دلیل استفاده از سربرگ در مکاتبات اداری چیست؟

سربرگ بخشی در بالای نامه‌ های اداری است و معمولا از یک آدرس، نام سازمان و یک الگوی پس زمینه تشکیل شده است که برای اشاره به کل صفحه به کار می‌ رود. مهم ترین دلیل استفاده از سربرگ مزایای آن می باشد. سربرگ ‌ها یکی از اجزای اصلی کاغذ اداری شرکت‌ ها می ‌باشد که برای ارتباط از طریق نامه ‌های رسمی استفاده می ‌شود. با پیشرفت علم گرافیک چاپ سر برگ کاربرد روز افزونی پیدا کرده است، هنگامی که به یک کادر اداری وارد می ‌شوید سر برگ‌ ها از اولین ضروریاتی می ‌باشد که به چشم می ‌آید در واقع استفاده از سر برگ‌ ها در مکاتبات اداری دارای جایگاه ویژه ای می باشند.

 

برای چاپ و طراحی اوراق اداری کلیک کنید

 

سر برگ‌ ها ابعاد مختلفی دارند اما رایج‌ ترین آنها سایز a۴ و a۵ می‌ باشد و به گونه‌ ای طراحی می ‌شوند که لوگوی اصلی در قسمت بالا و سمت چپ قرار گرفته است و آدرس و مشخصات کامل آن شرکت یا سازمان در پایین یا انتهای سر برگ نوشته شده است. تقریباً تمامی طراحی یک سر برگ به این صورت است اما گاهی شرکت‌ ها یا سازمان ‌ها تمایل دارند اطلاعات دیگری را نیز روی سر برگ درج کنند. شرکت‌ ها برای اینکه تعامل بهتری با مشتریان و مدیران سایر شرکت‌ ها داشته باشند اطلاعات دیگری مانند نام شرکت، زمینه فعالیت و یا لینک شبکه ‌های اجتماعی خود را به سایر موارد درج شده اضافه می ‌کنند.

ادامه مطلب
حیوان سال ۱۴۰۳ چیست؟ + تاریخچه حیوان هر سال

 

 مزایای استفاده از سربرگ چیست؟

  •  سر برگ به دلیل داشتن لوگوی شرکت هویت و ماهیت آن را تشکیل می ‌دهد برای همین مشتریان به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد.
  •  به دلیل اینکه اطلاعات مهم و کاربردی در سر برگ‌ ها درج می ‌شوند اطمینان خاطر مشتریان بیشتر می ‌شود در نتیجه ارتباط گرفتن با شما را ساده‌ تر خواهد کرد.
  • اگر به شکل حرفه ‌ای از یک نرم‌ افزار طراحی سر برگ استفاده کنید و سر برگ شما ظاهر جذاب و مشتری پسندی داشته باشد قطعاً به سمت برند شما کشیده خواهند شد.
  • یک سر برگ می ‌تواند کاری کند که تصویر برند شما هیچگاه از ذهن مشتریان پاک نشود. به دلیل داشتن لوگوی شرکت و اطلاعات خصوصی، شرکت و افراد دیگر مجاز به استفاده از سر برگ  شما نخواهند بود و در صورت بروز هرگونه مشکل ، پیگرد قانونی امکان ‌پذیر است.
  •  اگر شرکت شما نوپا و تازه کار است با چاپ کردن سر برگ می‌ توانید برند سازی کنید و هزینه اندکی هم بپردازید.
  • با کمک سر برگ شرکت یا سازمان شما رسمی تر و حرفه ‌ای ‌تر شناخته می‌ شود و این مزیت هم برای اشخاص حقیقی و هم اشخاص و سازمان ‌های حقوقی نیز صدق می ‌کند.

 

چاپ اوراق اداری

بیشتر بخوانید: معرفی جذاب ترین آیتم های هدیه تبلیغاتی مناسب فصل تابستان (ویژه ۱۴۰۳)

 

دلیل استفاده از سربرگ در مکاتبات اداری

  1. حفظ حریم شخصی:

سربرگ شامل اطلاعات تماس و آدرس است، استفاده از سر برگ می‌ تواند کمک کند تا این اطلاعات در یک مکاتبه عمومی حفظ شود و از دسترسی غیر مجازانه به اطلاعات جلوگیری شود.

  1. شناسایی آسان:
ادامه مطلب
تقویم زیردستی چیست و نحوه سفارش تقویم 1402✅

سربرگ به عنوان یک عنصر شناسایی کننده در مکاتبات اداری به شمار می ‌رود. با استفاده از سر برگ اطلاعات مهم مانند نام و لوگوی شرکت و یا سازمان شماره تماس و ایمیل شرکت یا سازمان قرار می ‌گیرد و کمک می ‌کند تا گیرنده نام و منشا نامه را به سرعت و راحتی تشخیص دهد و از ارتباط موثرتری برخوردار شود.

  1. حرفه ‌ای بودن:

استفاده از سربرگ در مکاتبات اداری یک عنصر طراحی حرفه ‌ای محسوب می ‌شود و نشان می ‌دهد که فرستنده نامه نسبت به جزئیات و نگرش حرفه ‌ای خود نسبت به فرایند مکاتبه ‌ای اداری اهمیت قائل است و به ایجاد تصویر مثبتی از شرکت یا سازمان کمک می ‌کند و اعتماد گیرنده نسبت به مکاتبات اداری را بالا می برد.

اگر در نامه اداری از سربرگ استفاده نشود ممکن است به دلیل عدم استفاده از قوانین نامه نگاری اداری حتی نامه شما در صف نامه های اداری قرار نگیرد و خارج از پروسه کاری رسیدگی شود و زحمت شما و درخواستی که داشتید بی ‌اثر بماند.

 

نکته پایانی

سربرگ‌ ها در بالای نامه ‌های اداری قرار دارند و شامل نام سازمان، شماره تماس و یا آدرس می ‌باشند. سر برگ ‌ها از اجزای اصلی کاغذ اداری شرکت‌ ها به شمار می ‌روند. سر برگ به دلیل داشتن لوگوی شرکت هویت آن را تشکیل می ‌دهد و باعث می‌ شود مشتریان به شما بیشتر اعتماد کنند. از دلایل استفاده از سر برگ در مکاتبات اداری می‌ توان به شناسایی آسان و حفظ حریم خصوصی اشاره کرد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *