چاپ انواع کاتالوگ

با چاپ انواع کاتالوگ به صورت خلاقانه و حرفه ای محصولات کسب و کارتان را اصولی معرفی کنید!

کاتالوگ ها کتابچه ای است که کالاها و محصولات یک شرکت را با تمام جزئیات و ویژگی های آن معرفی می کند. کاتالوگ ها از ابزارهای تبلیغاتی هستند که بسیار بادوام می باشند و برای مدت طولانی می تواند در اختیار مشتری باشد. با چاپ انواع کاتالوگ میتوانید محصولات خود را در اختیار مشتری هایتان قرار دهید. کاتالوگ و بروشورها در ظاهر شبیه یکدیگر می باشند اما بروشور ها  اطلاعات مختصر تری نسبت به کاتالوگ ها دارند. کاتالوگ ها از نظر سایز به A3 ، A4، A5  و خشتی تقسیم میشود. این سایز ها هم میتوانند افقی باشند و هم عمودی و پس از مشخص شدن ابعاد آن ، طراحی کاتالوگ به سلیقه فرد انجام میشود.

سایز های گفته شده تنها انواع کاتالوگ آن نمی باشد بلکه می توانید با استفاده از قالب مورد نظر خود ابعاد مختلف را در چاپ طراحی کاتالوگ خود انتخاب کنید. در چاپ کاتالوگ باید به قالب دقت داشته باشید زیرا هنگامی که مخاطب قصد دارد از کاتالوگ  با اشکال هندسی خاص استفاده کند از قالب استفاده می‌کند ،  و این قالب ها باعث  برش کاغذ می‌شوند و قطعاً میزان دور ریختن کاغذ افزایش می یابد و این مورد باعث افزایش مصرف کاغذ و افزایش هزینه چاپ کاتالوگ شما میشود. البته این موضوع باعث می‌شود که از لحاظ ظاهر نیز متفاوت باشد و باعث طراحی و چاپ کاتالوگ منحصر به فرد می‌شود که جذابیت خاصی را برای کاتالوگ به همراه خواهد داشت و باعث افزایش بازخورد کاتالوگ در تبلیغات میشود. یکی دیگر از مهمترین انواع کاتالوگ میتوانیم  به نوع روکش آن اشاره کنیم در واقع می‌توان با استفاده از روکش ، انواع کاتالوگ را مشخص نمود و با استفاده از آن ظاهر کاتالوگ را تغییر دهیم.

 

انواع کاتالوگ و روکش های آن

۱. روکش سلفون

۲. روکش یووی

کاغذ های داخلی در کاتالوگ با توجه به سلیقه افراد قابل تغییر است و انتخاب آن کاملاً طبق سلیقه شخص قابل انتخاب و تغییر می باشد و اگر بخواهیم نوع رایج که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند را معرفی کنیم باید به کاغذ سلفون اشاره کنیم. البته این کاغذ خود به انواع مختلفی تقسیم می شود. انتخاب صفحات داخلی کاتالوگ و گرماژ آن به تعداد و قطع صفحات داخلی بستگی دارد و هر چقدر میزان گرماژ داخل صفحات داخلی زیاد باشد میزان وزن هر صفحه نیز افزایش پیدا میکند .  در کاتالوگ هایی با تعداد صفحات داخلی کم ممکن است این اتفاق رخ ندهد و وزن سنگینی نداشته باشد اما هرچه تعداد صفحات داخلی بیشتر باشد وزن کلیه کاتالوگ نیز بیشتر می‌شود و حمل و نقل آن برای افراد ممکن است دشوار شود.

ادامه مطلب
مهم ترین نکات در خرید فلش مموری تبلیغاتی⚡️

میزان هزینه کاتالوگ با صفحات داخلی آن ارتباط مستقیم دارد ، هر چقدر میزان گرماژ  کاغذ افزایش یابد هزینه های صفحات داخلی نیز افزایش پیدا میکند. چیزی که معمولا دیگران از آن استفاده می کنند کاغذ گلاسه با گرماژ و بالا برای جلد کاتالوگ استفاده از کاغذهای گلاسه با گرماژ کمتر برای صفحات داخلی است. محصولات چاپی تبلیغاتی بسیار حساس هستند و پس از مدتی که مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به آنها آسیب برسد این آسیب می تواند هم از لحاظ پاره شدن و از بین رفتن جلد باشد و هم می تواند آسیب به چاپ آن باشد. انواع کاتالوگ از زمان روی کار آمدن همواره مورد تغییر قرار گرفتن و امروزه تمامی ضعف‌ های آن برطرف شده است و یکی از مهم‌ترین ضعف ‌هایی که میتوانیم به آن اشاره کنیم آسیب پذیری آن است.

بهترین راه حل برای این مشکل استفاده از روکش های مختلف است که علاوه بر ایجاد ظاهری شیک باعث افزایش استحکام کاغذ میشود. روکش سلفون هم از نوشته و هم از طرح روی جلد محافظت می کند. هنگامی که چاپ روی کاغذ انجام می شود بر اثر زمان و برخورد دست با کاتالوگ ، چاپ کمرنگ تر شده و این یکی از منفی ترین نکات در تبلیغات است. بنابراین استفاده از روکش سلفون یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از این مشکل است. روکش سلفون از جنس پلاستیک نازک است و با استفاده از دستگاه های مخصوص بر سطح کاتالوگ قرار میگیرد.

 

کاتالوگ دیجیتال

 

کاتالوگ سیمی

یکی از انواع کاتالوگ ها ، کاتالوگ سیمی میباشد. شرکت هایی که قصد چاپ انواع کاتالوگ با تعداد صفحات بیشتر از ۱۵ عدد را دارند بهتر است که از این نوع کاتالوگ استفاده کنند و می توان از این کاتالوگ برای معرفی کامل و جامع همه محصولات استفاده کرد . در این کاتالوگ به دلیل استفاده از فنر های مخصوص ، صفحات کاتالوگ به راحتی از هم جدا نمی شوند و خواندن آن نیز راحت تر است.

ادامه مطلب
لیوان حرارتی چیست و چرا به آن ماگ جادویی نیز می گویند؟

 

انواع کاتالوگ های منگنه ای

برای این کاتالوگ از منگنه برای قرار دادن صفحات در کنار هم استفاده می شود اما تعداد صفحات در این کاتالوگ نباید بیشتر از ۱۵ عدد باشد ، زیرا منگنه توانایی نگه داشتن آنها را نخواهد داشت ، و صفحات ممکن است از هم جدا شوند. استفاده از این نوع کاتالوگ یعنی کاتالوگ منگنه ای بسیار کمتر از دیگر انواع آن میباشد.  بازهم ممکن است برخی شرکت ها برای معرفی محصولات خود از این کاتالوگ استفاده کنند.

 

انواع سلفون

۱. سلفون مات 

۲. سلفون براق

در طراحی کاتالوگ هایی که از روکش سلفون براق استفاده میکنند دارای ظاهری درخشان هستند و علاوه بر افزایش استحکام ، باعث جلوه ی بصری خاصی می شود. نوع دیگری از چاپ انواع کاتالوگ که استقبال زیادی دارد ، استفاده از روکش سلفون مات است که برخلاف سلفون براق که دارای درخشندگی هستند این نوع سلفون درخشندگی ندارند و دارای ظاهری مات و بافت  دار مخملی هستند. هر یک از این روکش های با توجه به ویژگی هایی که دارند برای اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. این روکش ها را نمی توان فقط برای افزایش استحکام و مقاومت کاتالوگ استفاده کرد این روکش ها نه تنها در مورد انواع کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرند بلکه برای طراحی کارت ویزیت ها نیز از این روکش ها استفاده میکنند.

 

سخن پایانی

در این مطالب نگاهی کلی به چاپ انواع کاتالوک داشتیم و آنرا مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که این مطالب مورد پسند شما عزیزان بوده باشد. هم چنین تیم مجریان در زمینه خرید انواع سررسید تبلیغاتی و هدایای تبلیغاتی خدمات ارزنده ای را به شما عزیزان ارائه می دهد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *