اهمیت حک لوگو|چاپخانه مجریان

اهمیت برند سازی با حک لوگو برروی محصولات تبلیغاتی?

 حک لوگو برروی محصولات تبلیغاتی

اهمیت حک لوگو در برندسازی تا چه حد است ؟ برای برند سازی لازم است از روش های متعددی استفاده نمایید. ساده ترین این روش ها حک لوگو بر روی هدایای تبلیغاتی است. همچنین لازم است هر کسب و کار اوراق اداری مخصوص به کسب و کار خود را داشته باشد. نقش لوگو در برند سازی و طراحی المان های بصری در ایجاد یک برند بسیار موثر است. همه ما میدانیم که ذاتا انسان زیبایی را تحسین میکند. زیبایی تاثیر بسیار زیادی در جذب افراد دارد. بنابراین لازم است در کسب و کار از این ویژگی انسان ها استفاده کرد تا به هدف دلخواه خود رسید. به طوری که اگر محصولات بسیار با کیفیتی تولید کنید ولی از بسته بندی مناسب استفاده نکنید قطعا در زمینه فروش با شکست مواجه خواهید شد. همواره دو اصل در فروش و ارائه خدمات نقش اساسی را دارند: ۱- زیبایی بصری ۲- کیفیت. این دو ویژگی مکمل یکدیگرند. نبود هر کدام میتوان ملزمات شکست یک کسب و کار را فراهم کند.

 

 

 

لوگو و برند چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

در راستای اهمیت حک لوگو لازم است بدانیم که لوگو از اصلی ترین و کلیدی ترین عناصر در برند سازی بوده و به نوعی شناسنامه کسب و کار محسوب میشود. قدرت لوگو در حدی است که گاها میتواند به تنهایی باعث حک یاد و نام یک کسب و کار در ذهن مخاطب باشد. اما علاوه بر لوگو مفهوم برند سازی نیز مهم است. گاهی افراد گمان میکنند طراحی لوگو و برند سازی یک معنی دارند. اگر دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم متوجه میشویم که این دو واژه مفهومی کاملا متفاوت دارند. میتوان گفت طراحی لوگو یک بخش بسیار کوچک از فرآیند برندسازی محسوب میشود. طراحی لوگو و استفاده از گرافیک در راستای برند سازی بیشتر نقش جلب توجه و جذب مخاطب را دارد. به طوری که حتی پیش از آنکه مشتری از محصول شما استفاده کند ابتدا جذب جذابیت ظاهری میشود.

ادامه مطلب
خودکار تبلیغاتی فلزی ارزان چه انواعی دارد؟

 

 

 

اهمیت حک لوگو در برندسازی

نقش طراحی لوگو در تبلیغات چیست؟ برند سازی با حک لوگو خیلی ساده تر و راحت تر صورت میگیرد اگر چه فقط یک لوگو باعث برند سازی نمیشود. اگر یک طراحی لوگو عالی، نو و زیبا و چشم نواز باشد میتواند تاثیر شگفت انگیزی در برند سازی باشد. که همین خود باعث حک آن در ذهن مخاطب خواهد داشت. یک لوگو باید بتواند در اولین لحظه مخاطب را به خود جذب کند و فکر بیننده را به خود جذب کند. یک لوگو باید بتواند در چند ثانیه حس کنجکاوی را در فرد بیننده روشن کند و او را به سمت کسب و کار شما سوق دهد. پس اگر چه لوگو بخش کوچکی از برند سازی محسوب میشود. ولی میتوان گفت عضو بسیار مهم و تاثیر گذار آن است. پس لازم است اگر قصد دارید برای کسب و کار خود یک لوگو طراحی کنید آن را به یک فرد حرفه ای واگذار کنید.

 

 

 

برند چیست؟

حال که میخواهیم به طور تخصصی تر به مسئله برند سازی با طراحی لوگو بپردازیم بیاید با مفهوم برند بیشتر آشنا شویم. بر اساس تعریفی که انجمن بازاریابی آمریکا مارک ارائه داده است. برند به هر گونه عبارت، نماد یا طرحی گفته میشود که میتواند خدمات و محصول مورد نظر را به شکلی کاملا خاص بیان کند. یعنی این برند به مخطابان نشان میدهد که محصولات یا خدمات ارائه شده در نوع خود بی نظیر بوده و همانند آن در میان رقیبان وجود ندارد.  درواقع بند به نوعی گره های ذهنی، تداعیات احساسی، عقلی، احساسی و مزیت هایی بوده که میتواند ذهن بازار هدف را به خود مشغول کند. پیوند دادن تصاویر، تداعی معانی و پیوند دادن نشانه ها میتواند از مزایا و فواید برند سازی است. برند این امکان را میدهد که مخاطب به محض دیدن، شنیدن و حس کردن برخی مفاهیم خیلی زود متوجه کسب و کار مربوطه شود.

 

 

 

تفاوت طراحی لوگو و برند سازی در چیست؟

تا اینجا از ارتباط برند سازی با طراحی لوگو صحبت کردیم اما در این بخش به تفاوت این دو با یکدیگر به شکل تخصصی تری میپردازیم. تا اینجا فهمیدیم که برند میتواند دربرگیرنده تمامی احساسات باشد. تمامی این احساسات و مفاهیم به یکدیگر گره خورده اند و در نهایت منجر به تداعی یک نام در ذهن مخاطب میشود. حال که به طور جداگانه با این دو مفهوم یعنی لوگو و برند آشنا شدیم بهتر است در این بخش به شکل جدی به تفاوت این دو با یکدیگر بپردازیم. طراحی لوگو به فرآیندی گفته میشود که طی آن یک لوگو طراحی میشود و طی آن با استفاده از یک سرسی المان ها یک هویت بصری تولید میشود. برند سازی به فرآیندی گفته میشود که به منظور ساخت و معرفی یک برند صورت میگیرد.

ادامه مطلب
چاپ لوگو روی انواع ست مدیریتی

 

 

 

 

استراتژی برند سازی چیست؟

هدف از طراحی لوگو در برند سازی چیست ؟ حال که به طور دقیق با برند سازی با طراحی لوگو آشنا شدیم در این بخش به انواع استراتژی ها در زمینه برند سازی صحبت خواهیم کرد.  اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این مسئله بپردازیم برند سازی به نوعی استراتژی بوده که توسط خود برند صورت میگیرد. که البته تمام این کارها به منظور معرفی کسب و کار و بیزینس صورت میگیرد.

 

مهم ترین استراتژی ها در برندسازی:

 • تعریف ارزش ها، اهداف، وعده ها و غیره در برند
 • ارائه کردن هویت برند که میتواند شامل هویت بصری، حال و هوا باشد.
 • مشخص کردن استراتژی های لازم به منظور تبلیغات
 • تعیین کردن اسپانسرهای احتمالی
 • تعیین سبک مدیریت
 • طراحی کردن محصولات
 • مشخص کردن نوع خدمات برای مشتری
 • مشخص کردن استراتژی های قیمت گذاری

پس میتوان نتیجه گرفت طراحی لوگو فقط بخشی از تعیین کردن هویت بصری یک برند است. که البته تعیین هویت بصری یکی از بخش های مهم برند سازی است.

 

 

 

 

اهمیت لوگو در برند سازی

در پایان مقاله برند سازی با طراحی لوگو به اهمیت لوگو در برند سازی خواهیم پرداخت. امیدواریم تا اینجا از مقاله لذت برده باشید:

 • لوگو کلیدی است برای شناسایی شدن بیزینس مورد نظر توسط مخاطبان است.
 • طراحی لوگو راهی است برای برندسازی کردن در پلتفرم های مختلف است.
 • بخش بسیار مهم در تعیین هویت بصری برند محسوب میشود.
 • به نوعی ارائه دادن یک تصویر بسیار حرفه ای از یک برند.
 • تمیز دادن برند از سایر رقبا
برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *