اصول طراحی کارت پستال

۴ تا از بهترین نکات و اصول طراحی کارت پستال که آنرا جذاب و خلاقانه میکند!

یکی از موثرترین راه های برقراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان، ارسال کردن کارت پستال است اما نکته ای که باید به آن توجه کرد رعایت اصول طراحی آن می باشد که بسیار جذاب بوده و به طور خوبی پیغام شما را به مشتری برساند. بهتر است کارت پستالی که به دست مخاطبین می رسد طراحی منحصر به فردی داشته باشد تا از یاد و خاطره آن ها هرگز فراموش نشود؛ برای این کار بایستی یک سری نکات و موارد در طراحی و تهیه کارت های پستال رعایت شود. برای آشنایی با نکات و اصول طراحی کارت پستال که آن را جذاب و خلاقانه میکند، با این مقاله جذاب همراه وبسایت سررسید مجریان باشید.

آشنایی با اصول طراحی کارت پستال

تمامی کارت پستال های محبوب و درجه یک حاصل زحمات و دقت زیاد یک گرافیست خلاق می باشد که نکات و اصول طراحی را در آن پیاده کرده است و به صورت حرفه ای و خلاقانه آن را آماده کرده است. معمولا فرستنده از کارت پستال در رویدادها و مناسبت های مختلف مانند تبریک یا تسلیت گفتن و ارسال اطلاعیه یا پیام استفاده می کند. اندازه و ابعاد کارت، فونت، رنگ و سایز نوشته ها، چاپ نام برند یا لوگوی کسب و کار فرستنده روی کارت و مواردی بسیار دیگر از جمله نکاتی است که باید در آماده کردن کارت پستال رعایت و انجام شود.

 

۱. کارت پستال ساده اما زیبا

طراحی کارت پستال ساده اما زیبا یکی از راه هایی است که باعث می شود یک کارت پستال فراموش نشدنی طراحی کنید. استفاده بسیار از انواع عناصر در طراحی کارت پستال و همچنین به کار بردن رنگ های متنوع نه تنها باعث جذاب تر شدن کارت پستال بلکه باعث شلوغ دیده شدن آن و معلوم نبودن پیغام اصلی در آن می شود. امروزه طراحی های ساده که در آن ها از یک یا دو رنگ متناسب با طراحی استفاده شده باشد، بیشتر توجه افراد را به خود جلب کرده و باعث زیباتر دیده شدن آن می شود. انتخاب عناصر گرافیکی منحصر به فرد و جذاب، فونت های خاص اما ساده جلوه دیگری به کارت پستال می بخشد به طوری که تاثیر خوب و مثبتی در مخاطب خواهد گذاشت و آن را هرگز فراموش نخواهد کرد.

ادامه مطلب
سفارش ماسک تبلیغاتی

 

۲. در استفاده از رنگ خلاقیت به خرج دهید!

یکی از دیگر نکات و اصول طراحی کارت پستال این است که در استفاده از رنگ خلاقیت به خرج دهید! به کار بردن رنگ های متناسب و محدود در طراحی کارت پستال بسیار نکته مهم و قابل توجهی است چرا که در نگاه اول، رنگ و طراحی های مناسب کارت پستال است که نظر مخاطب را جلب می کند. بهتر است رنگ هایی که در آماده سازی کارت به کار می روند با لوگوی شرکت و یا سازمان متناسب باشد و به این صورت یک کارت پستال هماهنگ و جذاب خواهید داشت که به بهترین نحو پیام شما را به مشتری یا مخاطب انتقال خواهد داد.

 

نکات طراحی کارت پستال

 

۳. انتخاب طرح مناسب برای کارت پستال

انتخاب طرح مناسب برای کارت پستال یکی دیگر از نکات و اصول طراحی است که باید رعایت شود تا در نهایت یک کارت پستال جذاب و حرفه ای داشته باشید. با توجه به مناسبت ها و یا رویدادهای موجود، طرح های مناسب و متناسب با آن را باید انتخاب کرده و در طراحی کارت پستال ها به کار ببرید. همچنین باید توجه داشته باشید تا رنگ های به کار رفته در طراحی نیز با رنگ طرح ها و اشکال همخوانی داشته باشد. به کار بردن نمادهای ملی یا فرهنگی، منظره های طبیعی و یا تصاویر مناسبتی در کارت پستال ها بسیار رایج هستند اما شما می توانید از ایده های جدید و طرح های گرافیکی منحصر به فرد و خلاقانه استفاده کنید تا یک کارت پستال درجه یک آماده کنید.

 

۴. استفاده از فونت خاص و خوانا در طراحی کارت پستال

یکی دیگر از مهم ترین نکات و اصول طراحی کارت پستال استفاده از فونت خاص و خوانا برای متن های موجود در آن است. اگر متن و پیام هایی که شما در کارت پستال نوشته اید جذاب و مخاطب پسند نیز باشد، تا زمانی که با فونت مناسب و خوانا نوشته شده نباشد ارزشی به کارت پستال شما اضافه نمی کند بلکه باعث اذیت مخاطب و عدم انتقال درست و صحیح پیام به وی خواهد شد. مخصوصا در نوشتن نام برند باید توجه و دقت لازم را داشته باشید تا به بهترین و خواناترین شکل آن را بنویسید تا مخاطب به سادگی آن را خوانده و به یاد داشته باشد.

ادامه مطلب
اهمیت طراحی و چاپ لیبل محصولات

 

سخن آخر

در این مقاله از مجریان با مهم ترین نکات و اصول طراحی کارت پستال حرفه ای و درجه یک آشنا شدیم. با رعایت یک سری موارد مانند استفاده از اشکال، تصاویر، نماد و طراحی های جذاب و خلاقانه گرافیکی، انتخاب رنگ مناسب و متناسب با طراحی، استفاده از فونت خاص و خوانا، طراحی ساده و حرفه ای می توان یک کارت پستال منحصر به فرد را طراحی و آماده کرد و در رویدادها و مناسبت ها به مشتری یا مخاطب تحویل داد. اگر به دنبال کارت پستال فوق العاده هستید خدمات طراحی آن را به گروه حرفه ای ما بسپارید! برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

۱. اصول طراحی کارت پستال چیست؟

مانند استفاده از طراحی های جذاب و مناسب گرافیکی، انتخاب رنگ محدود و متناسب با طراحی، استفاده از فونت خاص و خوانا، طراحی ساده و حرفه ای از اصول طراحی کارت پستال هستند.

۲. در آماده سازی کارت پستال چه نکاتی باید رعایت شود؟

با توجه به مناسبتی که برای آن کارت پستال تهیه می کنید باید به نکاتی مانند اندازه و ابعاد کارت، فونت نوشته ها، رنگ و سایز نوشته ها، چاپ نام برند یا لوگوی کسب و کار فرستنده توجه کنید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *