اصول طراحی بیلبورد خلاقانه| چاپخانه مجریان

اصول طراحی بیلبورد خلاقانه و عوامل تاثیر گذار بر آن

اصول طراحی بیلبورد خلاقانه چیست ؟ تبلیغات یکی از ابزارهای مهم و اصلی برای توسعه هر کسب و کار به شمار می آید. از گذشته تا به امروز، شیوه های مختلفی برای تبلیغ کسب و کارها وجود داشته است. استفاده از بیلبورد یکی از روش های رایج در تبلیغ و تقویت بازاریابی به حساب می آید. در حقیقت، بیلبوردها یکی از ابزارهای تبلیغاتی کارآمد هستند که بسیاری از کسب و کارآنها از آنها برای معرفی و تبلیغ کارشان استفاده می کنند.بسیاری از شرکت ها و برندهای بزرگ در سراسر جهان از اصول طراحی بیلبورد خلاقانه به منظور معرفی و تبلیغاتشان بهره می گیرند. بیلبوردها عمدتا در سایزهای بزرگی هستند و تبلیغات را به شکل بولدی به مخاطبان نشان می دهند. هدف از اصول طراحی بیلبورد خلاقانه تقویت تبلیغاتی و بازاریابی برای یک برند یا شرکت است.  عمدتا بیلبوردها را در مراکز عمومی مانند اماکن تجاری، میادین، اتوبون ها و بزرگراه و هر جای که دید خوبی به عموم مردم بدهد تعبیه می کنند.  ما در این مقاله قصد داریم درباره بیلبوردها و اصول طراحی آنها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اهداف و اصول طراحی بیلبورد خلاقانه

این بیلبوردها همان طور که از نامشان مشخص است، به منظور ایجاد یک تبلیغات جذاب و به یاد ماندنی مورد استفاده قرار می گیرند. بیلبورد محصولی را به عموم مردم معرفی می کند و وسیله بسیار خوبی برای تقویت بازاریابی به حساب می آید. نکته دیگر در رابطه با بیلبوردها این است که برای انتقال پیام زمان بسیار کمی دارند. برای مثال، بیلبوردی که در کنار یک بزرگراه یا اتوبان واقع شده است حداکثر ۱۰ ثانیه فرصت دارد تا پیام تبلیغاتی را به مخاطبان برساند. اگر در این مدت پیام کامل نگردد، ناخوانا یا غیر شفاف باشد، بیلبورد موثر واقع نخواهد شد.  به طور کلی، بیلبوردهای تبلیغاتی برای اهداف گوناگون طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

مشاغل و بیلبوردها

این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید که اصول طراحی بیلبورد خلاقانه برای چه مشاغلی مناسب هستند. باید بگوییم که همه کسب و کارها می توانند برای تبلیغ و بازاریابی شان از بیلبوردها استفاده نمایند.  اما نکته ای که وجود دارد این است که هزینه اجاره بیلبوردها بسیار بالا است و تنها تنها خیلی کمی از کسب و کارها می توانند از بیلبورد به منظور تبلیغ محصولات یا خدماتشان استفاده نمایند.  با توجه به نقش بیلبوردها در معرفی محصولات و خدمات و همچنین تقویت بازاریابی، طراحی و اجرای بیلبوردها مسئله بسیار مهمی تلقی می شود.  تبلیغات باید به گونه ای باشد که کاملا در معرض دید مخاطب قرار بگیرد و مشتریان زیادی را جذب نماید.

ادامه مطلب
چاپ سررسید چگونه است ؟ 

 

 

نکات مهم در مورد اصول طراحی بیلبورد خلاقانه

نکات طراحی بیلبورد تبلیغاتی چیست که باید در زمان طراحی مد نظر قرار داده شوند؟ در واقع، در طراحی بیلبورد باید از عناصر درست و اصولی به طور دقیق بهره گرفت. در ادامه درباره مهم ترین عناصر تاثیرگذار در طراحی بیلبوردها اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می دهیم.

  • لوگو

اولین و مهم ترین نکته ای که در اصول طراحی بیلبورد خلاقانه باید به آن توجه کرد لوگو برندی است که قرار است برای آن تبلیغات صورت گیرد. تبلیغات برای هر منظوری که انجام شده باشد، هدفش معرفی برند یک شرکت یا کسب و کار است. باید با توجه به ابعاد بیلبورد مورد نظر، از لوگویی با اندازه مناسب استفاده کرد. هر قدری که تصویر یا متن جذاب تری در لوگو نشان داده شود، تصویر بیشتر در ذهن مخاطب می ماند. اگر از تبلیغات شما چیزی در ذهن مخاطب باقی نماند به این معنا است که طراحی و تبلیغ خوبی را ارائه نداده اید و اصولا تبلیغات تان ناکارآمد است. به منظور ماندگاری لوگوی کسب و کارتان در ذهن مخاطب، اولین گام این است که لوگوی شما باید متناسب با اندازه بیلبورد سایز مناسبی داشته باشد.  لوگو در واقع نباید بیش از حد بزرگ و اغراق آمیز و نباید بیش از حد کوچک باشد. همچنین محل قرار گرفتن لوگو در بیلبورد نیز مسئله بسیار حائز اهمیتی است.به طور کلی، بهتر است که لوگو برند در قسمت بالای بیلبورد در سمت چپ آن واقع گردد.

 

  • شعار مناسب برای تبلیغات

مسئله دیگری که در اصول طراحی بیلبورد خلاقانه باید مد نظر قرار داده شود، استفاده از شعار مناسب با توجه به نوع محصول و سرویس است. شعار مناسب می تواند به راحتی مزیت رقابتی محصول شما را نشان دهد. این نشان می دهد که چه چیزی محصول شما را از سایر محصولات متمایز می کند. این شعار باید کاملا خلاقانه، شفاف و اثرگذار باشد. همچنین یک شعار تبلیغاتی باید کاملا واضح و صریح باشد تا در ذهن مخاطب بماند.  استفاده از رنگ و فونت مناسب نیز در برجسته کردن شعارتان بسیار مهم است. همچنین باید به این مسئله توجه داشت که شعار در کجای بیلبورد قرار بگیرد تا ماندگار شود.

ادامه مطلب
شرکت طراحی بسته بندی در تهران

 

  • عکس های خلاقانه و با کیفیت

مسئله دیگری که در اصول طراحی بیلبورد خلاقانه اهمیت دارد، استفاده از عکس های تبلیغاتی با وضوح و کیفیت بالا است.  پس از متون طولانی در تبلیغات بیلبورد استفاده نکنید زیرا تاثیری ایجاد نمی کنند. عمس های با کیفیت می تواند کمک بسزایی در انتقال پیام تبلیغاتی و در این حال تبلیغات خلاقانه ایفا کند. بهتر است که پیام تان را با شکل منتقل کنید. استفاده از عکس های جذاب مخاطبان شما را به سمت محصول یا خدماتتان ترغیب می کند. همچنین این باعث ماندگاری تبلیغات شما می گردد. در صورتی که عکس زمینه سفید است باید با نورپردازی ویژه آن را به تصویر کشید. در بیلبوردهای تبلیغاتی، کیفیت تصاویر بسیار حائز اهمیت است.

 

  • تاثیر متن تبلیغاتی در اصول طراحی بیلبورد خلاقانه

همان طور که قبلا گفتیم، در تبلیغات بیلبوردی حداکثر زمان ۱۰ ثانیه است و شما باید در این مدت کم محصولتان را تبلیغ کرده و در مخاطب تاثیر بگذارید. به همین دلیل استفاده از تبلیغات طولانی یا توضیحات اضافه کارآمدی لازم را ندارد. باید تا جای ممکن است از متون کوتاه، شفاف و اثرگذار استفاده کنید تا در ذهن مخاطبتان ماندگار شود. از متونی استفاده کنید که در کمترین زمان پیام تبلیغاتی شما را به مخاطبان می رساند.

 

  • اطلاعات تماس

به این نکته توجه داشته باشید که در بیلبورد شما، باید اطلاعات تماس تان درج شده باشد. برای این منظور باید از سایز، رنگ و فونت مناسبی استفاده نمایید تا مخاطب برای پیدا کردن آن سردرگم نشود.  مخاطب از طریق اطلاعات تماس است که می تواند با شما ارتباط  برقرارنماید. در برخی مواقع شرکت ها هیچ اطلاعات تماسی را در بیلبورد قرار نمی دهند تا مخاطبان را به سمت پیگیری بیشتر تبلیغات سوق دهند.

 

 

سخن آخر

بیلبوردها یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار برای تبلیغات و تقویت بازاریابی به حساب می آیند. از آنجایی که برای تبلیغ مدت زمان بسیار کمی در دسترس است، اصول طراحی بیلبورد خلاقانه باید به گونه ای صورت بگیرد که کاملا تاثیر گذار و به یاد ماندنی باشد. همچنین شما میتوانید برای سفارش طراحی لوگو، طراحی بیلبورد و سایر خدمات تبلیغاتی دیگر، با مشاوران و کارشناسان مجموعه مجریان از طریق شماره تلفن های موجود در بخش تماس با ما ، در ارتباط باشید .

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *