طراحی لوگو , طراحی لوگو شرکتی , طراحی آرم , طراحی لوگو حرفه ای , طراحی لوگو چیست

اصول طراحی لوگو چیست ؟

اصول طراحی لوگو چیست ؟ اولین مبحثی که برای یک کسب و کار اهمیت دارد و باید در انتخاب و تصمیم گیری در مورد آن نهایت حساسیت را به خرج داد طراحی لوگو است.

لوگو و آرم یکی از مهمترین بخش های هویتی یک کسب و کار و یا برند را مشخص میکند و نتاثیر بسیار زیادی در برندسازی یک کسب و کار دارد.

طراحی آرم ممکن است در ظاهر به سادگی تلفیق چند شکل هندسی و متن به نظر برسد ولی حقیقت این است که طراحی لوگوی خوب فراتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. در واقع لوگو باید در عین سادگی و دوری از هرگونه پیچیدگی، پیام نهفته خود را به مخاطب القا کند و خام به نظر نرسد.

نکات طراحی لوگو چیست

لوگو نشان دهنده هویت کل و انتقال دهنده ارزش های یک شرکت است. اولین و مهمترین آیتم طراحی برای یک شرکت، لوگو است و نام تجاری و تصمیمات آن شرکت را هدایت می کند.
یک لوگوی قوی، چه دارای نوشته و چه دارای تصویر، دارای قدرت خاصی است که یک نام تجاری را برجسته کرده و برندسازی نماید. منحصر به فرد بودن یک لوگو باعث می شود تا با لوگوی دیگر شرکت ها، به ویژه رقبای تجاری اشتباه گرفته نشود.

طراحی لوگو محدودیت زمانی ندارد. بلکه باید آن را حتی از نگاه ۵۰ سال آینده نیز بررسی کرد.یک لوگوی تمام عیار، برند شما را تقویت می کند و باید وجه درخور شرکت شما، لحن و حس شما را به بیننده انتقال دهد.

نکات طراحی لوگو , نکات مهم طراحی لوگو , نکات طراحی لوگو چیست , طراحی آرم , انواع طراحی لوگو

انواع طراحی لوگو و آرم

طراحی آرم و لوگو بر اساس شرایط برند، در سه دسته بندی ایده پردازی و اجرا می گردد.

دسته اول: لوگو تصویری که خود شامل مونوگرام و یا پیکتوگرام می باشد.طراحی آرم به روش مونوگرام به این معنی است که در طراحی نماد برند از حروف اول نام تجاری استفاده شود.مانند حرف M در لوگو مک دونالد .طراحی نشان تجاری به سبک پیکتوگرام به این مفهوم است که لوگو در واقع یک المان کاملا شناخته شده بصری است مانند ستاره سه پر مرسدس بنز.

دسته دوم: لوگو نوشتاری است به این مفهوم که در طراحی نشان تجاری، نام برند به روشی متمایز فونت های مرسوم ولی کاملا ساده و جذاب طراحی می گردد. این روش به طراحی لوگوتایپ یا تایپ فیس برند نیز معروف است.

دسته سوم: لوگو ترکیبی نام دارد که از ترکیب هردو نوع اول و دوم پدید می آید که نوع سوم عملا کارامدتر و دارای اثرگذاری بالاتری است. برندها برای به یادماندنی شدن و جذابیت بصری بیشتر هم به لوگو و نماد تصویری نیازمند هستند و هم لوگوتایپی قدرتمند.

مهمترین نکات طراحی آرم

  • لوگو حرفه‌ ای، باید ساده باشد.
  • برای مدت زیادی ماندگاری داشته باشد. یعنی با گذشت زمان، نیاز به تغییرات زیادی نداشته باشد.
  • لوگو باید طوری طراحی شود که هنگام چاپ از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
  • لوگو باید با توجه به رنگ صنعت و شرکت شما طراحی شود. لوگوی غیرمرتبط با شرکت شما از اعتبار برند شما کم می‌کند.
  • باید دقت شود که لوگوهای طراحی شده از طرح‌های تکراری و یا رنگ برندهای دیگر پیروی نکند.
  • طرح و رنگ لوگوی طراحی شده باید خلاقانه و ناب باشد؛ تا تأثیرگذاری لازم را داشته باشد.
  • لوگویی که برای مردم جالب باشد، آنان را به خود جذب کرده و باعث می‌شود تا مردم لوگو را پیگیری کنند.
    در نتیجه برند شما توسعه یافته و موجب افزایش فروش شما می‌شود.

باید توجه داشت که طراحی لوگو بر اساس اصول و استانداردهای جهانی توسط متخصصین انجام می‌گیرد. بنابراین این کار را باید به طراحان حرفه ای یا شرکت تبلیغاتی که در زمینه طراحی و یا دارای چاپخانه باسابقه و قابل اطمینان هستند بسپارید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.