چاپ کاتالوگ

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ ها ایده های جدیدی را معرفی می کنند. آن ها آگاهی ایجاد می کنند و مصرف کنندگان را برای خرید از طریق کانال های دیگر ترغیب می کنند و زمانی بیشترین موفقیت را دارند که در یک کمپین بازاریابی چند کاناله گنجانده شوند تا مشتریان را برای بهینه سازی خرید به سایت های تجارت الکترونیک سوق دهند. کاتالوگ ها شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتال را پر می کنند. وقتی کاغذ و پیکسل به هم می رسند، اتفاقات شگفت انگیزی ممکن است رخ بدهد و به شما کمک کنند تا تجربیات تعاملی جذابی را ارائه دهید و همچنین به ویژگی های دیجیتالی شما، مانند وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و غیره سوق دهند. شرکت های مختلف برای معرفی خدمات و محصولات خود از طراحی کاتالوگ  و چاپ کاتالوگ اختصاصی استفاده می کنند و به مشتریان خود ارائه می دهند.

برای جذب مخاطب باید کاتالوگ حرفه ای ارائه داد و از طرح حرفه ای شروع می شود و به چاپ اختصاصی و نفیس منتهی می شود اگر شرکت شما می خواهد در نمایشگاه حضور پیداکنید باید یک کاتالوگ نفیس و پربار از خدمات و محصولاتتان ارائه دهید. چراکه جذابیت کاتالوگ شما باعث می شود مخاطب از بین ده ها کاتالوگ دریافتی ، ترغیب به مطالعه کاتالوگ شرکت شما شود و در نتیجه شما با تمام هزینه های اجرایی ( غرفه و هدایای تبلیغاتی و … ) می توانید به بازار هدف دست پیدا کنید.
چاپ در ایران به جرات می توان گفت قوی است و تمام همکاران ما با بروز کردن ماشین آلات خود نقش مهمی در پویا بودن صنعت چاپ دارند .چاپخانه مجریان با بهره گیری از ماشین آلات بروز آلمان و تکنسین های آموزش دیده ایرانی در هایدلبرگ آلمان ، و با قدمت بالای خود امروز به جرات می تواند بگوید در حوزه چاپ جزو ۵ تای اول ایران است.

داشتن ۴ پارامتر زیر باعث چاپ یک اثر و کاتالوگ نفیس می شود :

۱- ماشین آلات روز : در مجتمع چاپ مجریان ماشین آلات ( جی تی او – دو ورقی – چهار و نیم ورقی – برش پلار – زینک مستر – صحافی ۳۲ خانه – سلفون حرارتی ساکورایی ) موجود است

۲- مرکب چاپ : استفاده از مرکب های بشاش و اورجینال هر چند گران است اما به کار جان تازه ای می دهد

۳- تجربه تکنسین : تکنسین های با تجربه بالای ۱۵ سال چاپ مجریان در دوره های ۷ روزه کمپانی هایدلبرگ آلمان تمام نکات را آموزش دیده اند

۴- نظارت بر چاپ : در مجتمع چاپ مجریان، یک ناظر چاپ خبره و مسلط به امور طراحی ، رنگ ، دستگاه چاپ بر کارهای شما نظارت لحظه به لحظه دارد

مزایای کاتالوگ چاپی | چاپخانه مجریان
طراحی کاتالوگ
چاپ کاتالوگ
طراحی کاتالوگ رستوران
طراحی کاتالوگ دکوراسیون
طراحی کاتالوگ صنعتی
طراحی کاتالوگ جواهرات
طراحی کاتالوگ
کاتالوگ حدید
چاپ فوری کاتالوگ
چاپ بروشور
کاتالوگ فاواافزار
چاپ کاتالوگ
چاپ کاتالوگ اختصاصی
چاپ و طراحی کاتالوگ
چاپ کاتالوگ اختصاصی

انواع کاتالوگ بر اساس چاپ

سایز کاتالوگ

سایز و اندازه کاتالوگ ها استاندار می باشد که باتوجه به تجارب قبلی این استانداردها  به وجود آمده اند.پیشنهاد می کنیم طراحی کاتالوگ مورد نظر خود را با ابعاد پرکاربرد انجام دهید.طراحی  و چاپ کاتالوگ ها در دو اندازه A4 و A5 و به سه صورت عمودی، افقی و مربعی انجام می شود.البته اندازه های دیگری هم وجود دارند اما به دلیل اینکه موجب اتلاف کاغذ زیادی می شود،افزایش هزینه را به دنبال دارد.

جنس و پوشش جلد کاتالوگ

معمولا برای جلد کاتالوگ ها کاغذ گلاسه استفاده می کنند که با توجه به سلیقه شما از کاغذهای گلاسه با ضخامت های مختلف می توان استفاده کرد.اگر از کاغذهای گلاسه ضخیم استفاده کنید،علاوه براینکه موجب سنگین شدن کاتالوگ می شود،باعث افزایش هزینه هم می شود.از آنجا که کاتالوگ ها یک ابزار تبلیغاتی با دوام به شمار می روند،پس مهم است که این ابزار در طول دراز مدت کیفیت و زیبایی خود را حفظ کند.از طرفی یکی از معایب چاپ برروی کاغذ گلاسه این است که اگر به صورت متوالی از آن استفاده کنیم،لمس دست با جلد کاتالوگ موجب کاهش کیفیت تصویر چاپ شده روی آن می شود.

گرماژ کاتالوگ

برای اینکه ضخامت انواع کاغذ را تشخیص دهیم،موضوع گرماژ را مطرح می کنیم.هر نوع از کاغذی برمبنای گرماژ آن در متر مربع تعریف می شود.برای مثال کاغذ گلاسه ۴۰۰گرم به این معنی است که یک برگ ۱۰۰سانتی متری در ۱۰۰سانتی متری این کاغذ،دارای وزن ۴۰۰گرم می باشد.

جهت‌های باز کردن کاتالوگ

این مورد که موضوع نسبتا ساده ای به نظر می رسد،در صورتی که در زمان طراحی و چاپ به آن دقت نکنید،برای شما مشکلاتی را به وجود می آورد.همانند کتاب ها،کاتالوگ ها از راست به چپ یا برعکس می توان باز کرد.برای محتواهای انگلیسی از کاتالوگ های چپ به راست و برای محتواهای فارسی از کاتالوگ راست به چپ استفاده می کنیم.

مزایای چاپ کاتالوگ

  • کاتالوگ ها بر تصمیم خرید توسط مخاطبان هدف شما تاثیر می گذارد و به نسبت تبلیغات تلویزیونی یا وب سایت ها تاثیر قوی تری دارد.
  • کاتالوگ ها با ایجاد آگاهی و معرفی ایده های جدید، مصرف کنندگان را برای خرید از طریق کانال های دیگر تشویق میکنند.
  • کاتالوگ ها ابزارهای عالی بازاریابی محتوایی با کیفیت بالا هستند و علاوه بر آموزش به مردم در مورد محصولات شما، این امکان را می دهند از داستان ها و تصاویر برای بردن خوانندگان به سفر استفاده کنید.

ارائه محصولات شما به این شیوه تاثیر قدرتمندی بر مصرف کنندگان دارد .

  • کاتالوگ ها از استراتژی های بازاریابی برای چاپ پشتیبانی می کنند. دردنیای امروز، بازاریابی موثر، پیام برند ثابتی را از طریق طراحی های چاپی ارائه می دهد. آن ها همچنین مشتریان را وادار می کنند تا با پیام تعامل داشته باشند. درگیر کردن مصرف کنندگان با تجربیات تعاملی، آن هارا به سمت وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و سایر رسانه های دیجیتال سوق می دهد .

تاثیر کاتالوگ در تبلیغات

کاتالوگ های امروزی ابزارهای قدرتمند بازاریابی هستند. این دیگر رقابتی بین دیجیتال و چاپ نیست. همه چیز درمورد استفاده از این کاتالوگ ها در جهت ایجاد الهام و تعامل است که تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری و رشد کسب و کار شما دارد. تبلیغات چاپی باعث فعالیت بیشتر در مناطقی از مغز می شود که با ارزش و تمایل مرتبط است و در نتیجه ی آن طراحی های چاپی کاتالوگ به احتمال زیاد مشتریان را به خرید محصولات شما متقاعد می کند تا کاتالوگ دیجیتال.

سفارش کاتالوگ

برای اینکه در فضای رقابتی هر صنفی، از روشی استفاده کنید که بر روند برند سازی و فروش مجموعه شما تاثیر بسزایی داشته باشد سفارش کاتالوگ های دارای جلوه های بصری را جدی بگیرید.کارشناسان ما در مجریان با توجه به زمان انجام پروژه و بودجه مورد نظر شما این امکان را فراهم می کنند که با سفارش کاتالوگ و چاپ آن با کیفیت مطلوب موجب تحقق اهداف تبلیغاتی شما می شوند.