چاپ بسته بندی محصولات غذایی

چاپ بسته بندی محصولات غذایی

چاپ بسته بندی محصولات غذایی برای جلب نظر مخاطبان هدف و ثبت نام تجاری در ذهن افراد با اهمیت است. اگر بسته بندی مواد غذایی با ایده پردازی و به شکل خلاقانه ایجاد شده باشد موجب ایجاد ولع در مصرف کنندگان می شود و آنان را نسبت به خرید ترغیب می کند. می توان با استفاده از بسته بندی ها در طرح های مختلف و استفاده از برچسب ها به مخاطبان نشان دهید که محتویات بسته شامل چیست. بسته بندی ها به محصولات و برند تجاری و شرکت هویت می بخشد. چاپ بسته بندی محصولات غذایی باید با کیفیت و همراه با طراحی منحصر به فرد باشد تا مخاطبان رغبت به خرید کنند.

چاپ بسته بندی محصولات غذایی اولین چیزی است که مشتریان آن را می بینند و از این طریق می توان با مشتریان هدف ارتباط برقرار کرد. بسته بندی به اندازه ی مواد غذایی مهم است و در تصمیمات مشتریان هدف اثر گذار می باشد. بسته بندی شامل طراحی و تولید پوشش و لباسی برای محصولات است که نیاز به داشتن دانش و تجربه در زمینه هنر و علم روانشناسی و فناوری می باشد. مهم ترین و اولین هدف جعبه ها حفاظت از محصولات در برابر آسیب دیدگی است به طوری که محصولات از زمان تولید تا زمانی که توسط مصرف کننده به مقصد حمل شوند، سالم باقی بمانند.

طراحی بسته بندی چیست ؟

طراحی بسته بندی حاصل ترکیب طرح ها و رنگ ها و عوامل گرافیکی می باشد که همانند لباس برای محصولات کاربرد دارد و از محتویات جعبه در برابر فشار و شرایط آب و هوایی و سرما و گرما و نور و… محافظت می کنند و مانع از این می شود که محصولات تغییر ماهیت دهند. چاپ بسته بندی محصولات غذایی از مواد غذایی در برابر فاسد شدن ممانعت می کند و به حمل و نقل آن کمک می کند. یکی از بی نظیر ترین موارد در صنعت بازاریابی چاپ بسته بندی می باشد که مدیران زیادی در آن سرمایه گذاری می کنند و بودجه ای را به صورت سالانه به این امر اختصاص می دهند. تجربه نشان داده مشتریان برای خرید کالا ها مخصوصا محصولات غذایی به بسته بندی ها اهمیت می دهند.

ادامه مطلب
جدیدترین سررسید تبلیغاتی ۱۴۰۱

چاپ بسته بندی محصولات غذایی باید کاربردی باشد و بتواند به درستی باعث ایجاد ارتباط با مشتریان شود و زمانی این ارتباط شکل می گیرد که احساس خوبی در مشتریان ایجاد شود. شرکت های معروف در سراسر دنیا به این موضوع واقف هستند و به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر در بسته بندی ها می باشند و هزینه ی بالایی برای این کار پرداخت می کنند. این شرکت ها از بهترین چاپخانه ها کمک می گیرند تا بتوانند تصویر مثبتی در ذهن مخاطبان ایجاد کنند. با بسته بندی میتوان به ارائه توضیحاتی درباره مشخصات شرکت و برند پرداخت و خود را به جامعه هدف شناساند.

طراحی بسته بندی محصولات غذایی

چاپ بسته بندی محصولات غذایی تنها برای این نیست که محصول را زیباتر نشان دهد بلکه باید به برند شما هویت بدهد و فروش شما را افزایش داده و تعداد مشتریان را بالاتر ببرد. بسته بندی محصولات غذایی باید عملکرد خوبی داشته باشد که در ادامه به اختصار به توضیح در این باره می پردازیم:

  • بسته بندی باید باکیفیت باشد تا تازگی و طراوت محصولات غذایی را حفظ کنند.
  • با توجه به مواد غذایی باید انتخاب کرد بسته بندی منعطف باشد یا سخت و محکم باشد و فضای لازم چقدر باشد.
  • چاپ بسته بندی محصولات غذایی باید به گونه ای باشد که حمل و نقل آن را تسهیل کند.
  • بسته بندی ها باید شامل اطلاعاتی راجع به مواد اولیه و تولید کننده و موارد هشدار و تاریخ انقضا باشد.
  • در روی جعبه ها باید هویت برند را نشان دهد.

بسته بندی باید موجب ایمنی و مراقبت از محصولات شود و طراحی آن به گونه ای باشد که در کمترین زمان توجه مخاطب را جلب کند تا او ترغیب شود آن محصول را خریداری کند. بهتر است بسته بندی محصولات فواید و ویژگی های آن محصول را توضیح دهد و نوشته ها به گونه ای ابشد که درک آسانی داشته باشد. چاپ بسته بندی محصولات غذایی نباید دارای پیچیدگی باشد تا مشتریان به راحتی آن را استفاده کنند.

نکته هایی که باید در طراحی بسته بندی دقت کرد چیست ؟

نکاتی که باید در چاپ بسته بندی محصولات غذایی توجه نمود این موارد است:

  • باید بسته بندی ها موجب حفظ ارزش غذایی محصولات شوند و سلامت غذا را در طول عمرش حفظ می کند.
  • بهداشت رعایت شود و میکروب ها و گرد و غبار را به خود جذب نکند.
  • جعبه ها به گونه ای چاپ شوند که بتوانند وزن محصولات غذایی را تحمل کنند و فضای کافی داشته باشند و مقاوم و مستحکم باشند.
  • بهتر است جعبه ها ضد رطوبت طراحی شوند.
  • مواد غذایی به بسته بندی ها واکنش نشان ندهد.
ادامه مطلب
طراحی فلش تبلیغاتی راهکاری مؤثر برای افزایش بازدهی تبلیغات

با رعایت استاندردها و اصول طراحی بسته بندی و توجه به نوع مواد غذایی، می توانید محصولات را با کیفیت مرغوب به مشتریان خود ارائه دهید. در کنار توجه به این اصول، بهتر است به زیبایی جعبه ها نیز اهمیت بدهید و لوگو را به مناسب ترین شکل ممکن روی آن حک نمایید تا زیبایی دو چندان به آن ببخشید.

جمع بندی

بسته بندی به یکی از شیوه های رایج تبلیغات تبدیل شده که صنایع از این طریق می توانند به معرفی خود بپردازند و از این طریق مشتریان فعلی خود را حفظ کنند و مشتریان جدیدی جذب نمایند. هر چیزی که در نگاه اول احساس خوبی را در مشتریان ایجاد کند احتمال خریدشان را افزایش می دهد. بسته بندی برای محافظت و نگهداری بهتر از محصولات و به کار می روند و از این طریق سعی می کنند تا اطلاعات و نحوه ی استفاده از محصولات را برای مشتریان توضیح بدهند. برای این که طراحی مطابق با اصول انجام شود می توان از شرکت های تبلیغاتی مشاوره گرفت زیرا آنان به تمام جزئیات توجه می کنند و از شیوه های مدرن و جدید برای جلب توجه استفاده می کنند.

چاپخانه های معتبر سعی می کنند از طریق اتاق های فکر به گونه ای بسته بندی ها را طراحی کنند که مشتریان با دیدن آن ها احساس نیاز کنند. شرکت مجریان از جمله این شرکت ها می باشد که با دارا بودن تیمی متخصص سعی در ارائه محصولات با کیفیت دارد. این شرکت در زمینه خرید هدایای تبلیغاتی و طراحی بسته بندی فعالیت می کند.

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *