لیبل مناسب برندینگ

تقویت کسب و کار با استفاده از لیبل مناسب برندینگ + نکات و ایده طراحی

طراحی لیبل مناسب برندینگ با وجود تعداد کثیری از لیبل محصولات شرکت های مختلف برای جلب توجه مصرف کنندگان به طور فزاینده ای چالش برانگیز است. خرید اغلب یک تجربه بصری است، بنابراین وقتی محصول خود را بسته بندی می کنید، اجزای زیبایی شناختی ضروری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید یک لیبل مناسب برندینگ جذاب می تواند بین جذب مشتریان و از دست دادن آنها تفاوت ایجاد کند. لیبل محصولات شما یکی از آخرین فرصت های بازاریابی شماست. اگر تاثیری در جذب مشتری نداشته باشد، آن فرصت تلف می شود. طراحی لیبل محصولات منحصر به فرد همانطور که گفتیم بسیار حائز اهمیت هستند، اما چگونه می توانیم با چاپ انواع لیبل راهی برای برندینگ و تثبیت محصولات خود ‍پیدا کنیم؟ در ادامه این مطلب از شرکت مجریان به بررسی چگونه با استفاده از لیبل‌های مناسب برندینگ کسب و کار را تقویت کنیم؟ خواهیم پرداخت.

 

آیا طراحی لیبل مناسب برندینگ در تقویت کسب و کار موثر است؟

لیبل آیتمی است که به یک محصول متصل می شود تا اطلاعات متنوعی در مورد محصول به مصرف کنندگان اطلاع دهد و همیشه باید لوگوی شرکت را نمایش دهد. اما آیا وجود لیبل بر روی بسته بندی محصولات تاثیری در تقویت برند و کسب و کار شما دارد؟ درباره این موضوع پیتر رنتون، بنیانگذار Lightning Labels، که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین چاپگرهای لیبل دیجیتال است، می‌گوید: «صفحه اصلی شما بخش بازاریابی آنلاین شما است، و لیبل محصولات شما قطعه بازاریابی شما در جهان است. “اگر مردم فقط در بین قفسه ها قدم می زنند، تشما قریباً نیم ثانیه فرصت دارید که توجه آن‌ها را جلب کنید آن‌ها باید در عین دیدن محصول شما متوجه شوند محصول شرکت شما چیست”.»

پس میتوان گفت طراحی لیبل مناسب برندینگ در برندسازی یک جزء حیاتی برای هر شرکتی است که می خواهد در بازار حضور داشته باشد. نام تجاری نه تنها مستلزم استراتژی ارتباطی برای برقراری ارتباط با  شرکت شما استفاده می شود، بلکه به احساسات مصرف کنندگان هنگام ارتباط با کسب و کار شما نیز مربوط می شود. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب نکات و ایده های طراحی لیبل محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.

 

آیا طراحی لیبل مناسب برندینگ در تقویت کسب و کار موثر است؟

 

نکات طراحی لیبل محصول برای جذب مشتری

وادار کردن مصرف کننده به توقف و نگاه کردن به محصول شما با اجرای طرح بسته بندی مناسب به دست می آید. این بدان معناست که شما نمی توانید فقط یک لیبل تصادفی روی کالای خود بزنید. برعکس، ممکن است بخواهید با یک طراح لیبل محصولات باتجربه که عمیقاً با جذابیت هنری برای جایگاه شما آشنا است، شریک شوید. اما اگر قصد دارید خودتان برای طراحی لیبل محصولات خود اقدام کنید، در ادامه، نکات و ایده طراحی لیبل مناسب برندینگ را برای شما پوشش می‌دهیم تا بتوانید به طراحی لیبل محصولات خود بپردازید و در عین جلب توجه مشتریان بتوانید فروش خود را نیز افزایش دهید.

ادامه مطلب
بازاریابی موثر با چاپ تبلیغات روی ساعت دیواری تبلیغاتی

 

۱. هویت برند خود را تثبیت کنید

هویت برند شما باید یک نقشه راه برای تمام بسته بندی ها و لیبل محصولات شما ارائه دهد. تعیین پیامی که می‌خواهید به مشتریان بالقوه درباره برندتان ارسال کنید، به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چه محتوایی هم از نظر متن و هم از نظر تصویری باید روی لیبل محصولتان باشد. خود را در چارچوب ذهن مشتری قرار دهید. از خودتون بپرسید:

  • چه چیزی محصول شما را منحصر به فرد کرده است؟
  • مزایای محصول شما چیست؟
  •  محصول شما شامل چه تبلیغات یا ارزش افزوده ای است که آن را به معامله بهتری تبدیل می کند؟

هنگامی که شما بتوانید پاسخ این سوالات را به زبان بیاورید توانسته اید نیمی از راه طراحی لیبل مناسب برندینگ را طی کنید. پاسخ این سوالات باید تا حد امکان خاص باشند تا به وضوح تفاوت را با رقبای شما نشان دهند، اما هر چیزی که می نویسید باید درست باشد و برای ادعای خود دلیلی داشته باشید.

 

نکات طراحی لیبل محصول برای جذب مشتری

 

۲. مواد مناسب را انتخاب کنید

بعد از اینکه تصویر لیبل محصولات خود را به تصویر کشیدید، وقت آن است که ماده ای را انتخاب کنید که بلوک های سازنده لیبل مناسب برندینگ شما باشد. علاوه بر آنچه بر روی هر لیبل چاپ می شود، ظاهر فیزیکی آن بر درک مصرف کننده تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر در حین حمل و نقل محصولات ، لیبل ها مخدوش شوند، تصویر محصول شما آسیب می بیند و احتمالاً شهرت برند شما نیز تخریب خواهد شد.

 

۳. پیشنهادات را فراموش نکنید

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل هایی را در مورد نحوه استفاده مناسب از محصول خود وارد کنید. پیشنهادات و ایده‌ها را درج کنید، آدرس ایمیل خدمات مشتری را درج کنید.

 

۴. بر روی آنچه را که مشتریان باید بدانند تأکید کنید

لازم است که ایجاد ارتباط عاطفی با محصول شما از طریق لیبل برای مشتریان آسان شود. در اطلاعات برچسب به آنها بگویید که چرا باید شما را دوست داشته باشند، چرا شما با رقبای خود متفاوت هستید و هنگامی که از شما خرید می کنند چه چیزی می توانند انتظار داشته باشند. سپس، چالش‌هایی را که بازار هدف خود با آن مواجه است، در نظر بگیرید و در متن توضیح دهید که چگونه به آن چالش‌ها رسیدگی می‌کنید یا مشکلات آنها را حل می‌کنید. اگر برای ایجاد پیام مناسب وقت بگذارید، لیبل مناسب برندینگ شما می تواند تبدیل به تبلیغی برای افزایش فروش محصولات شما شود.

ادامه مطلب
جعبه خودکار تبلیغاتی چیست و چرا استفاده از آن در تبلیغات موثر است ؟

 

۵. لیبل محصولات خود را ساده نگه دارید

هدف همیشه جذب علاقه مصرف کننده است، بنابراین آنها را تحت تاثیر قرار دهید. از پاک کردن بخش های اضافی نترسید. همه چیزهایی را که نوشته، طراحی و برنامه ریزی کرده اید را بردارید و آن را فشرده کنید. هدف این است که واضح و قابل درک باشد چراکه شما می خواهید که مصرف کنندگان در واقع  با دیدن لیبل شما با محصولات آشنا شود. اگر رقبای زیادی در فضای محصولات خود دارید، می توانید به لیبل ها و طراحی لیبل محصولات آنها نگاه کنید و آنها را مورد بررسی قرار دهید و از رنگ ها و تصاویر متفاوت استفاده کنید.

 

نکات طراحی لیبل محصول برای جذب مشتری

 

سوالات متداول

۱.لیبل مناسب برندینگ چگونه می تواند برند را تقویت کند؟

نوآوری در بسته بندی و طراحی لیبل محصولات می تواند به شما کمک کند تا یک برند قوی و ثابت ایجاد کنید که ارزش شرکت شما را منعکس کند. با استفاده از طرح‌ها، مواد، شکل‌ها، رنگ‌ها و فونت‌های خلاقانه، می‌توانید پیام برند خود را منتقل کنید، محصول خود را متمایز کنید و برای مخاطبان هدف خود جذابیت ایجاد کنید.

 

۲.مزایای لیبل مناسب برندینگ چیست؟

  • راهنما توصیف محصول و مشخص کردن محتوای آن است.
  • به محصول شناسه می دهد.
  • به درجه بندی محصول کمک می کند.

 

سخن پایانی

رقابت بین محصولات موجود در قفسه فروشگاه ها شدید است. یک لیبل مناسب برندینگ می تواند بین جذب مشتریان و از دست دادن آنها تفاوت ایجاد کند. بسته بندی و طراحی لیبل محصولات می تواند به راحتی توسط شرکتی نادیده گرفته شود که می خواهد محصولی را به سرعت عرضه کند یا نمی خواهد هزینه ای برای طراحان یا تولید برند کند، با این حال، عدم انجام این اقدامات اضافی می تواند به نتیجه شما آسیب برساند. طراحی لیبل مناسب برندینگ که به خوبی اجرا شده است، محصول شما را در ذهن بصری مصرف کنندگان ثبت می کند و به ارتقا برند شما کمک می کند. اگر قصد دارید از طراحان و مشاوران متخصص در طراحی لیبل محصولات کمک بگیرید میتوانید با مشاوران و متخصصان طراحی شرکت مجریان مشورت کنید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *