چاپخانه

چاپخانه مجریان

چاپخانه افست – چاپخانه دیجیتال مجریان

چاپخانه مجریان مجهز به ماشین آلات روز آلمان از سالیان قدیم و از فعالان این بخش بوده است و از پدر به پسر رسیده است. یکی از مهمترین بخش هایی که یک چاپ خانه باید دارا باشد، چاپ افست است، شناخته ترین چاپ افست تهران نیز چاپ خانه مجریان میباشد.

چاپخانه مجریان، بهترین چاپ خانه تهران

چاپ خانه مجریان یکی از قدیمی ترین و بهترین چاپخانه تهران میباشد. مدیریت چاپخانه مجریان زیر نظر شرکت تبلیغاتی مجریان میباشد که با داشتن سابقه بالا در این زمینه توانسته است بالاترین میزان رضایتمندی در میان سایر چاپ خانه ها را کسب نماید.

چاپ افست تهران

چاپ افست یکی از رایج ترین و مرسوم ترین شیوه های چاپ در ایران میباشد، شرکت تبلیغاتی مجریان نیز تا کنون با داشتن بروز ترین ماشین آلات و امکانات، در این زمینه فعالیت های پررنگی داشته است. از چاپ افست بصورت گسترده در مواردی همچون؛ چاپ سالنامه اختصاصی، چاپ انواع کاتالوگ، تقویم ها و کتاب ، بروشور و پوستر، انواع سربرگ ها و کارت ویزیت ها، پاکت نامه و ست های اوراق اداری و در مجموع هر نوع چاپ روی کاغذی که در تیراژ بالای ۱۰۰۰ و یا با کیفیت بالا صورت میگیرد استفاده میشود.

چاپ افست مجریان، در بخش افست حرف های زیادی برای گفتن دارد و می توان به چند مزیت آن اشاره کرد:

بخش های چاپخانه مجریان

چاپ افست

چاپخانه افست

چاپ افست برای سفارشات با تعداد حداقل ۱۰۰۰ عدد و تعداد صفحات بالا و قابلیت های خاص استفاده می شود . تمام موارد چاپ کاغذی جزو این دسته مـی بـاشـنـد. مانند چاپ کاتالوگ ، چاپ بروشور  ، چاپ فولدر ، چاپ اوراق ادرای ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ لیبل بسته بندی، چاپ جعبه، چاپ سالنامه اختصاصی و…

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال برای سفارشات با تعداد کمتر از ۱۰۰۰ عدد و حتی ۱ عدد استفاده می شود . با توجه به عدم پیش نیاز ، بلافاصله در کمتر از چند دقیقه قابل چاپ می باشد .چاپ دیجیتال برای مواردی که زمان اندکی دارید بسیار گزینه مناسبی است و تاسایز +A3 براحتی قابل چاپ است

لیتوگرافی

لیتوگرافی

پیش از چاپ برای شروع هرگونه چاپ افست ، باید طرح تبدیل به زینک شود و سپس زینک بر روی دستگاه چاپ نصب شود . زینک های مجریان همگی پلیت با ترام عالی با کیفیت بالا است

صحافی چاپخانه مجریان

حساس ترین بخش هر پروژه چاپی در بخش صحافی آن است که آخر کار است. استفاده از ماشین آلات تمام اتومات صحافی و بدون دخالت دست ، کیفیتی حرفه ای در سفارشات چاپ به شما می دهد

تاریخچه چاپ

تاریخچه چاپ در جهان به اواخر قرون وسطی بر می گردد.به گفته نویسندگان و تاریخ نویسان،کشور چین منشا پیدایش و به کار گیری چاپ می باشد و بر این باورند که این صنعت از کشور چین به اروپای غربی رسیده است.می توان گفت نحوه ابداع و اختراع صنعت چاپ خیلی مشخص نیست،اروپایی ها آن را برای خود می دانند ولی بر اساس شواهد موجود، کشور چین مبدا پیدایش صنعت چاپ می باشد.ورود این صنعت به کشور ایران،به ۱۰۰سال پیش برمی گردد.پیش از اینکه به نام چاپ صنعتی به وجود بیاید،تکثیر کتاب ها به شکل دست نویس بود.کتاب ها و شاهکارهای ادبی در امپراطوری روم،آتن و… با دست نوشته می شدند و به تولید نسخه های جدید می پرداختند.این روند تا قرون وسطی ادامه داشت.این کار سبب گران شدن هزینه کتاب می شد.در نتیجه مردم عادی توانایی خرید آن را نداشتند و فقط عده کمی این کتاب ها را می خریدند.این شرایط باعث می شد تا تمام افراد از شرایط خواندن کتاب و استفاده از علوم مختلف بهره نبرند.

در قرون وسطی کاتبان نوشته خود را بر روی پوست گاو یا گوسفند ثبت می کردند و از ۱۰۰سال پیش از شارلمانی،دیگر استفاده ای از پاپیروس نشد.به گفته متخصصان کاغذ از سرزمین های اسلامی وارد اروپا شد.برای اولین بار کاغذ،در سرزمین های مدیترانه ای در ارتباط با کشورهای اسلامی دیده شد.شیوه تولید کاغذ را مسلمانان از مردم کشور چین آموخته بودند.

تاریخچه چاپخانه

یوهانس گوتنبرگ،فیزیک دان معروف آلمانی،در قرن پانزدهم اولین دستگاه چاپ را به وسیله جریان برق اختراع کرد.مورخان بسیاری،دلیل اختراع گوتنبرگ را سوال دخترش از او درباره حرف و چاپ آنها می دانند.زیرا این موضوع باعث انگیزه وی برای اختراع دستگاه چاپ شده است.این دستگاه اختراع شده،از جنس فلز بود که به صورت متحرک تعدادی کتاب یا نوشته را چاپ می کرد.همان طور که در تاریخ نوشته شده،استفاده از دستگاه چاپ خیلی پر هزینه بوده و در ابتدا فقط ثروتمندان از آن استفاده می کردند.

چاپ افست چیست؟

چاپ افست که به عنوان لیتوگرافی نیز شناخته می شود، یک تکنیک چاپ است و محبوب ترین روش برای چاپ می باشد که شامل انتقال تصویر از یک صفحه فلزی به یک سیلندر لاستیکی قبل از چاپ روی کاغذ می شود. در این روش، مانند سایر روش های چاپ جوهر را مستقیما روی کاغذ منتقل نمی کند و کاغذ در تماس مستقیم با صفحات فلزی قرار نمی گیرد. چاپ افست به تولید خروجی با کیفیت روی سطوحی مانند پارچه یا چوب کمک می کند.

لاستیک اثر بسیار ظریفی برروی سطوح ناهموار به جا می گذارد و این فرآیند را موثر می کند. این فرآیند به دلیل کیفیت بالا، ارزان بودن و نتایج ثابت برای تولید چاپ در مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ به همان اندازه کارآمد است. در انتشارات از دو تکنیک اصلی برای چاپ استفاده می شود. یک روش چاپ افست با ورق است که در آن هر ورق به صورت جداگانه وارد دستگاه میشود و قبل از فرآیند چاپ برش داده می شود. فرآیند دیگر، چاپ افست تحت وب، رول های کاغذ را می گیرد و روی آن چاپ می کند. صفحات بریده شده و سپس مونتاژ می شوند.

این روش برای چاپ انبوه صفحاتی که محتوای آن ها به طور مرتب تغییر می کند مانند روزنامه استفاده می شود زیرا روشی مقرون به صرفه است. روش افست سه مرحله ای باعث کاهش سایش و پارگی صفحه چاپ لیتوگرافی می شود و در نتیجه طول عمر آن را افزایش می دهد .

نحوه کار چاپ افست

تکنولوژی چاپ افست تا حدودی پیچیده است. در این دستگاه برای هر رنگ چاپ، از سه عدد استوانه اصلی استفاده میشود. دور غلطک استوانه ای اول یک صفحه فلزی از جنس آلومینیوم که اصطلاحا با آن زینک یا پلیت گفته میشود پیچیده است.این نوع صفحه قبلا پیش از چاپ لیتوگرافی ساخته شده است. در چاپ لیتوگرافی فایلی که به جهت چاپ ارسال شده است که به چهار دسته تشکیل دهنده رنگی آن تقسیم میشود ( CMYK )، و هر یک از این رنگ ها بر روی ورقه آلومینیومی چاپ میشوند.

جنس سطح زینگ بطوری است که به هیچ عنوان مرکب را به خودش جذب نمیکند، در حالی که آب را کاملا جذب مینماید.جنس سطح پلیمری دقیقا بر عکس است، یعنی آب را جذب و مرکب را به خود جذب نمیکند. غلطک زینک با توجه به تصویری که با مواد پلیمری بر سطح آن نقش بسته است مرکب را از غلطک جذب می نماید و در دیگر سطح ها تنها مرطوب میشود. سپس این رنگ های جذب شده را به غلطک بعدی از که از جنس لاستیک میباشد، منتقل میکند. در نهایت این غلطک لاستیکی بر روی سطح کاغذ میچرخد و مرکب را به سطح کاغذ منتقل میکند.

سفارش چاپ افست

اگر به کتابچه ها، بروشور ها، کاتالوگ ها، کارت ویزیت، لوازم التحریر شرکتی یا سایر مواد تبلیغاتی با کیفیت بالا نیاز دارید، یک چاپگر تجاری با سابقه حرفه ای انتخاب کنید. چاپخانه مجریان از سال ۱۳۸۰ به صورت حرفه ای در زمینه چاپ فعالیت دارد همچنین در این مجموعه ما، خدمات طراحی گرافیکی،تبلیغات و برندسازی را نیز ارائه می دهیم

چاپ آنلاین

بیست سال پیش، خدمات چاپ آنلاین با آسان کردن آپلود عکس یا طراحی کارت ویزیت آنلاین و چاپ سفارشی و ارسال آن ها به خانه یا محل کار، دنیا را تغییر داد. باتوجه به فناوری پردازش سفارشات و چاپ دسته ای که اکثر خدمات چاپ آنلاین از آن استفاده میکنند، این محصولات بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

سفارش چاپ آنلاین

شما به سادگی فایل های خود را از طریق اینترنت آپلود می کنید، کاغذ، رنگ و طرح خود را انتخاب می کنید و مواد چاپی خود را درب منزل تحویل می گیرید. حتی اگر تجربه قبلی در زمینه چاپ آنلاین ندارید، میتوانید برای مشاوره با تیم فروش مجریان از طریق شماره تلفت های مجموعه، واتس اپ و یا چت آنلاین سایت ارتباط برقرار کنید.

چاپ فوری

شاید برایتان سوال شده باشد که چاپ فوری چیست  و چگونه انجام میشود ؟ باید گفت این نوع چاپ به همان روش دیجیتال است که در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود . در این روش از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک که حجم بالایی از چاپ را در زمان کوتاه انجام می دهند استفاده می شود . از مهمترین مزایای خدمات چاپ فوری میتوان به سرعت و زمان کوتاه در چاپ در کنار کیفیت بالای چاپ اشاره کرد. چاپ فوری به روش های مختلفی : الکترو فتوگرافی، تونری، جوهرافشان، دیجیتال مرکبی، تصعید رنگ، مارکر های لیزری،حرارتی، دیجیتال نوری یا پرتوی انجام می شود.

سفارش چاپ فوری

شما میتوانید تمامی خدمات مربوط به چاپ، تبلیغات و برندسازی  و … را به هولدینگ مجریان بسپارید. ما اینجا در زمانی کوتاه و با قیمت مناسب و تضمین کیفیت کلیه خدمات ، سفارشات شما را انجام میدهیم.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ تصاویر مبتنی بر دیجیتال به صورت مستقیم برروی انواع بستر ها است. برخلاف چاپ افست نیازی به واسطه وصفحات فلزی در این نوع چاپ نیست. فایل های دیجیتالی مانند PDF یا PSD را می توان به دستگاه چاپ دیجیتال فرستاد تا روی کاغذ، پارچه، مواد مصنوعی، مقوا و سایر بستر ها چاپ شود. فناوری چاپ دیجیتال به سرعت در حال پیشرفت است و کیفیت خروجی چاپ دیجیتال به طور مداوم در حال بهبود است. چاپ دیجیتال مزایای زیادی دارد و نسبت به چاپ افست کیفیت بهتر و هزینه کمتری دارد . این یک گزینه عالی برای چاپ برحسب تقاضا یا برای هر چاپی است که نیاز به زمان کوتاه تری دارد .

سفارش چاپ دیجیتال

متخصصان چاپ دیجیتال در مجریان برای تمام نیاز های چاپی شما ، خدمات زیادی ارائه می دهند. همچنین شما میتوانید هر نوع فایلی از کارت ویزیت و بروشور گرفته تا تابلو ها و بنر ها را توسط این مجموعه چاپ کنید. شما می توانید پروژه خود را به صورت آنلاین یا حضوری ارسال کنید و مطمئن باشید که هیچ چیز بدون گذراندن بررسی های دقیق کیفیتی از مجموعه ما خارج نمی شود و هدف اصلی ما رضایت کامل مشتریان عزیز است.