لحظه تحویل سال1403

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه زمانی است؟ اگر برای سال نو زیبای ایرانی که هر سال در بهار جشن گرفته می شود، برنامه ریزی می کنید، بهتر است لحظه دقیق تحویل سال را بدانید. بسیاری این لحظه را با خانواده، دوستان و آشنایان خود جشن می گیرند و از با هم بودن لذت می برند. بسیاری نیز در ساعات اولیه سال جدید، مشغول به کار هستند و این لحظه را در کنار همکاران خود می گذرانند. در این مقاله مجریان قصد داریم تا زمان دقیق تحویل سال ۱۴۰۳ را بیان کرده و دانستنی های جالبی را در رابطه با سال جدید به شما بگوییم.

 

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳

سال جدید اغلب در کنار هفت سین زیبا آغاز می شود. هر یک از این هفت سینی (که برخی اشاره می کنند در گذشته هفت «شین» بوده است) نماد یک مفهوم خاص هستند. امروزه هفت سین برپا می شود تا اعضای خانواده دور هم جمع شوند و سال جدید را جشن بگیرند. لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ شمسی، در کشور ما ایران برابر با ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه در روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی است. این زمان لحظه برقراری اعتدال بهاری است. این زمان به تاریخ میلادی برابر است با ۲۰ مارس ۲۰۲۴ و در تاریخ قمری این روز معادل با ۹ رمضان ۱۴۴۵ است.

 

بیشتر خوانید : جدیدترین مدل های تقویم ۱۴۰۳

 

تعیین روز اول سال جدید

هر ساله موسسه ژئوفیزیک با توجه به نصف النهار رسمی ایران با طول جغرافیایی ۵۲.۵ درجه شرقی، لحظه تحویل سال را اعلام می کند. اشاره کردیم که این لحظه زمانی است که اعتدال بهاری آغاز می شود. در سال ۱۴۰۳، روز تحویل سال و اولین روز ماه فروردین یکی هستند. نحوه تعیین روز اول سال جدید اینگونه مشخص می شود:

  • در صورتی که لحظه تحویل قبل از ظهر باشد، همان روز اول فروردین خواهد بود.
  • در صورتی که لحظه تحویل بعد از ظهر باشد، فردای آن روز اول فروردین خواهد بود.

 

چرا هر سال نماد یک حیوان را دارد؟

این روزها فرهنگ ما با دیگر کشورها تا حدودی ترکیب شده است. احتمالا درباره زودیاک های چینی شنیده باشید. چینی ها برای هر سال خود یک حیوان مشخصی دارند. داستان انتخاب زودیاک ها بسیار جالب است و پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید. ارتباط دادن سال با یک حیوان، به این منظور است که انسان بتواند دوباره ارتباط خود را با طبیعت پیدا کند. حتی اگر این حیوان افسانه ای باشد.

 

ادامه مطلب
یک مشاور تبلیغاتی خوب چگونه به برتر شدن برند ما کمک میکند ؟

نماد حیوان سال ۱۴۰۳

برخی اشاره کرده اند که نماد سال ۱۴۰۳ اژدها است. اژدها یکی از قدیمی ترین موجودات خارق العاده ای است که در فرهنگ شرق و غرب دیده می شود. هر چند که اژدهای شرقی و غربی متفاوت هستند و بیان تفاوت آنها خارج از این مطلب است. اژدها نماد قدرت و پیشرفت است. در برخی از کشورها مانند هند و ژاپن نیز آن را نماد تندرستی و طول عمر می دانند.

در فرهنگ چینی گاهی نیز به جای نماد اژدها از نماد نهنگ استفاده می کنند. در نتیجه، اگر قصد دارید تا نمادهای فانتزی برای هفت سین خود تهیه کنید، شما می توانید هم از اژدها و هم از نهنگ بهره گیرید. انواع تزئینات سال نو و هدایای تبلیغاتی خاص و همچنین هدایای ویژه را از بخش فروشگاه مجریان مشاهده کنید.

 

لحظه تحویل سال 1403

 

رنگ سال ۱۴۰۳

حال که لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ را می دانیم، باید به تزئین هفت سین و محیط اطراف آن بپردازیم. جالب است بدانید که رنگ سال توسط یک شرکت آمریکایی به نام پنتون در سال ۲۰۰۰ میلادی معرفی شد. استقبال بالای افراد مختلف باعث شد تا انتخاب رنگ سال ادامه پیدا کند.

این کمپانی رنگ سال ۲۰۲۴ را رنگ هلویی مخملی و ملایم اعلام کرده است. شرکت پنتون اغلب یک پالت رنگی را معرفی می کند؛ پیشنهاد می کنیم برای طراحی بهتر و انتخاب لباس، به وب سایت اصلی پنتون سری بزنید و از پالت های رنگی معرفی شده استفاده کنید.

 

رنگ سال 1403

رنگ سال 1403

 

از جدیدترین کالکشن سررسید اختصاصی مجریان دیدن نمایید.

 

دعای سال نو

فرهنگ و زبان فارسی دستخوش تغییرات بسیاری شده است. در حال حاضر دعاهای مختلفی استفاده می شوند و در لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ ممکن است هر خانواده بر رسم آداب خود دعایی را بخواند. در زیر یکی از دعاهای معروف را آورده ایم:

“اللّهم انی اسألک بحق هذه الساعه العظیمه و بحق اللی سبحانک و بحق اللی انت اللّه اللّهم اجعلنی خیراً مما یظنون و غفر لی و لوالدی و للمؤمنین و المؤمنات و المسلمین و المسلمات الاحیاء منهم و الاموات انک سمیع مجیب الدعوات”

معنای دعا به شرح زیر است:

 «خداوندا، من به حق این ساعت عظیم و به حق تو که پاکی وجود داری و به حق تو که خدایی، تو را می‌خواهم که مرا بهتر از آنچه که فکر می‌کنند، قرار دهی و بر من و پدر و مادرم و بر مؤمنان و مؤمنات و مسلمانان و مسلمانات زندگی کننده و مرده، ببخشی. تو شنوایی و پاسخگوی دعاها هستی.»

 

ادامه مطلب
قانون های طلایی برای طراحی بیلبورد تبلیغاتی تاثیر گذار✨

اوستای سال نو

در آیین زرتشتیان نیز در زمان آغاز سال نو و عید نوروز، نیایشی خوانده می شوند. اشاره به این نیایش خالی از لطف نیست و ما را با فرهنگ مردمان سرزمین خود آشناتر می کند، به نقل از « امردادنیوز» نیایش به شرح زیر است:

ایتا. آت. یَزَه مَیدِه. اَهورِمْ. مَزدامْ. یه. گامْچا. اَشِمْچا. دات. اَپَسْچا. اُرْوَراوْسْچا. وَنْگْهواشِ. رَئُوچاوْسْچا. دات. بومیمچا. ویسْپاچا. وُهو

دَیتی. کَنامْچا. ایدْیونام. هْیتْ. اُرونو. یزَه مَیدِه

اَشااُنامْ. آئَتْ. اُرونو. یزَه مَیدِه. کودُ. زاتَنامْچیت. نَرامْچا. نااِئری نامْچا. یئِه شامْ. وَهِه هیش. دَائِناوْ. وَهنَینْتی. وا. وِنْگْهِن. وا. وَاونَرِه. وا

آت. ایتا. یزَه مَیدِه. وَنْگْهوشْچا. ایت. وَنْگْهومیشْچا. ایت. سْپِنْتِ نْگْ. اَمِشهِ نْگْ. یَوَاِجیو. یوَاِسْوو. یوئی. وَنْگْهِه اُش. آ. مَنَنْگْهو. شْینْیتی. یاوْسْچا. اوُایتی

 

برگردان این نیایش به فارسی امروزی

پروردگارا، تو را سپاس می گوییم.

که هنجار راستی را بنیاد نهادی.

زمین و آسمان، آب و گیاهان را آفریدی.

با مهر خود، روشنایی و شادی را برای زندگی مردم پایدار ساختی.

به ما آموختی تا با منش نیک به تو نزدیک شویم.

با گفتار نیک، آیین راستی را گسترش دهیم.

و با کردارنیک، سازنده و سودرسان باشیم.

اکنون که با گردش زمان، روزگاری تازه فراهم گشته است.

با دست های برافراشته تو را نیایش می کنیم.

برآنیم تا با کارهای درست خود.

که از دانایی و خرد سرچشمه می گیرد.

روان هستی را خشنود سازیم.

ای اهورامزدا.

آرامش و آسایش را برای نیکوکاران جهان افزون گردان.

 

سخن پایانی

امیدواریم در لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ در کنار خانواده بهترین لحظات را بگذرانید. هفت سین خود را با تزیینات ویژه جذاب تر کرده و سال را با رنگی جدید آغاز کنید. از تزئینات زیبا و جذاب  مجموعه مجریان برای تمامی شما عزیزان آرزوی سلامتی، خوشبختی و موفقیت را دارد.

 

سوال های متداول

  • لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه ساعتی است؟

تحویل سال ۱۴۰۳ در ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی خواهد بود.

  • حیوان نماد سال ۱۴۰۳ کدام است؟

نماد سال ۱۴۰۳ اژدها است.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

1 دیدگاه برای “لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *