هدایای لوکس مدیریتی, ست مدیریتی

هدایای لوکس مدیریتی

احتمالا برای شما هم تاکنون پیش آمده که قصد خرید یک هدیه اصطلاحا لوکس را داشته اید اما معیار درستی در هنگام بررسی کالاهای این حوزه جهت رسیدن به معیار لوکس در اختیار نداشته اید و توضیح مناسبی در این رابطه وجود نداشته است. ما در این نوشتار قصد داریم گریزی بزنیم به مفهوم کالای لوکس و به طور خاص هدایای لوکس مدیریتی.

با این هدف که اگر به عنوان مدیر، کارمند، همسر، دوست و…قصد داشتید تا یک هدیه چه برای جنبه تبلیغاتی و چه ارتقاء تعاملات اجتماعی، خریداری نمایید نکات مطرح شده در این مقاله به کمک شما بیایند تا بتوانید آگاهانه از کالای مرتبط با این عنوان در نهایت انتخاب بهینه ای را تجربه نمایید.

برای این منظور نیاز است ابتدا تعریفی کلی از یک کالای لوکس ارائه دهیم تا پس از آن به بررسی گزینه‌ های موجود در بازار در حوزه هدایای مدیریتی بپردازیم که در نهایت منجر به تقسیم بندی این گزینه ها به هدایای لوکس مدیریتی که در وقت مناسب برای خرید بکار آید.

تعریف کالای لوکس

طبق تعریف وبسایت ویکی پدیا: «کالای تجملی یا لوکس، کالایی است که درصد تغییرات تقاضا برای آن بیش از درصد تغییرات درآمد باشد.» به این معنی که کالای مربوطه جزو کالاهایی است که همواره برای آن مشتری وجود دارد و اغلب نیز به دلیل این تقاضا، قیمت بالاتری نسبت به کالاهای دیگر با همان کاربرد دارد.

به عنوان مثال شما می توانید دو خودرو از دو برند مختلف را در نظر بگیرید که هر دو با یک هدف یعنی حمل و نقل طراحی و ساخته شده اند اما بعضا می توانند از زمین تا آسمان از جهات مختلف با یکدیگر متفاوت باشند و خودروی با کیفیت تر در این مثال کالای لوکس محسوب می گردد اما خودرو معمولی خیر.

در هدایای لوکس تبلیغاتی نیز چنین اتفاقی می افتد؛ بدین شکل که شما به عنوان مثال قصد خرید یک ست رومیزی تبلیغاتی یا ساعت رومیزی تبلیغاتی به عنوان ست مدیریتی که قصد هدیه دادن آن را دارید انتخاب نموده اید.

آیا تمام مدل های ساعت رومیزی تبلیغاتی یکسان هستند؟ یا تمامی مدلهای ست رومیزی تبلیغاتی از یک برند و شبیه به یکدیگر هستند؟ پاسخ بدون شک خیر است. قطعا از نظر کیفیت طراحی، کیفیت ساخت و…می توانند همانند مثال خودرو باهم تفاوت عجیبی داشته باشند که در این مثال نیز کالای با کیفیت تر حکم کالای لوکس را می گیرد.

با این معیار؛ اگر نسبت به کلیت لیست هدایای مدیریتی یا ست مدیریتی موجود در بازار آگاهی داشته باشیم قطعا می توانیم پس از بررسی اولیه به لوکس بودن یا نبون آن پی ببریم که اگر قصد خرید هدایای لوکس مدیریتی را داشته باشیم، بتوانیم در نهایت انتخابی درست و هوشمندانه تجربه کنیم.

انواع هدایای لوکس تبلیغاتی

این دسته بندی کلیتی از لیست هدایای تبلیغاتی را ارائه می دهد که شما با توجه به نکاتی سطر های قبلی با کمی دقت، به لوکس بودن یا نبودن کالا پی می برید.

هدایای تبلیغاتی به طور کلی شامل: هدایای مدیریتی، لیوان تبلیغاتی، خودنویس، کیف چرم، هدایای مناسب خانم ها

سررسید به طور کلی شامل: سررسید های اختصاصی، سررسید های وزیری، سررسید های قطع اروپایی

تقویم رومیزی به طور کلی در انواع: تقویم رومیزی ۱۴۰۱، تقویم رومیزی همراه با یادداشت

این لیست کلیتی از گزینه های موجود در بازار این حوزه را ارائه می دهد. حال گام بعدی پس از آگاهی از کالاهای قابل خرید برای هدف هدیه دادن، نوبت به جستجوی دقیق تر و در نهایت انتخاب بهینه می‌رسد که همان فرایند خرید مناسب می باشد.

برای این منظور در بخش پایانی به تدوین فرایند خرید مناسب در قالب یک راهنمای انتخاب و خرید پرداخته شده است که امیدواریم مفید باشد.

راهنمای انتخاب و خرید هدایای لوکس مدیریتی

اگر کل فرایند خرید را بطور خلاصه از پایه ای ترین بخش تا در نهایت استفاده از کالای خریداری شده در نظر بگیریم به طور خلاصه فرایند خرید هدایای لوکس مدیریتی خلاصه وار شامل:

گام اول:

ابتدا تصمیم نهایی در مورد چیزی که می خواهیم بخریم و هدیه بدهیم؟ یعنی بدانیم مخاطب مان کیست و برمبنای مخاطب یا مناسبتی که برای هدیه دادن در نظر گرفته ام چه نکاتی را در خرید هدایای لوکس مدیریتی برای مان مشخص می کند.

پس شما در اولین گام به عنوان مثال اگر در جایگاه تصمیم گیری در این مورد قرار دارید، باید با خود خلوت کنید که مخاطبین هدیه ها چه کسانی اند، نیازهای آنان چیست، اگر هدیه مناسبتی است این مناسبت چه ویژگی خاص دارد که بر خرید هدایای ما تاثیر می گذارد؟ تمامی این نکات، مواردی هستند که در گام اول از فرایند خرید هدایای لوکس مدیریتی باید در ذهن خود حداقل یکبار مرور و برای هرکدام پاسخی داشته باشید.

گام دوم:

بعد از گام اول که بخش مهمی از یک فرایند خرید مناسب را تشکیل می دهد، عملا تکلیف خیلی از موارد دیگر را مشخص می کند. به عنوان مثال اگر شما با توجه به مخاطبان و سلایق شان تصمیم بگیرید به عنوان هدیه از مدلهای ست مدیریتی در قالب ست رومیزی تبلیغاتی یا ساعت رومیزی تبلیغاتی یا حتی سررسید استفاده کنید، گام های بعدی که جستجو فروشنده مناسب برای این کالاها یا قیمت پیشنهادی فروشنده های مختلف برای این کالاها است را با راحتی بیشتری نسبت به حالتی که حتی نمی دانیم چه چیزی می خواهیم هدیه بدهیم، پیدا می کنید.

چون در ابتدا تکلیف خود را با چیزی که در ذهن شما در حال چرخش هست، مشخص کرده اید و می‌ دانید که مثلا سررسید هدیه می دهید؛ از اینجا به بعد کار راحت می شود و می توانید براحتی ببینید  کدام فروشنده از لحاظ کیفیت و قیمت نسبت به بقیه مناسب تر است و کدام یک سررسید لوکس را برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.