کارت ویزیت هوشمند چیست|چاپخانه مجریان

کارت ویزیت هوشمند چیست و چه تاثیری در تبلیغات دارد؟

کارت ویزیت هوشمند چیست ؟ تفاوت کارت ویزیت هوشمند با کارت‌های عادی و کاغذی چیست؟ کارت ویزیت به صورت هوشمند یا دیجیتالی برای کدام مشاغل کاربردی است؟ تولید کارت هوشمند ویزیت چه مراحلی دارد؟ استفاده از کارت ویزیت هوشمند چه مزایایی دارد؟ کارت ویزیت هوشمند یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین انواع کارت ویزیت‌ها است و امروزه برای بیشتر مشاغل از آن استفاده می‌شود. اگر صاحب یک کسب و کار هستید و قصد سفارش این نوع کارت برای تبلیغ کار خود را دارید، با این مطلب از مجریان همراه باشید تا این نوع کارت ویزیت را به شما معرفی کنیم. در ادامه به این سوال که کارت ویزیت هوشمند چیست و چه تاثیری در تبلیغات دارد، پاسخ خواهیم داد.

کارت ویزیت هوشمند چیست؟

اگر صاحب کسب و کاری تازه تاسیس باشید و برای معرفی بیشتر حرفه خود به مشتریان قصد طراحی کارت ویزیت را داشته باشید، احتمالا یکی از گزینه‌های پیشنهادی به شما کارت ویزیت هوشمند بوده است اما آیا می‌دانید که کارت ویزیت هوشمند چیست؟ کارت ویزیت هوشمند یا دیجیتال یکی از جدیدترین انواع کارت‌های ویزیت است که چند سالی است در بازار تبلیغات تولید و عرضه شده و به عنوان جایگزینی برای کارت‌های کاغذی از آن استفاده می‌شود. مزیت این نوع کارت ویزیت بسیار زیاد است و در مدت زمان کوتاه توانسته جایگزین سبک قدیمی طراحی کارت ویزیت یعنی چاپ کارت‌های کاغذی شود. طراحی این نوع کارت‌ها چندان سخت نیست، البته این موضوع به معنی عدم نیاز به مهارت و تخصص برای طراحی کارت هوشمند ویزیت نیست اما نحوه طراحی و اجرای آن ساده‌تر از کارت‌های کاغذی است.

 

تفاوت کارت ویزیت هوشمند با کاغذی

مهم‌ترین تفاوت کارت ویزیت هوشمند با کاغذی در نحوه ارائه آن‌ها است. کارت‌های ویزیت کاغذی به صورت دستی به مشتریان ارائه می‌شوند. این کارت‌ها همراه با خرید مشتری، در زمان مراجعه مشتری به فروشگاه، از طریق پخش در سطح شهر و روش‌های مشابه دیگر به مشتریان داده می‌شوند که پروسه‌ای سخت و گاهی زمان‌بر دارند. برای مثال برای پخش کارت ویزیت کاغذی در سطح شهر نیاز است که فرد یا گروهی را برای انجام این کار استخدام کرد تا حین بازاریابی کارت‌های ویزیت را هم بین مردم پخش کنند. با کارت‌های هوشمند اما دیگر نیازی به حضور فیزیکی یا میدانی در یک محل با مشتری یا افرادی که قصد معرفی کسب و کار یا ارائه کارت به آن‌ها را دارید نیست. کارت ویزیت هوشمند یا دیجیتال که معمولا با فناوری NFC ساخته می‌شود را از دورترین نقطه هم می‌توان برای مشتریان نظر ارسال کرد.

 

اطلاعات موجود در کارت ویزیت هوشمند

کارت ویزیت هوشمند معمولا از طریق یک لینک یا آدرس اینترنتی برای مشتریان ارسال می‌شود اما این به معنی نداشتن اطلاعاتی که در همه کارت‌ ویزیت‌ها وجود دارد، نیست. در واقع کارت ویزیت هوشمند ساخته شد تا جایگزینی برای مشکلات تهیه و پخش کارت‌های کاغذی و رایج باشد، بنابراین هر چیزی که در کارت‌های کاغذی وجود دارد در این کارت‌ها هم طراحی شده و البته که علاوه بر اطلاعات رایج در کارت‌های کاغذی، به تناسب ویژگی‌ها و امکانات اطلاعات دیگری هم روی آن‌ها قرار داده می‌شود. از جمله اطلاعات موجود در کارت ویزیت هوشمند می‌توان به اطلاعات کامل شرکت یا کارفرمایی که کارت ویزیت برای او طراحی می‌شود اشاره کرد.

اطلاعات تماس مجموعه یا کارفرما، آدرس کامل، لینک تمامی شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌هایی که مجموعه روی آن‌ها فعال است، لوگوی مجموعه و کدهایی برای دسترسی به اطلاعات مختلف مانند سابقه کار یا نمونه پروژه‌ها از جمله اطلاعاتی هستند که روی کارت ویزیت از نوع هوشمند وجود دارند اما برای اینکه بدانید دیگر اطلاعات درج شده در کارت ویزیت هوشمند چیست باید با مجموعه‌های طراح این نوع کارت ارتباط بگیرید.

 

موارد استفاده از کارت ویزیت دیجیتال

یکی از تفاوت‌های مهم کارت‌های ویزیت هوشمند یا دیجیتال با کارت‌های کاغذی، موارد استفاده از آن‌ها است. موارد استفاده از کارت ویزیت دیجیتال بسیار بیشتر از کارت‌های کاغذی است و این موضوع به دلیل مزایای این کارت‌ها است که در ادامه توضیح خواهیم داد. از موارد استفاده این کارت‌ها می‌توان به جایگزینی کامل آن‌ها با کارت‌های ویزیت کاغذی اشاره کرد. این کارت‌ها همچنین قابلیت اشتراک گذاری اطلاعات بیشتری نسبت به کارت‌های کاغذی را دارند. برای مثال با استفاده از این کارت‌ها می‌توان شماره تلفن، آدرس سایت و آدرس شبکه‌های اجتماعی را به طور کامل به مشتری معرفی کرد اما در کارت‌های کاغذی این موضوع محدودیت‌هایی دارد. امکان استفاده از آن برای تمام مجموعه‌ها با قابلیت شخصی‌سازی و طراحی طبق نیازهای مجموعه خود و استفاده از آن‌ها در بیشتر پلتفرم‌ها از مهم‌ترین موارد استفاده کارت‌های دیجیتالی ویزیت هستند.

 

مزایای استفاده از کارت ویزیت هوشمند

کارت ویزیت وسیله‌ای است که با کمک آن می‌توان خود یا کسب و کار خود را به تعداد زیادی از مشتریان معرفی کرد. این ویژگی و کاربرد هم برای کارت‌های ویزیت کاغذی و هم برای کارت‌های ویزیت دیجیتالی یا هوشمند وجود دارد اما در میان این دو سبک کارت که هر دو برای تبلیغات موثر هستند، استفاده از کارت ویزیت به طور هوشمند مزایا و امتیازات بیشتری دارد. به عبارت دیگر در یک مقایسه کلی بین کارت‌های ویزیت کاغذی یا عادی با کارت‌های هوشمند می‌توان گفت که مزایای استفاده از کارت ویزیت هوشمند بیشتر است اما آیا می‌دانید که مزایای استفاده از کارت ویزیت هوشمند چیست؟ برای درک بهتر این موضوع در ادامه چند مورد از اصلی‌ترین مزایا و کاربردهای کارت ویزیت هوشمند را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب
با ایده های کم هزینه و خلاقانه ی هدیه تبلیغاتی برای پزشکان آشنا شوید! - 6 ایده ی ارزان

۱. هزینه کم تولید

اولین مزیت طراحی چاپ کارت ویزیت به شیوه هوشمند و استفاده از کارت‌های دیجیتالی به جای کارت‌های کاغذی، هزینه کم تولید کارت‌های دیجیتال است. هزینه‌برترین بخش طراحی و سفارش کارت ویزیت از نوع دیجیتالی، هزینه سروری است که اطلاعات کارت روی آن پیاده و ذخیره‌سازی می‌شود. هزینه دیگر بخش‌های طراحی تا تحویل گرفتن کارت‌های ویزیت دیجیتالی نسبت به کارت ویزیت کاغذی بسیار مناسب‌تر است. این موضوع باعث می‌شود که حتی کسب و کارهای نوپایی که سرمایه‌ای برای طراحی و چاپ کارت ویزیت در اختیار ندارند هم امکان استفاده از این نوع کارت ویزیت را داشته باشند و تبلیغ کسب و کار خود را به راحت‌ترین شکل انجام دهند.

۲. امکان مشخص کردن محل دقیق کسب و کار

یکی از مهم‌ترین مزایای کارت ویزیت هوشمند، امکان مشخص کردن محل دقیق کسب و کار است. این موضوع به خصوص برای کسب و کارهایی که موقعیت مکانی شرکت آن‌ها در مسیرهای پرت یا کم تردد است یک امتیاز مهم محسوب ‌می‌شود. این گونه کسب و کارها می‌توانند با استفاده از امکانات تعریف نقشه روی کارت هوشمند، محل دقیق کسب و کار خود را مشخص کنند تا افرادی که قصد مراجعه حضوری و خرید فیزیکی از آن‌ها را دارند، امکان پیدا کردن آن‌ها را داشته باشند.

۳. معرفی برند به مشتریان بیشتر

دیگر مزیت استفاده از کارت ویزیت‌های دیجیتالی یا هوشمند امکان معرفی برند به مشتریان بیشتر است. در استفاده از کارت‌های چاپی و کاغذی یک محدودیت مهم وجود دارد و آن، محدودیت پخش کارت‌ها برای مشتریان است. کارت‌های کاغذی معمولا در یک محدوده پخش‌ می‌شوند و مشتریان همان محدوده با کسب و کار آشنا می‌شوند. در بهترین حالت کارت ویزیت کاغذی تنها در یک شهر قابلیت پخش و انتشار دارد اما کارت ویزیت هوشمند یا دیجیتال را می‌توان برای تمام مشتریان در هر شهر یا نقطه‌ای از دنیا ارسال کرد. این موضوع به مزایای دیگری مانند تبلیغات گسترده‌تر، افزایش تعداد مشتریان و افزایش فروش را نیز به همراه دارد.

۴. دوست دار طبیعت

کارت ویزیت هوشمند دوست دار طبیعت است و این یکی دیگر از مزایای استفاده از این نوع کارت به جای کارت‌های کاغذی می‌باشد. برای تهیه هر ورق کاغذ باید درختی را قطع کرد و این موضوع در مورد انواع محصولات کاغذی وجود دارد. کارت دیجیتال یا هوشمند اما دوست دار طبیعت است و برای طراحی آن هیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی‌شود. به علاوه با کمک این کارت‌ها می‌توان به نوعی دیگر هم به حفظ محیط زیست کمک کرد و آن، تولید زباله کمتر است. این کارت‌ها دور ریخته نمی‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود که با استفاده از آن‌ها تولید زباله در زمینه چاپ و استفاده از کارت ویزیت هم به حداقل برسد.

۵. ارسال سریع و انبوه برای مشتریان

دیگر مزیت استفاده از کارت‌های ویزیت دیجیتالی ارسال سریع و انبوه برای مشتریان است. همان‌طور که گفته شد کارت‌های دیجیتالی دارای یک کد متنی، کد QR یا لینک سایت یا سروری هستند که در هر حالت امکان کپی و ارسال انبوه و در لحظه برای مشتریان وجود دارد.

۶. ماندگاری بالا

برای همه ما پیش آمده که کارت ویزیتی را از یک مغازه، شرکت یا هر طریقی دریافت کرده و همان لحظه یا بعد از چند روز آن را دور بیندازیم. حتی در غیر اینصورت هم کارت‌های کاغذی بعد از مدتی خراب شده و دیگر قابل نگهداری یا استفاده نیستند که در هر حالت کارت دور انداخته می‌شود. کارت‌های دیجیتالی اما این مشکل را ندارند، این کارت‌ها یک لینک ساده هستند که حتی امکان نگهداری از آن‌ها در کم حجم‌ترین گوشی‌ها یا سیستم‌ها هم وجود دارد. ماندگاری بالا کارت‌های هوشمند ویزیت به ماندگاری بهتر آن کسب و کار در ذهن مشتریان هم کمک می‌کند.

۷. امکان تغییر اطلاعات کارت هر زمان

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کارت ویزیت‌های کاغذی و فیزیکی که در کارت‌های هوشمند برطرف شده و به مزیت مهم این کارت‌ها هم تبدیل شده است، امکان تغییر اطلاعات کارت هر زمان و در هر شرایطی است. در حالت عادی بعد از جابجا شدن آدرس یک کارفرما یا تغییر اطلاعاتی مانند شماره تلفن یا صاحب امتیاز آن نیاز است که یک سری کارت جدید جایگزین کارت قبلی شده و به جای کارت‌های قدیمی با اطلاعات منسوخ، طراحی، چاپ و در میان مشتریان پخش شود. این موضوع هم زمان و هم هزینه زیادی نیاز داشت، در حالی که در کارت‌های هوشمند چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

۸. امکان ارتباط با مشتریان از طریق کارت

امکان ارتباط با مشتریان از طریق کارت یکی دیگر از مزایای این گونه کارت‌ها است. این کار را می‌توان به شکل‌های مختلفی انجام داد. برای مثال این امکان وجود دارد  که اطلاعات اولیه مشتریان را در کارت درج کرد تا در مناسبت‌های خاص از طریق آلارم زدن مشتری را هشیار و غافلگیر کند.

۹. امکان ضمیمه کردن نمونه کار

یکی از روش‌های جلب اعتماد مشتریان در هر کسب و کاری، نشان دادن نمونه کارها به آن‌ها است. در حالت عادی ارسال نمونه کار برای مشتری در جلسات مشاوره یا با روش‌های آنلاین انجام می‌شود اما در کارت ویزیت‌های هوشمند می‌توان یک لینک مخصوص نمونه کارها مجموعه آماده کرد و در زمان نیاز به ارتباط با مشتری و ارسال کارت ویزیت برای او، لینک را هم ضمیمه کارت ویزیت کرد.

ادامه مطلب
کاربرد ساک دستی تبلیغاتی

 

محدودیت‌های استفاده از کارت ویزیت دیجیتال

حال که با مزایای کارت ویزیت هوشمند آشنا شدید، آیا می‌ دانید محدودیت‌های کارت ویزیت هوشمند چیست؟ بزرگترین محدودیت استفاده از کارت ویزیت هوشمند وابسته بودن این کارت‌ها به اینترنت است و در شرایطی که دسترسی به اینترنت محدود یا دچار اختلال باشد استفاده از کارت با مشکل مواجه می‌شود. به علاوه اینگونه کارت‌ها فقط به وسیله موبایل یا ابزار هوشمند مشابه آن مثل کامپیوتر یا لپ تاپ قابل استفاده هستند.

 

کارت ویزیت هوشمند یا کاغذی؟ کدام یک در تبلیغات موثرتر است؟

با بررسی کامل مزایا و معایب انواع کارت‌ها به خصوص کارت ویزیت هوشمند، پاسخ به این سوال که کارت ویزیت هوشمند یا کاغذی؟ کدام یک در تبلیغات موثرتر است، ساده‌تر خواهد شد. در پاسخ به این سوال و مقایسه باید گفت که با توجه به اینکه امروزه همه چیز در نوع هوشمند و دیجیتالی پرطرفدارتر است، کارت‌های ویزیت هم در نوع هوشمند، جذابیت بیشتری برای مشتریان دارند. کارت‌های ویزیت هوشمند یک تبلیغ دائمی برای کسب و کار هستند که تا زمان پاک یا گم نکردن آدرس کارت توسط مشتریان، در هر شرایطی امکان استفاده از آن‌ها خواهد بود.

 

مراحل تولید کارت ویزیت هوشمند

برای تولید کارت ویزیت‌های هوشمند یا دیجیتالی هم مانند دیگر محصولات دیجیتال نیاز به سیستمی برای طراحی و تعریف آدرس برای کارت‌ها است. مراحل تولید کارت ویزیت هوشمند را می‌توان به این صورت عنوان کرد که در مرحله اول نوع کارت مشخص می‌شود. بعضی از کارت‌های هوشمند به صورت آدرس یک سایت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند و برخی کارت‌ها مانند کارت‌های بانکی دارای کد QR و اطلاعات اولیه است که با اسکن کارت اطلاعات موجود در کارت برای مشتری نمایش داده می‌شود. بعد از انتخاب نوع کارت نوبت به طراحی آن است. بهتر است تمام طرح‌های مورد نظر خود را برای طراح کارت هوشمند مشخص کرد. این موضوع به خصوص برای افرادی که تجربه‌ای در زمینه طراحی کارت ویزیت ندارند اهمیت بیشتری دارد. این افراد قبل از مراجعه به طراح کارت ویزیت باید خواسته‌ها و نیازهای خود را مشخص کنند تا در زمان سفارش تمام آن‌ها را با طراح یا تیم طراحی در میان بگذارند. در مرحله بعد ساخت کارت با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف انجام می‌شود و در نهایت اطلاعات تکمیلی روی کارت درج شده و کارت آماده تحویل به مشتریان می‌شود.

 

نحوه استفاده از کارت ویزیت‌های دیجیتال

نحوه استفاده از کارت ویزیت‌های دیجیتال بسیار ساده است. کارت‌هایی که دارای آدرس اینترنتی هستند را با جستجوی آدرس در یک مرورگر می‌توان پیدا کرد و کارت‌های شخصی که دارای کد اسکن هستند را ابتدا باید به صورت فیزیکی دریافت و سپس با کمک نرم‌افزارهای مختلف اجرایی کرد.

 

خدمات مجریان در زمینه طراحی کارت ویزیت

در نهایت اگر قصد سفارش کارت ویزیت هوشمند را دارید و هنوز در انجام این کار مردد هستید، پیشنهاد ما به شمال مشاوره با متخصصین این کار و افراد باتجربه است. البته پاسخ این افراد مشخص است و بیشتر آن‌ها کارت‌های هوشمند را منطقی‌تری و مناسب‌ تر می‌دانند. مجریان در این زمینه هم خدماتی به مشتریان ارائه می‌کند. در مجموعه ما طراحی و آماده‌سازی کارت ویزیت هم از نوع فیزیکی و هم از نوع دیجیتالی زیر نظر بهترین نیروها انجام می‌شود. علاوه بر ارائه خدمات طراحی و چاپ کارت ویزیت در این مجموعه خدمات مشاوره برای تهیه و انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی نظیر : پاوربانک تبلیغاتی، ست مدیریتی چرم و …  هم به مشتریان ارائه می‌شود.همچنین ارائه قیمت سررسید و دریافت تمام اطلاعات از مشتری قبل از اقدام به سفارش از دیگر خدمات مجریان در زمینه تبلیغات و بازاریابی کسب و کار شما عزیزان است.

 

نتیجه‌گیری 

حالا که می‌دانید کارت ویزیت هوشمند چیست و چه مزایایی دارد نوبت به سفارش این محصول دیجیتالی می‌رسد. برای سفارش کارت ویزیت ابتدا باید بهترین تولید کننده این نوع کارت را پیدا کرد که مجریان یکی از بهترین آن‌ها است. در مجموعه ما کارت‌های هوشمند یا دیجیتالی ویزیت با بهترین قیمت و مناسب‌ترین کیفیت طراحی، تولید و به مشتریان ارائه می‌شوند.

 

سوالات متداول 

۱. کارت ویزیت هوشمند چیست؟

کارت ویزیت هوشمند یکی از انواع کارت‌های ویزیت است که برای معرفی بیشتر و بهتر به مشتریان ارائه می‌شود. این نوع کارت ویزیت بر خلاف کارت‌های قدیمی با استفاده از یک آدرس اینترنتی قابل دسترسی است.

۲. کارت ویزیت از نوع هوشمند مناسب چه کسب و کارهایی است؟

تقریبا همه کسب و کارها می‌توانند از کارت ویزیت هوشمند استفاده کنند اما کسب و کارهایی که تعداد مشتریان زیادی دارند یا قصد گسترش کسب و کار خود را دارند بیشتر به این نوع کارت نیاز دارند.

۳. مهم‌ترین مزیت استفاده از کارت ویزیت به صورت دیجیتالی چیست؟

مهم‌ترین مزیت استفاده از کارت‌های دیجیتالی ویزیت به جای کارت‌های کاغذی نداشتن محدودیت از نظر تعداد ارائه به مشتریان و محل زندگی آن‌ها است. کارت‌های ویزیت هوشمند را حتی می‌توان از شهری به شهر دیگر ارسال کرد.

۴. محدودیت‌های استفاده از کارت ویزیت هوشمند چیست؟

بزرگ‌ترین و تقریبا تنها مشکل استفاده از کارت‌های ویزیت هوشمند نیاز به گوشی دیجیتال برای خواندن اینگونه کارت‌ها است.

۵. برای استفاده از کارت ویزیت هوشمند نیاز به چه ابزارهایی است؟

گوشی هوشمند با قابلیت‌های مناسب، نرم‌افزارهای کاربردی مانند اسکنر، اینترنت و سیم کارت از ابزارهای اصلی برای استفاده و مطالعه کارت ویزیت هوشمند هستند.

 

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *