مهارت های نیروی نمایشگاهی

مهارت های لازم برای نیروی نمایشگاهی – تقویت مهارت‌های فروش و مذاکره

شاید برای تان سوال باشد که نمایشگاه به چه معناست و مهارت های نیروی نمایشگاهی چیست ؟

در نمایشگاه‌ها ، صاحبان مشاغل و کسب و کار را می‌توانند برند و محصولات خود را به صورت حضوری در معرض دید همه افراد مانند مشتریان تولید کنندگان و یا توزیع کنندگان قرار دهند . برگزاری نمایشگاه یک فرصت بسیار مهم برای کسب و کار شما می‌باشد ، به همین دلیل داشتن نیروی غرفه دار حرفه‌ای می‌تواند باعث رونق کسب و کار شما شود . نمایشگاه‌ها به عنوان یکی از روش‌ های ارتباطی و تبلیغاتی استفاده می‌شود و به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار تبلیغاتی برای شرکت‌ها و کسب و کارها به حساب می‌آید . از نمایشگاه‌ها می‌توان به عنوان یک پل ارتباطی بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان نام برد و محصولات در آن معرفی و در نهایت به فروش می‌رسند . در تامین نیروی نمایشگاهی باید توجه کرد که فرد مورد نظر دارای مهارت های لازم و اولیه باشد تا بتواند مشتری را جذب کند و باعث رونق کسب و کار نمایشگاهی شما شود.

مهارت‌ های لازم برای نیروی نمایشگاهی شامل موارد زیر می‌باشد :

۱. درک نیاز مشتری : برای داشتن ارتباط خوب با مشتری باید به حرف ‌های مشتری دقت داشته باشیم و به حرف‌ های آن‌ها گوش دهیم تا بتوانیم کاملاً نیازهای آن ها را درک کنیم .

۲. حل مشکلات مشتری : در صورت وجود هرگونه مشکل و باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا مشکل مشتری خود را برطرف کنیم و هر کاری که لازم است برای آن ها انجام دهیم.

۳. داشتن صداقت : داشتن  صداقت در ارتباط با مشتری بسیار حائز اهمیت می‌باشد و شما در هنگام صحبت با مشتری باید کاملاً صادقانه و واضح صحبت کنید .

۴. داشتن اطلاعات : برای فروش بهتر و بیشتر محصولات باید حتماً از شخصی استفاده کنید که درباره محصولات اطلاعات بالا و بهتری دارند و به راحتی می‌توانند این اطلاعات را در اختیار مشتری قرار دهند و باعث جذب آن ها و فروش بهتر محصولات شوند.

 

راهکار هایی برای نیروی نمایشگاهی در جذب مشتری

عرضه ی نمونه رایگان : ارائه دادن نمونه‌ های رایگان از محصولات یکی از موثرترین و بهترین روش برای جذب مخاطب می‌باشد و با این روش می‌توانند تصمیم گیری بهتری داشته باشند .

ادامه مطلب
سفارش سالنامه وزیری اختصاصی

فضایی جذاب : ایجاد یک فضای شیک و جذاب باعث می‌شود که در ذهن مخاطب تاثیر مثبت و عالی داشته باشد . شما می‌توانید با استفاده از نورپردازی ها فضای دلخواهی را برای مشتری ‌های خود به وجود بیاورید .

تعریف از محصول : شما می‌توانید هنگام صحبت  با مشتری از محصول مورد نظر تعریف و تمجید کنید ، ویژگی‌های آن را برای مشتری بیان کنید . به طور مثال می‌توانید بگویید که این محصول را فقط در این نمایشگاه و با این تخفیف عالی پیدا میکنید .

اولین ارتباط : هنگام آمدن مشتری به غرفه شما ، می‌توانید با سلام کردن و با داشتن لبخند روی صورتتان آن ها را بهتر جذب کنید .

داشتن توانایی صحبت: فردی که مسئولیت غرفه را به عهده دارد باید حتماً توانایی صحبت کردن با مشتری را داشته باشد . صحبت کردن در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است ، و اگر فرد انتخاب شده فاقد این مهارت باشد نمیتواند مشتری را جذب کند و بر روی پیشرفت کار تاثیر منفی میگذارد .

توانایی پیگیری : توانایی پیگیری یکی دیگر از مهارت ‌هایی است که حتماً باید آن را بلد باشید ، زیرا توانایی پیگیری مشتریان و نگهداری آن ها باعث جذب مشتری ها و در نهایت فروش محصولات می‌شود.

 

مهارت های مهماندار نمایشگاه

 

استفاده از هدیه تبلیغاتی

استفاده از هدیه تبلیغاتی می‌تواند به طور شگفت ‌انگیزی باعث رونق کسب و کار شما شود.هدیه تبلیغاتی ماندگاری و دوام بالایی دارد و می‌تواند باعث تبلیغ برند و یا محصول شما در مدت زمان طولانی شود.برای مثال می‌توانید از یک خودکار با تبلیغ برند خودتان و یا لیوان و ماگ استفاده کنید این هدایا در هنگام استفاده برند شما را به خوبی معرفی می‌کنند و باعث محبوبیت شرکت و کالای شما میشوند.هدایای تبلیغاتی باید کاربردی کوچک و قابل استفاده باشند تا بتوانند یک ابزار تبلیغاتی مفید به حساب بیاید.کالاها برای تبلیغات باید به مشتریانی داده شود که امکان بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری ثابت را دارند تا پولی که برای تبلیغ خرج کرده‌اید به هدر نرود.

ادامه مطلب
چاپ سررسید پالتویی ۱۴۰۱

 

نیروی غرفه دار

نیروی غرفه دار شما می‌تواند سود شما را چند برابر کند و باید کسی را برای این کار انتخاب کنید که بداند باید چگونه با مشتری برخورد کند . مهمترین خصوصیت یک نیروی غرفه دار خوش رو بودن می‌باشد. همچنین مرتب و خوش پوش بودن نیروی غرفه‌ دار باعث جذب بصری مشتریان می‌شود. نیروی غرفه‌ دار باید تمام جوانب کار را به خوبی بلد باشد و به محیط نمایشگاه تسلط کامل داشته باشد تا باعث موفقیت برند شما در آینده شود . یک نیروی غرفه دار باید با مهارت ‌های ارتباطی و زبان بدن کاملاً آشنایی داشته باشد.

شناخت مشتری : مسئول غرفه باید خواسته‌های مشتریان را شناسایی کرده و سپس با ارائه محصول مناسب درخواست مشتری را انجام دهد .

توضیح کامل و دقیق : در هنگام تبلیغ محصولات باید توضیح مناسب و کاملی از خدمات محصولات ارائه دهیم تا مشتریان با ویژگی‌های محصولات کاملاً آشنایی پیدا کنند .

تخفیف : استفاده از تخفیف در قیمت محصولات باعث افزایش مشتری می‌شود.

 

نکته ی پایانی

تمامی محصولات را به طور جذاب و مرتبی در غرفه قرار دهید. حتماً به جزییاتی مانند نحوه خرید ، اطلاعات تماس و دیگر موارد توجه داشته باشید و جزئیات را حتماً در اختیار مشتری قرار دهید ، این کار باعث رضایت مشتریان از خدمات و محصولات شما می‌شود و فروش شما را راحت تر می‌کند. غرفه دار نمایشگاه با برقراری ارتباط صمیمی با مشتریان می‌تواند آنها را تحت تاثیر قرار داده و این ارتباط می‌تواند منجر به خرید محصول و تبدیل آن فرد به یک مشتری ثابت شود . نمایشگاه ها راهی برای تبلیغات محصولات میباشد. در این روش محصولات معرفی میشوند. نمایشگاه ها برای تبلیغ نیاز به نیروی نمایشگاهی و مهارت های نیروی نمایشگاهی دارند . نیروی نمایشگاه باید مهارت توانایی صحبت ، توجه به جزئیات ، آماده کردن محصولات ، استفاده از ابزار های تبلیغاتی متنوع ، مهارت ارتباط با مشتری و … را به خوبی بلد باشد . امید است این مطلب از وبسایت سررسید مجریان برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *