چاپ پاپ آپ و رول آپ|چاپخانه مجریان

چاپ پاپ آپ و رول آپ چگونه انجام می شود ؟

استند پاپ آپ و رول آپ چیست ؟

استند نمایشگاهی چیست ؟ چاپ پاپ آپ و رول آپ چگونه انجام می شود ؟ اگر از طرفداران نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی هستید، به صورت متداوم در نمایشگاه‌های مختلف، غرفه می‌گیرید، یا برای بازدید به عنوان مخاطب به نمایشگاه، همایش‌ها و ایونت‌های مختلف می‌روید. حتما استندهای پاپ آپ و رول آپ را دیده‌اید. حتی اگر پایتان را تا به حال در نمایشگاه نگذاشته‌اید حتما در فضای فروشگاه‌های بزرگ یا زنچیره‌ای با آن برخورد کرده‌اید.چاپ پاپ آپ و رول آپ از مهم‌ترین وسیله‌های تبلیغاتی هستند که حتما در برنامه ریزی و استراتژی هر ایونت موفقی حضور دارند. در واقع بدون این نوع استندها به سختی میتوان حضور در نمایشگاهی را متصور شد که قرار است از آن نتایج درخشانی در حوزه‌ی تبلیغات برای آن سازمان گرفته شود. در نتیجه پایه و ستون هر نمایشگاهی حضور همزمان هر دوی این‌ استندها برای غرفه‌دار یا حداقل یکی از آن‌هاست. چه در محیط داخلی نمایشگاه، چه در فضای بیرون از نمایشگاه. شما داخل نمایشگاه یک غرفه با اندازه‌ای محدود و مشخص دارید. دکور و زیبایی غرفه بدون تبلیغات و اطلاعات مربوط به برند شما  بیهوده به نظر می‌رسد. این سازه ها به شما کمک می‌کنند که در جای جای نمایشگاه، چه داخل غرفه و چه در فضای بیرون از نمایشگاه به خوبی دیده بشوید و با مخاطب با دیدن مکرر این استندها به همراه محتویات آن که تبلیغ سازمان شما می‌باشد نام سازمان و فعالیت شما را به یاد می‌سپارد.

دو نوع استند ، از محبوب‌ترین و معروف‌ترین سازه‌های نمایشگاهی هستند. ( در بین وسایل نمایشگاهی که برای تبلیغات وجود دارند.) که به  آن‌ها چاپ پاپ آپ و رول آپ می گویند. هر غرفه‌داری در نمایشگاه نیاز به خرید یا اجاره‌ی این استندها با توجه به هزینه‌ای که در نظر گرفته است دارد.  معمولا فضای نمایشگاه بسیار شلوغ است و تعداد شرکت کنندگان بسیار بالا. شما باید به دنبال راهی خلاقانه و نوآورانه باشید تا بتوانید بین این همه برند دیده شوید. برای همین بعضی راهکارها مانند استند پاپ آپ و رول آپ می‌تواند به دیده شدن برند و نام شما کمک کند. و به لحاظ کیفی غرفه‌ی شما را قدرتمندتر نشان بدهد. هزینه‌ی این استندها در مقابل دکور، ساخت و دیگر تجهیزات غرفه بالا نیست و در عین حال بازدهی آن برای کسی که غرفه را اجاره کرده است بسیار بالاست.  بال اصلی هر غرفه تببلیغات موثر است و یکی از راه‌های ارتباط داشتن با مشتری رساندن اطلاعات مهم و کلیدی هر کمپانی به وسیله‌ی این  دو نوع استند می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که صرف داشتن این دو استند دلیل بر موفقیت حتمی برند شما نیست. طراحی و خلاقیت در محتوا و چاپ شما با توجه به هویت برند، خدمات و محصولات بسیار مهم می‌باشد. اگر کل نمایشگاه استندهای بزرگ پاپ آ پ و رول آپ باشند اما اطلاعات درستی به مشتری ندهند ممکن است تصیر اشتباه و گمراه کننده‌ای از شما در ذهن مخاطب بسازد. و هزینه‌ی زیادی از بودجه‌ی تبلیغاتی شما هدر برود. حال استند پاپ آپ و رول آپ دقیقا به چه شکل هستند و چه تفاوتی با هم دارند. در اینجا هر کدام را جدا توضیح می‌دهیم و به این می‌پردازیم که هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند که متناسب با کار و برنامه‌ی تبلیغات ما می‌باشد.

 

استند رول آپ:

رول آپ نمایشگاه ، نوعی چاپ است که روی استند قرار می‌گیرد. بخاطر همین به این نوع استند، استند رول آپ می‌گویند. استند رول آپ قابلیت حمل و نقل آسان و نصب در مکان‌های متفاوت را دارد. فرم ظاهری استند از دو استوانه‌ی به هم چسبیده تشکیل شده است. آن را که باز کنیم با صفحه‌ای روبرو خواهیم شد که می‌تواند چاپ روی کاغذ با جنس‌های مختلف مانند کوتد یا بنر پلاستیکی، لمینت و … باشد. بر روی بنر رول آپ، اطلاعات، لوگو و متنی که برای تبلیغات تنظیم کرده‌ایم یا تصویر می‌تواند قرار بگیرد. بر اساس استراتژی و خلاقیت هر سازمان، محتوای بنر متفاوت است. این نوع استندها را می‌توان هم اجاره کرد و هم پایه‌ی استند را خرید و هربار بنر با اطلاعات متفاوتی را روی آن نصب کرد. حمل این نوع استندها بخاطر وزن پایینی که دارند بسیار آسان است. و خیلی از سازمان‌ها و شرکت‌ها از این نوع استند برای تبلیغات داخل غرفه و بیرون از غرفه‌ی خود استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب
نگاهی کوتاه بر تاریخچه چاپ کارت ویزیت در ایران و جهان

 

استند پاپ آپ:

این نوع استند هم بخاطر چاپ پاپ آپ به این اسم معروف است. این نوع استند ها هم به مانند رول آپ در فضای نمایشگاه و فروشگاه‌ها به کار گرفته می‌شود. تفاوت اصلی آن با استند رول آپ در این است که استند پاپ آپ در سایزهای بزرگ‌تر و فرم‌های متفاوت قابل سفارش است. ولی همچنان این نوع استند نسبت به سایز بزرگ خود وزن کمی دارد و حمل آن راحت است. در واقع ویژگی مهمی که این نوع استند دارد این است که از فاصله‌های خیلی زیاد نیز با جزئیات قابل مشاهده است و فضای بیشتری را می‌گیرد. در نتیجه عموما بیرون از فضای نمایشگاه قابلیت استفاده دارد. در این نوع استند هم می‌توان اطلاعات یا تصویری که مد نظرتان هست روی بنر قرار بگیرد. هزینه این نوع استند با توجه به تفاوت سایز آن، نسبت به استند رول آپ گران‌تر است. اما به هر حال اگر قصد دارید بازدهی کار خود را بالا ببرید و در نمایشگاه حتما دیده بشوید، این استند انتخاب مناسبی برای تبلیغات شما است. هر دوی این سازه‌های محبوب برای نمایشگاه نیاز به چاپ پاپ آپ و رول آپ دارند. حال می‌خواهیم به این مساله بپردازیم که این دو چاپ چگونه انجام می‌شود.

 

چاپ رول آپ به چه صورت انجام می‌شود؟

یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین چاپ‌ها در حوزه تبلیغات، چاپ رول آپ می‌باشد که روی متریال‌های مختلفی از جمله پارچه، لمینت کاغذ کوتد و.. قابل انجام می‌باشد. با توجه به نیاز شما و برنامه شما برای نمایشگاه قابل چاپ می‌باشد. این نوع چاپ به راحتی رول می‌شود. سازه استفاده شده در این نوع چاپ آلمینیومی می‌باشد و به خاطر سبکی پایه‌ی آن به راحتی قابل حمل می‌باشد. هم متریال استفاده شده، هم پایه، داخل یک کیف مخصوص قرار می‌گیرند. با توجه به نوع نمایشگاهی که برند تجاری داخل آن شرکت کرده است، انتخاب می‌شود که چاپ به صورت براق یا مات انجام شود. این مورد با توجه به نور محیطی که در آن استند نمایشگاهی قرار می‌گیرد برنامه ریزی می‌شود؛ که مخاطب شما به راحتی بتواند مطالب روی استند را بخواند و دچار خطای دید نشود. چاپ روی این سازه ها می‌تواند به صورت دوطرفه انجام شود؛ تا مخاطب از هرسو بتواند محتوا را مشاهده کند. گاهی اوقات پایه های گردانی که موتور دارند زیر سازه گذاشته می‌شود تا استند حالت چرخان داشته باشد و مدام بچرخد؛ تا طیف بیشتری از مخاطب، با برند درگیر شوند. جنس مورد استفاده در رول آپ، بیشتر سولیت می‌باشد. این جنس بخاطر ماندگاری بالایی که دارد و کیفیت مرغوب بهترین انتخاب برای رول آپ می‌باشد. از رول آپ به شرطی که سازه‌ی فلزی آن آسیب نبیند، می‌شود تا مدت‌ها استفاده کرد و چاپی که روی آن نصب شده است را میتوان تغییر داد. چاپ رول آپ را میتوان در سایزهای مختلف و رنگ و طرح‌های مختلف سفارش داد. اما سایزهای محبوبی که این نوع چاپ را برای تبلیغات در نمایشگاه و فروشگاه‌ها سفارش می‌دهند عموما در سایزهای ۲۰۰*۲۰۰ یا ۱۰۰*۲۰۰ سانتی متر انجام می‌شود.

 

چاپ پاپ آپ به چه صورت انجام می‌شود؟

چاپ پاپ آپ نمایشگاهی ، روی سازه‌ای بزرگ قرار می‌گیرد و می‌تواند شکل‌های متنوعی داشته باشد. با توجه به این مساله نیازمند چاپ بزرگ است. بخاطر همین هر سازمان چاپی نمی‌تواند این ابعاد را چاپ کند یا حداقل با کیفیت مناسبی چاپ کند. در نتیجه تنها سازمان‌های چاپ معتبر قادر به چاپ پاپ آپ هستند. متریال‌هایی که برای این نوع از چاپ عموما استفاده می‌شوند، لمینت، پلات، سولیت و .. هستند. میتواند با توجه به درخواست مشتری این متریال‌ها به صورت مات یا براق چاپ  شوند. در  چاپ براق ممکن است در حین نورپردازی، نور را برگردانده و عکس خوبی نتوان از پاپ آپ گرفت و در کوتد مات، عکسها با کیفیت خوبی ثبت می‌شوند؛ اما تمیز کردن آن کار بسیار دشواری می‌باشد. ابعاد بسیار بزرگ پاپ آپ می‌تواند همزمان در میان ازدحام جمعیت تبلیغ بسیار خوبی باشد و هم اطلاعات و تصویری مناسبی از شما به مخاطب معرفی کند که در ذهنش ماندگار شود. اندازه و سایز استندها متفاوت است، که با توجه به کاربری‌های مختلف استفاده می‌شود. پاپ آپ در سایزهای متنوعی  تولید می‌شود که تمام بستگی به شرایط و کارکرد آن دارد. سایز متداول و پرفروشی که مخاطبان برای تبلیغات در نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها سالن‌های همایش و … سفارش می‌دهند سایز سه در چهار است. درج اطلاعات و محتوا به نحوی که پیام را به مخاطب برساند بسیار مهم می‌باشد. علاوه بر خلاقیت و نوآوری در طراحی بنر باید به مساله جای‌گذاری لوگو، اطلاعات سازمان، مانند: شماره تلفن، آدرس سایت و .. نیز توجه کرد. مخصوصا در چاپ پاپ آپ که ممکن است استند ما منحنی یا خمیدگی‌هایی داشته باشد. در نتیجه باید بسیار مراقبت کرد تا اطلاعات مهم در گوشه‌ی استند قرار نگیرد و از چشم مخاطب مخفی بماند. برخلاف انداره بزرگ این سازه حمل و نقل و پیاده‌سازی سازه بسیار راحت و آسان می‌باشد. این چاپ ها به این صورت انجام می‌دهند که مکنتهایی را روی ستون‌ها نصب می‌کنند. به صورت کلی اگر کار شما تبلیغات و بازاریابی لازم دارد و به صورت مداوم در نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های مختلف حضور دارید، پیشنهاد می‌شود که به جای اجاره کردن استندهای پاپ آپ و رول آپ، یکبار آن را خریداری کنید و در نمایشگاه‌های بعدی نیز از همان استفاده کنید. این استندها که آلمینیومی هستند با نگهداری مناسب آسیب نمی‌بینند و می‌توان برای نمایشگاه‌های دیگر هم از آن‌ها استفاده کرد. فقط در هر نمایشگاه با توجه به طراحی محتوایی که برای تبلیغات در نظر دارید، می‌توانید فقط طراحی را تغییر بدهید و تنها برای چاپ هزینه را کنید.

ادامه مطلب
خرید بهترین سررسید سفارشی تبلیغاتی

 

اهمیت نورپردازی برای چاپ پاپ آپ و  رول آپ :

در فضای داخلی نمایشگاه و فضای بیرونی نمایشگاه، پروژکتورها به کمک تبلیغات شما می ‌آیند. نورپردازی روی استندها میتواند تمرکز، دقت و کیفیت چاپ ها را بیشتر نشان دهد. و بیشتر نظر مخاطب را جلب کند. حتما در فضای نمایشگاهی لازم است که باتوجه به سایز و اندازه چاپ خود، اقدام به نصب پروژکتور کنیم و آن را درجای مناسبی روی استند بگذاریم که محتوای ما به درستی دیده شود. اهمیت نورپردازی هم در داخل نمایشگاه و هم خارج از نمایشگاه بسیار زیاد است. اگر سازه‌ی پاپ آپ ما خارج از نمایشگاه قرار دار، این پروژکتورها تصویر زیبایی در شب از تبلیغات ما به وجود می‌‌آورند و همه می‌توانند به وضوح محتوای آن را دیده و مطالعه کنند.

 

قدم به قدم همراه با مشتری برای چاپ پاپ آپ و رول آپ:

پس از اینکه سفارش را به چاپخانه دادید، فایلی را که در آن محتوای مدنظرتون برای چاپ هست به چاپخانه می‌رسانید. چاپخانه پس از اینکه فایل را از شما میگیرد آن را به صورت نمونه روی کاغذی چاپ میکند تا نمونه‌ی کار را مشاهده کنید. وقتی شما کار را تایید کردید آن را مطابق با درخواست شما روی کاغذ یا پلاستکی به صورت براق یا مات چاپ میکند. روی کاری که سفارش داده‌اید پرسی انجام می‌شود، تا از شکستن، آسیب دیدن کار جلوگیری کند. این پرس ها همچنین در مقابل آب و باران هم مقاومت ایجاد می‌کنند تا ترکیب استند شما به هم نریزد و هزینه ای که کردید به هدر نرود. این چاپ‌ها بسیار مقاوم هستند و اگر به درستی از آن‌ها استفاده شود ممکن است تا سال‌ها ماندگاری داشته باشند.

 

نحوه سفارش استند چاپ پاپ آپ و رول آپ به چه صورت انجام می‌شود؟

شما می‌توانید با مراجعه به سایت ما، سایز  و طرح خود را از طریق شماره تلفن هایی که در سایت قرار گرفته است، بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را بدستتان برسانیم. اگر هنوز نمیدانید چه طرحی برای چاپ رول آپ یا پاپ شما مناسب است یا چه سایزی و  چه مدلی برای شما و غرفه‌تان در نمایشگاه ها همایش ها و فروشگاه‌ها لازم است کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید. آن ها به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای سازمان خود انجام بدهید. در کنار این‌ خدمات متخصصان گرافیک ما هم  در کنار شما هستند تا بهترین پوسترهای تبلیغاتی را برای شما طراحی کنند.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *