مسکات

هرآنچه که باید از مسکات لوگو بدانید | چه تاثیری در برندینگ و تبلیغات دارد ؟

مسکات لوگو چیست؟

مسکات لوگو در اصل کاراکتر برند است که به آن آواتار برند نیز می گویند. در واقع مسکات حکم نماینده ای برای برند ما را دارد، به همین دلیل از آن برای طراحی لوگو استفاده می کنند. میدانیم که پس از لوگو، کاراکتر برند را به عنوان نماد برند استفاده می کنند. مسکات می تواند به تنهایی هم برای تبلیغ برند استفاده شود. برای طراحی کاراکتر برند باید یک سری اصول و نکات خاص مورد توجه قرار گیرد.

یک طرح کاراکتر برند اصولی، می‌تواند آوازه محصولات و خدمات شما را در تمام دنیا پخش کند. در طرف مقابل نیز، یک طرح ضعیف و نامناسب مشتریان‌ شما را گیج خواهد کرد و تاثیرات معکوس بر مراحل برند سازی خواهد گذاشت. پس اولین نکته مهم در این زمینه، انتخاب شخصیت برند درست یا برند صحیح است. سپس میتوان نسبت به پروسه طراحی تصمیم گرفت. خیلی کارها هست که باید پیش از برداشتن قلم و طراحی این عنصر تبلیغاتی برند انجام دهید. این یک مراحل کاملا طولانی است چرا که تصمیم‌ های زیادی وجود دارد که باید گرفته شوند. انتخاب کاراکتر تبلیغاتی برند ، اول راه است برای همین ما یک راهنمای جامع و تخصصی طراحی مسکات را برای کسب و کارهای مختلف تدوین کرده ‌ایم.

کاراکتر برند که تحت عنوان مسکات (Mascot) شناخته می‌شود ، آن را حتی آواتار یا سخنگوی برند نیز میدانند. نقش یک سفیر یا نماینده را برای برند ها ایفا می‌کند. برای همین آن را در طراحی لوگو نیز به کار میبرند و در واقع لوگو مسکات برای نشان تجاری برند طراحی می‌شود. البته این عنصر، می‌تواند جدا از لوگو به کار تبلیغاتی خود به کار رود. پس آن را یا در ترکیب با لوگوی برند و یا به صورت جداگانه می‌توان استفاده کرد. طراحی کاراکتر برند نیاز به یک برنامه ‌ریزی اصولی و عالی و استراتژی تولید محتوای خوب دارد. در ادامه گام ‌های لازم برای ایجاد یک مسکات تبلیغاتی برند را برای تان آورده‌.

ادامه مطلب
بهترین روش تبلیغات و اهمیت بازاریابی با سررسید تبلیغاتی

 

کاربرد مسکات لوگو

دلیل اصلی استفاده از کاراکتر برند در بازاریابی است. زیرا در بازاریابی ، کسب و کار بهتر در ذهن مخاطب نقش می بندد. برای همین کاراکتر برند باعث می شود تا هدف برند بهتر معرفی شود. مسکات لوگو یک نمونه خوب برای استفاده در تبلیغات است. علت این است که این مدل لوگو بسیار ویژه است، در نتیجه حتی با یک بار دیدن در ذهن مخاطب ماندگار میشود. طبق گفته کارشناسان بازاریابی، تاثیر مسکات در بالا بردن هر برندی بسیار بالاست.

کاربرد اصلی و مهم مسکات در بازاریابی است. اهداف بازاریابی به شناساندن و ماندگار کردن برند در ذهن کاربران و مشتریان منعطف می‌شود. و نیز از کاراکتر برند به‌عنوان عاملی در محقق شدن اهداف استفاده می‌شود. لوگو مسکات نمونه‌ ای از کاربرد کاراکتر کسب و کار در کسب و کار و تبلیغات است. از آن جایی که این نوع لوگو خیلی صریح، و منحصر به فرد است، با یک بار دیدن در ذهن بسیاری از مشتریان ماندگار خواهد بود. به طوری که شاید دفعات بعدی، نیازی به آوردن نام برند نباشد. اینجا است که کاربرد قدرتمند شخصیت برند به مرحله ی بروز میرسد.

کارشناسان بازاریابی، تاثیرگذاری شخصیت کسب و کار را فراتر از یک تصویر میدانند. یک مشتری با نگاه کردن ، بدون این که کلمه ای اضافه گفته شود، بسیاری از محصولات این برند و لحظات خوبی که با دوستان و خانواده خود در نگاه کردن فیلم، گردش و … داشته است را مجسم میکند. به دنباله ماندگاری تصویر آن در ذهن مشتری و کاربر، اعتماد میان آن ها و برند ایجاد می‌شود.  مطالعات نشان داده است که مشتریان، کسب و کارهای دارای مسکات را قابل اعتمادتر و اصیل تر نمایان می‌کند. از طرفی ماندگاری تصویر در ذهن انسان، بیشتر از متن و شعار است. برای همین به آن میتوان به چشم تکه‌ ای از پازل برند نگاه کرد.

ادامه مطلب
بهترین سررسید تبلیغاتی سفارشی

 

طراحی کاراکتر

 

مزایای آن برای کسب و کارها چیست؟

  • کاراکتر بخشی از استراتژی تولید محتوا را درگیر خود می‌کند. برای همین هر بار مسئله و بحث جدیدی را می‌توان از طریق آن ارائه داد. به عبارتی، کاراکتر برند، پیر، قدیمی نمیشود. بلکه با گذر زمان بر حس نوستالژیک بودن و محبوب بودن آن افزوده خواهد شد.

 

  • کاراکتر برند مانند یک واسطه میان برند و مشتریان عمل می‌کند. این پل ارتباطی میان برند و مشتریان قطعا به نفع کسب و کارها خواهد بود. و تنها یک بار بابت آن هزینه پرداخت خواهید کرد. کافی است که مسکات اصولی و درست برند خود را که نحوه انتخاب آن را به شما گفتیم، انتخاب کنید دیگر بعدها به هزینه دوباره نیاز نخواهید داشت.

 

  • ماندگاری و شهرت برند با وجود آن حتما بیشتر خواهد شد. به کار بردن آن در دیگر قسمت های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات از جمله لوگو موشن، تیزر تبلیغاتی، انیمیشن و … تاثیرگذاری آن‌ها را چند برابر خواهد کرد.

 

نکته پایانی 

از آنجایی که مسکات یکی از عناصر مهم در بازاریابی و موفقیت هر برند به شمار می آید، در این متن تلاش کردیم که شما را با مهم ترین کلیات در رابطه با مسکات آشنا نماییم. امیدواریم این مقاله از وبسایت سررسید مجریان توانسته باشد دیدگاهی مناسب را برای خلق مسکات، در اختیار شما قرار دهد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *