انواع شیلد خودرو را بشناسید + مقایسه

شیلد خودرو، در زمان کرونا در بین رانندگان تاکسی خطی، تلفنی و اینترنتی محبوب شد. چه کرونا باشد و چه نباشد، سلامت رانندگان دارای اهمیت بالایی است. رانندگان روزانه با تعداد زیادی از افراد مواجه می‌ شوند، که ممکن است، حامل ویروس‌ های مختلفی باشند. شیلد خودرو می‌ تواند، رانندگان را در برابر عوامل محیطی و ویروسی امن نگه دارد. شیلد خودرو انواع مختلفی داشته و در ماشین‌ های متنوعی، استفاده می‌ شود‌. در این مقاله به معرفی انواع شیلد خودرو، کاربردهای آن و مزایای شیلد خودرو، می‌ پردازیم. با ما همراه باشید!

انواع شیلد خودرو

شاید این گونه به نظر برسد، که شیلد خودرو تنها یک نوع دارد و تنوعی در انواع آن در کار نیست. اما جالب است بدانید، که شیلد خودرو انواع مختلفی داشته و برای کاربردهای مختلف استفاده می‌ شود. ۴ نوع از مهمترین و پرکاربردترین انواع شیلد خودرو، در زیر شرح داده شده‌ اند:

 • شیلد خودرو طلقی

این مورد از انواع شیلد خودرو، که کمتر مورد مصرف قرار می‌ گیرد، جنس آن از طلق بوده و حالت خشکی دارد. این نوع از انواع شیلد خودرو، انعطاف پذیری کمی داشته و هزینه تولید آن نیز به نسبت انواع دیگر متفاوت است. همین دلایل یعنی انعطاف ناپذیری، هزینه بالا و سختی در استفاده، باعث شده است، که رانندگان کمتر از این نوع شیلد خودرو استفاده کنند.

 • شیلد خودرو پلاستیکی

جنس این نوع، از انواع شیلد خودرو، پلاستیکی بوده و بسیار مورد استفاده رانندگان قرار می‌ گیرد. دلیل محبوبیت شیلد خودرو پلاستیکی، آن است، که این نوع هم انعطاف پذیری خوبی دارد و هم هزینه آن کمتر است. همچنین ‌توان به راحتی از شیلد خودرو پلاستیکی استفاده کرد و سختی‌ های شیلد خودرو طلقی را ندارد.

ادامه مطلب
پاوربانک تبلیغاتی هدیه تبلیغاتی معتبر و موثر

 • شیلد خودرو جدا کننده

راننده یکی دیگر از نوع شیلد خودرو، شیلد خودرو جدا کننده راننده است. این شیلد خودرو، بر اساس کاربردش، از دیگر انواع شیلد خودرو جدا می‌ شود. همان گونه که از نامش پیداست، با جدا کردن صندلی راننده، از دیگر صندلی‌ های خودرو، راننده را از آلودگی‌ های محیطی دور نگه می‌ دارد.

 • شیلد خودرو جدا کننده جلو و پشت

این نوع از شیلد خودرو نیز، به آن دلیل که کاربردش متفاوت است، نوع خاص خود را پیدا کرده. هرچند که از این شیلد خودرو، به نسبت شیلد خودرو جدا کننده راننده، کمتر استفاده می‌ شود، اما بسیاری از رانندگان همچنان ترجیح می‌ دهند، تا فضای بیشتری را برای خود نگه دارند. همین مسئله باعث می‌ شود، تا از این شیلد خودرو استفاده کنند. شیلد جدا کننده جلو و پشت، در پشت صندلی‌ های جلو قرار می‌ گیرد و محیط ماشین را به دو نیمه، تقسیم می‌ کند.

شیلد خودرو چیست؟

حال که با انواع شیلد خودرو آشنا شدیم، نوبت آن است، که درباره خود شیلد خودرو صحبت کنیم. هرچند که قبل از فراگیری کرونا در جهان، شیلد خودرو وجود داشت اما پس از ایام پاندمی کرونا بود، که برای محافظت از سلامت رانندگان استفاده از شیلد خودرو توصیه شد. طولی نکشید که بیشتر رانندگان ماشین‌ های سواری نقلیه عمومی، دست به استفاده از این محافظان سلامت زدند. شیلد خودرو می‌ تواند از انتقال باکتری‌ ها و ویروس ها به رانندگان جلوگیری کند. این محصول، معمولا جنسی پلاستیکی داشته و صندلی راننده را از دیگر محیط خودرو جدا می‌ کند.

کاربردهای شیلد خودرو

شیلد خودرو، کاربردهای فراتر از محافظت از سلامت راننده دارد. در جدول زیر، به کاربردهای انواع گوناگون شیلد خودرو پرداخته‌ ایم:

کاربردهای انواع شیلد خودرو
محافظت از سلامت راننده
استفاده تبلیغاتی
ایجاد فضای شخصی برای راننده و مسافران
ادامه مطلب
چاپ انواع سررسید های تبلیغاتی

مزایای شیلد خودرو

تمامی شیلد های خودرو، مزایای مشترکی دارند.

 • شیلد خودرو را می‌ توان، بر روی تمامی مدل‌ های خودرو استفاده کرد.
 • استفاده از شیلد خودرو، برای رانندگان محدودیتی ایجاد نمی‌کند. آنان به راحتی می‌توانند، آینه را تنظیم کرده، دنده را عوض کنند و یا ترمز دستی بکشند.
 • نصب شیلد خودرو، هیچ آسیبی به ماشین وارد نمی‌ کند و احتیاجی به سوراخ کاری نیست.
 • برای نصب و جمع کردن آن زمان زیادی لازم نیست و به راحتی می‌ توان آن را استفاده کرد.
 • طول عمر بالایی داشته و جنس آن باعث می‌ شود، که تا سال‌ ها برای رانندگان کار کند.
 • قابلیت نظافت دارند و تمیز کردن آنها کار سختی نیست.

سخن پایانی

شیلد خودرو، وسیله‌ای برای محافظت از سلامت رانندگان است، که بعد از پاندمی کرونا، استفاده از آن بسیار رایج شد. این شیلد انواع مختلفی دارد، که از آنها می‌ توان به شیلد خودروی طلقی، شیلد خودرو پلاستیکی، شیلد خودرو جدا کننده راننده و شیلد خودرو جدا کننده جلو و پشت، اشاره کرد. شیلد خودرو، علاوه بر آنکه از سلامت رانندگان محافظت می‌ کند. کاربردهای تبلیغاتی نیز داشته و همچنین باعث ایجاد فضای شخصی برای رانندگان و مسافران می‌ شود. در این مقاله به بیان هر آنچه که لازم بود درباره انواع مختلف شیلد خودرو بدانید، پرداختیم. امید است که مفید واقع شود.

سوالات متداول

 1. شیلد خودرو چیست؟

شیلد خودرو می‌ تواند از انتقال باکتری‌ ها و ویروس ها به رانندگان جلوگیری کند. این محصول، معمولا جنسی پلاستیکی داشته و صندلی راننده را از دیگر محیط خودرو جدا می‌ کند.

 1. انواع مختلف شیلد خودرو کدامند؟

شیلد خودرو انواع مختلفی دارد، که از آنها می‌ توان به شیلد خودروی طلقی، شیلد خودرو پلاستیکی، شیلد خودرو جدا کننده راننده و شیلد خودرو جدا کننده جلو و پشت، اشاره کرد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *