به عنوان یک دانشجو یا صاحب کسب و کاری بزرگ یا کوچک که به دنبال معرفی برند خود باشید، کیفیت محصولاتی که چاپ می‌کنید و از طریق آن برند را به مشتریان را معرفی می‌کنید اهمیت زیادی دارد. برای مثال اگر قصد چاپ کاتالوگ معرفی برند یا معرفی محصول خود را داشته باشید، ضروری است که این کار را با بهترین کیفیت انجام دهید و چاپ کاتالوگ با بهترین کیفیت هم نیازمند تجهیزات و تکنولوژی‌های به روز است که جزو ویژگی‌های چاپخانه‌های خوب و حرفه‌ای است.

معیارهای انتخاب بهترین چاپخانه

معیارهای انتخاب بهترین چاپخانه شما را در پیدا کردن چاپخانه‌ای که تمام ویژگی‌های مورد نظر را داشته باشد و انتظارات شما بابت چاپ محصول را برآورده کند، موضوعی با اهمیت است. فاکتورها و معیارهای مختلفی وجود دارند که یک چاپخانه را در میان ده‌ها مرکز چاپ یک شهر، به بهترین در زمینه کاری خوب تبدیل می‌کنند که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند.

۱. قدمت و سابقه کار

قدمت و سابقه کار چاپخانه و تجربه آن در چاپ محصولات مختلف اولین و مهم‌ترین معیاری است که در انتخاب یک مرکز خوب در این زمینه باید به آن توجه کرد. در حالت کلی و نه فقط در زمینه چاپخانه‌ها، هر کسب و کاری که قدمت بیشتری داشته باشد، اعتبار بیشتری هم دارد و این موضوع ناشی از تجربه بالاتر آن کسب و کار است. به همین دلیل در زمان انتخاب مرکزی برای چاپ محصولات مورد نظر خود مانند کاتالوگ ابتدا باید قدمت و سابقه کار مرکز را در نظر بگیرید. ضمن در نظر گرفتن این معیار برای انتخاب بهترین چاپخانه باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که سابقه بالای کار به معنی کیفیت کار نیست و گاهی مجموعه‌های با سابقه به دلیل استفاده از ابزارهای قدیمی، کیفیت کاری مناسبی ندارند. به همین دلیل علاوه بر معیار قدمت و سابقه کار، سایر معیارهایی که در ادامه خواهیم گفت را هم باید برای انتخاب بهترین چاپخانه مد نظر قرار دهید.

۲. تنوع خدمات

تنوع خدمات دومین ویژگی یک چاپخانه حرفه‌ای است. البته این ویژگی را هم می‌توان از دو جهت بررسی کرد. بعضی از چاپخانه‌ها بر اساس تکنولوژی روز، با کمک ابزارها و تجهیزات مختلف و نرم‌افزارها کار می‌کنند. این چاپخانه‌ها به دلیل داشتن تجهیزات کافی، سرعت مناسبی برای انجام کارهای خود دارند و بر همین اساس توانایی پذیرش انواع مختلف سفارش‌ها در تیراژ بالا و پایین را دارند و تمام سفارشات خود را با کیفیت بالا به چاپ می‌رسانند اما بعضی چاپخانه‌ها تمرکز خود را روی طراحی و چاپ یک یا دو محصول می‌گذارند و این محصولات را با کیفیت مطلوبی تولید می‌کنند. بنابراین مانند قدمت و سابقه کار، معیار تنوع خدمات هم معیاری نیست که به تنهایی تضمین کیفیت کار چاپخانه باشد و در کنار آن باید کیفیت نمونه‌های چاپی مرکز مورد نظر خود را هم مورد بررسی قرار دهید.

ادامه مطلب
چاپ آرم روی ست مدیریتی نفیس جدید

۳. دستگاه‌های موجود در چاپخانه

از دیگر معیارهایی که بررسی آن به انتخاب چاپخانه کمک می‌کند، بررسی دستگاه‌های موجود در چاپخانه است. هر چقدر تجهیزات و دستگاه‌های موجود در چاپخانه پیشرفته‌تر و کامل‌تر باشند، کیفیت کار مجموعه هم بالاتر خواهد بود. به خصوص در مورد محصولی مانند کاتالوگ، نوع و کیفیت دستگاه‌ها تاثیر زیادی در کیفیت کاتالوگ چاپی دارد. برای بررسی دستگاه‌های موجود در چاپخانه باید به صورت حضوری به محل آن مراجعه کنید یا از طریق صحبت با کارشناسان مجموعه مورد نظر خود در مورد وجود و استفاده از دستگاه‌های مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

۴. هزینه خدمات

معقولانه بودن هزینه خدمات یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در انتخاب چاپخانه باید به آن توجه کرد. انواع خدمات ارائه شده در چاپخانه‌ها معمولا تعرفه‌ای دارند که هر مرکز بسته به کیفیت کار خود یا نوع ابزارهایی که در انجام آن استفاده می‌کند، مبلغی را به تعرفه اضافه می‌کند. مراکز خوب و حرفه‌ای به جای کسب سود بیشتر، مشتریان بیشتری جذب می‌کنند و از این طریق درآمد خود را افزایش می‌دهند. بررسی قیمت‌ها و مقایسه آن‌ها در چند مرکز، راهکاری مناسب برای انتخاب بهترین چاپخانه برای سفارش خدمات است.

۵. نحوه ارتباط با مشتریان

نحوه ارتباط با مشتریان یکی دیگر از مسائلی است که در انتخاب چاپخانه باید به آن توجه کرد. برخورد مدیریت مجموعه، پرسنل و حتی منشی یا اپراتوری که پاسخگوی تماس‌ها و راهنمای مشتریان غیرحضوری است، در انتخاب چاپخانه خوب موثر هستند. مجموعه‌های با تجربه که کیفیت کاری خوبی دارند و رضایت مشتریان هدف اصلی فعالیت‌ها آن‌ها است به اهمیت ارتباط خوب با مشتری واقف هستند و با در نظر داشتن این موضوع، پرسنل خود را از میان افرادی انتخاب می‌کنند که در برقراری ارتباط با مشتریان خوب عمل می‌کنند.

۶. سرعت تحویل سفارش

سرعت تحویل سفارش از دیگر عواملی است که در انتخاب چاپخانه اهمیت زیادی دارد. البته این معیار به حجم کاری مجموعه مورد نظر، نوع سفارش شما و زمان سفارش بستگی دارد. برای مثال اگر در فصل زمستان و اسفند ماه به مراکز چاپ مراجعه کنید و سفارش شما حتی یک کاتالوگ بی‌ارتباط با هدایای تبلیغاتی باشد هم ناچارا باید زمان بیشتری را در انتظار تحویل آن بمانید. در شرایط عادی اما چاپخانه‌هایی که سفارش مشتریان را با حفظ کیفیت، در زمان کمتری تحویل می‌دهند، گزینه مناسب‌تری برای ثبت سفارش هستند. البت بیشتر چاپخانه‌ها این امکان را با دریافت هزینه بیشتر برای مشتریان خود فراهم می‌کنند.

ویژگی‌های یک چاپخانه خوب برای چاپ کاتالوگ

حالا که با معیارهای انتخاب چاپخانه برای چاپ سفارشات خود شدید، نوبت به بررسی ویژگی‌های یک چاپخانه خوب برای چاپ کاتالوگ که یکی از پرمتقاضی‌ترین محصولات چاپی است، می‌رسد. در میان محصولات مختلفی که همه روزه در مراکز چاپ، طراحی و تولید می‌شوند، کاتالوگ یکی از محصولاتی است که بیشترین تیراژ را در اختیار دارد. این محصول توسط تولیدکنندگان برای معرفی محصولات خود، مجموعه‌های خدماتی برای معرفی انواع خدمات، آموزشگاه‌ها برای معرفی انواع رشته‌های تحصیلی تدریس شده در آن‌ها و بسیاری سازمان‌ها و مجموعه‌های دیگر استفاده می‌شود.

چاپ کاتالوگ جزو وظایف اصلی بیشتر چاپخانه‌ها است تا جاییکه بعضی از مراکز چاپ، تنها در زمینه چاپ این محصول و موارد مشابه مانند کارت ویزیت فعالیت می‌کنند. کاتالوگ محصولی مهم است که اگر با دقت و کیفیت طراحی و تولید شود، کسب و کار، محصول و خدمات را به بهترین شکل و با جزئیات به مشتریان معرفی می‌کند و از این طریق به افزایش درآمد مجموعه هم کمک می‌کند. با توجه به اینکه داشتن کاتالوگی با کیفیت، نیازمند انتخاب چاپخانه‌ای حرفه‌ای است، در ادامه برخی ویژگی‌های یک چاپخانه خوب برای چاپ کاتالوگ را معرفی خواهیم کرد.

۱. سابقه کار در این زمینه

طراحی کاتالوگ کاری است که نیاز به تجربه و مهارت دارد. یک کاتالوگ شامل جزئیات مختلف و اغلب مهمی است که باید آن‌ها را به بهترین شکل به مشتری ارائه کند و در عین حال آنقدر جذاب باشد که مشتریان آن را تا انتها مطالعه کنند. طراحی چنین کاتالوگی تنها از عهده مجموعه‌ها بر می‌آید که دارای سابقه کار در این زمینه باشند و تیم طراحی و چاپ کاتالوگ آن‌ها از اعضای حرفه‌ای و ماهر تشکیل شده باشد. از مسئول ثبت سفارش در چاپخانه گرفته تا طراح و مسئول چاپ همگی باید افرادی ماهر باشند که سابقه طراحی کاتالوگ را داشته و در این امر موفق عمل کرده باشند. برای مثال مسئول ثبت سفارش باید مهارت لازم در ارتباط با مشتری و تشخیص نیاز او را داشته باشد و طراح نیز باید از خلاقیت مناسبی برای ارائه ایده‌های جدید در طراحی کاتالوگ برخوردار باشد و همه این‌ها به سابقه کار در این زمینه وابسته است.

ادامه مطلب
راهکارهای انتخاب و خرید هدایای تبلیغاتی

۲. استفاده از ابزار و تجهیزات کامل چاپ کاتالوگ

استفاده از ابزار و تجهیزات کامل چاپ کاتالوگ که مطابق با استانداردهای جهانی باشند و قابلیت چاپ انواع کاتالوگ در سایزهای مختلف با آن‌ها وجود داشته باشد، یکی دیگر از ویژگی‌های مراکز خوب فعال در زمینه چاپ محصولات است. چاپ کاتالوگ اغلب به روش‌ دیجیتال یا افست انجام می‌شود و یک مرکز خوب باید تجهیزات انجام هر دو روش را داشته باشد تا در صورت نیاز و درخواست مشتری امکان چاپ مطابق با خواست او میسر باشد.

۳. امکان چاپ در تیراژ مختلف

امکان چاپ در تیراژ مختلف یکی دیگر از ویژگی‌های مرکزی خوب در زمینه چاپ کاتالوگ است. برخی مراکز به دلیل محدودیت ابزار و تجهیزات چاپ این محصول و محصولات مشابه دیگر را تنها در تیراژی مشخص انجام می‌دهند، برای مثال مراکزی که تنها دستگاه چاپ کاتالوگ در آن‌ها، ابزار چاپ افست است صرفا سفارشات بیشتر از ۵۰۰۰ عدد را پذیرش می‌کنند و  در چنین مشتریانی که قصد سفارش با تعداد کمتر دارند، قادر به ثبت در آن مجموعه نیستند. این در حالی است که مراکز خوب و با تجربه در زمینه چاپ کاتالوگ با علم به این موضوع امکان چاپ در تیراژ مختلف را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند.

۴. داشتن نمونه‌های آماده

در بعضی چاپخانه‌ها فرآیند طراحی و چاپ محصولات مختلف مانند کاتالوگ صرفا به صورت شخصی‌سازی شده انجام می‌شود. در چنین مراکزی معمولا هزینه دریافتی از مشتری بالا خواهد بود اما بعضی مراکز با داشتن نمونه‌های آماده هزینه کمتری از مشتریان دریافت می‌کنند. مشتریانی که طرح خاصی برای کاتالوگ خود در نظر داشته و استفاده از قالب‌های آماده برای آن‌ها کاربردی است با سفارش چاپ به این مجموعه‌ها می‌توانند هزینه نهایی چاپ کاتالوگ را تا حد زیادی کاهش دهند.

 

چاپ کاتالوگ در چاپخانه مجریان

تقریبا تمام مرکز چاپ و آماده‌سازی محصولات تبلیغاتی، چاپ کاتالوگ را هم به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می‌کنند و مجریان هم یکی از مجموعه‌هایی است که در این زمینه هم فعالیت دارد. چاپ کاتالوگ در چاپخانه مجریان با استفاده از بروزترین تجهیزات چاپ افست، برای آماده‌سازی سفارشات در حجم بالا و چاپ دیجیتال برای تیراژ پایین‌تر اما با کیفیت انجام می‌شود. خدمات مجموعه ما علاوه بر چاپ کاتالوگ، شامل مشاوره رایگان در این زمینه نیز هست. مشتریانی که به دنبال چاپ این محصول هستند اما در انتخاب بهترین نوع کاتالوگ از نظر طراحی، قطع و اندازه یا جنس کاغذ مردد هستند، این امکان را دارند که کمک مشاورین ما سفارش را مطابق با نیاز خود ثبت کنند. ارتباط با کارشناسان ما هم از طریق راه‌های تماس موجود در سایت و هم از طریق، گفتگو با پشتیبان آنلاین سایت، امکان‌پذیر است.

 

نتیجه گیری

معیارهای مختلفی برای انتخاب چاپخانه وجود دارند که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توان بهترین چاپخانه‌ یا چاپخانه‌ها را  انتخاب و سفارش خود را به ساده‌ترین شکل ثبت کرد. در این مطلب مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک چاپخانه خوب به خصوص در زمینه چاپ کاتالوگ باید از آن برخوردار باشد را بررسی کردیم. برای چاپ سررسید ویا برای اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی، کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا به همه سوالات شما در مورد این محصول و دیگر محصولات چاپی پاسخ دهند.

جهت دریافت خدمات مشاور تبلیغاتی، خدمات دیگر مجموعه مجریان نظیر هدایای تبلیغاتی مانند : خودکار تبلیغاتی، پاوربانک تبلیغاتی، لیوان حرارتی، خرید تقویم رومیزی، خرید سررسید و … می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در بخش تماس با ما، با مشاوران و کارشناسان مجموعه مجریان در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول 

۱. اهمیت انتخاب چاپخانه خوب برای چاپ کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ محصولی است که اگر به درستی طراحی شود، تاثیر زیادی در مشتری خواهد داشت و با استفاده از آن می‌توان محصول را به بهترین شکل به مشتریان معرفی کرد. طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه‌ای با طراحی ماهرانه تنها در چاپخانه‌های خوب امکان‌پذیر است.

۲. معیارهای مهم انتخاب چاپخانه خوب چه مواردی هستند؟

سابقه کاری مرکز مورد نظر، نوع دستگاه‌هایی که برای چاپ کاتالوگ استفاده می‌کند، نوع و شکل مشتری‌مداری آن‌ها، برخورداری از تیم حرفه‌ای و سرعت تحویل کار از جمله معیارهای موثر در انتخاب بهترین چاپخانه هستند.

۳. آیا قدمت و تجربه کاری به تنهایی معیار انتخاب بهترین چاپخانه است؟

قدمت و تجربه کار، مهارت تیم کاری در زمینه طراحی کاتالوگ را افزایش ‌می‌دهد اما به تنهایی معیار انتخاب نیست زیرا بعضی مجموعه‌ها علی‌رغم قدمت بالا از دستگاه‌های بی‌کیفیت و قدیمی استفاده می‌کنند.

۴. چه مسائلی در تعیین هزینه چاپ کاتالوگ در چاپخانه‌ها موثر است؟

سرعت تحویل محصول چاپی، نوع چاپ و کیفیت آن، نوع دستگاه‌هایی که در فرآیند چاپ کاتالوگ به کار رفته، تعداد صفحات کاتالوگ و بسیاری موارد دیگر در تعیین هزینه چاپ کاتالوگ در چاپخانه موثر هستند.

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *