سررسید چیست |چاپخانه مجریان

سررسید ۱۴۰۲ چیست و چه تاثیری در تبلیغات کسب و کار شما دارد ؟

سررسید چیست و چه تاثیری در تبلیغات کسب و کار شما دارد؟ سالنامه یا همان سررسید، درواقع نوعی دفتر یادداشت تاریخ‌دار محسوب می‌شود. در سررسید از اطلاعاتی مهمی مانند روزهای تاریخی از گذشته تا حال جوامع گردآوری‌ شده است.

استفاده از سررسید را می‌توان به دو گروه مصرف‌کنندگان و سفارش دهندگان برای تبلیغات دسته‌بندی کرد. سررسیدها برای هر دو دسته از این گروه، مزایای خاص خود را دارند. چاپ سررسید در امور تبلیغاتی توسط بسیاری از نهادها، شرکت‌ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. باتوجه به نوع کسب‌وکار می‌توان اطلاعات عمومی، آماری و هم‌چنین موضوعات تخصصی را در صفحات سررسید طراحی و چاپ کرد. امروزه چاپ سررسیدهای دستیار، ورزشی، مهندسی و موارد مشابه دیگر در تمام نقاط جهان امری بسیار رایج است. سررسید از هدایای تبلیغاتی کاربردی محسوب می‌شود که مورد استفاده روزانه عموم افراد در محل کار منزل قرار می‌گیرد. چاپ سررسید را می‌توان به‌صورت اختصاصی برای هرنوع کسب‌وکار و برند انجام داد. از سررسید می‌توان جهت دستیابی به اهداف بازاریابی و تبلیغات بهره برد و هم‌چنین به عنوان دفتر یادداشت از آن استفاده کرد. بسیاری از برندها هرساله اقدام به چاپ سررسید اختصاصی در تیراژهای بالا می‌نمایند تا با اینکار علاوه بر معرفی محصولاتشان، مشتریان بالقوه و بالفعل خود را افزایش بدهند. ما در مقاله سررسید ۱۴۰۲ چیست و چه تاثیری در تبلیغات کسب و کار شما دارد؟ فصد داریم تا شما مخاطبین محترم وب‌سایت مجریان را با این هدیه تبلیغاتی آشنا نماییم. پس برای اینکه بدانید سررسید چیست؟ چه کاربردهایی دارد تا انتهای این مقاله با ما هراه باشید.

فهرست مطالب در این مقاله:

 • سررسید چیست؟
 • دسته‌بندی انواع سررسید
 • مزایای استفاده از سررسید
 • کاربردهای مختلف سررسید در زندگی ما
 • مزیای سررسید ۱۴۰۲
 • نتیجه‌گیری

سررسید چیست؟

دفترچه یا دفتر یادداشت روزانه‌ای که تاریخ و وقایع مهم سال را شامل می‌شود. موسسات جهت جذابیت و کارایی بیشتر خدمات خود از انواع پیوندها و اطلاعات در سررسیدهایشان خود استفاده می‌کنند. معمولا در اغلب سررسیدها علاوه بر معرفی محصول و خدمات  شرکت از پیوندهایی مانند ادعیه ،جملات بزرگان، احادیث، عکس امکان دیدنی همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها و مواردی از این دست استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: بازاریابی با سررسید تبلیغاتی

 

دسته‌بندی انواع سررسید

طراحی سررسید بسیار متنوع بوده و باتوجه به اهدافی که از چاپشان وجود دارد، می‌توان آن‌ها را از نظر کیفیت، محتوا و شکل ظاهری تقسیم‌بندی کرد. درکل سررسیدها به‌صورت‌های زیر طراحی و چاپ می‌شوند.

 • بر اساس اندازه
 • از نظر جنس جلد
 • طراحی و چاپ سررسید طبق موضاعات داخل آن

 

انواع سررسید براساس اندازه

از نظر سایز و اندازه می‌توان هر نوع سالنامه را بنابر سفارش چاپ و طراحی کرد. امّا به‌طور معمول سررسیدها در قطع و اندازه‌های مشخصی چاپ می‌شوند.

از رایج‌ترین اندازه‌های چاپ سررسید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزیری : در سایز ۲۴×۱۷ سانتی‌متر
 • رقعی : در اندازه ۲۱×۱۵ سانتی‌متر
 • رحلی (مدیران) : بزرگ در سایز ۳۴×۲۴ سانتی‌متر، کوچک ۲۱×۲۹.۷ سانتی‌متر
 • جیبی : در سایز یک هشتم رایج‌ترین آن‌ها ۱۰×۱۵ سانتی‌متر و سایز تقریبی ۱۰.۵×۱۴.۸ سانتی‌متر
 • پالتویی : معمولی در سایز ۱۷×۱۲ سانتی‌متر، بلند در سایز ۱۳×۲۲ سانتی‌متر
 • خشتی : در سایزهای مربعی ۲۱×۲۱ ، ۱۶×۱۶ یا ۱۷×۱۷ سانتی‌متر
 • اروپایی : در سایز ۱۳.۵×۲۱ سانتی‌متر
ادامه مطلب
چاپ سررسید جیبی تبلیغاتی

 

انواع سررسید از نظر جنس جلد

 • سررسید سلفون :

  این سررسیدها دارای از گلاسه با روکش سلفون به‌صورت مات یا براق طراحی و چاپ می‌شود. هم‌چنین امکان استفاده از خدمات چاپ طلاکوب یا یووی روی جلد سررسیدهای سلفون وجود دارد.

 • سررسید چرمی :

  در قیمت‌های مختلفی با تنوع کیفی بالایی چاپ چاپ می‌شود. چرم استفاده شده در طراحی جلد این سررسیدها روی قیمت چاپ آن‌ها بسیار تاثیرگذار است. در سررسید چرمی از انواع چرم مصنوعی پی‌یو(PU) و یا پی‌وی‌سی (PVC) استفاده می‌شود.

 • جلد سررسید ترمو :

  در این سررسیدها هم از نوعی چرم مصنوعی با کیفیت و لطیف استفاده می‌شود که در هنگام حک داغکوب تغییر رنگ می‌دهد.

 • انواع سررسید با جلد چرمی گران‌قیمت :

  این دسته از سررسیدها موسوم به ارگانایزر هم در بازار بسیار رایج هستند که از چرم‌های بسیار باکیفیت‌‌تر ترمو تولید می‌شوند. در عطف آن‌ها ۶ حلقه کلاسوری، جیب‌های مخصوص مدارک و نوشت‌‌افزار هم تعیبیه می‌شود.

 • سررسید گالینگور :

  درواقع متریال تشکیل دهنده گالینگور کاغذ، مواد پلاستیکی و رنگ است. این نوع از سررسیدها در کیفیت‌‌ و بافت‌‌های مختلفی تولید می‌شوند. از جلد گالینگور بیشتر در چاپ سررسیدهای نفیس و اختصاصی استفاده می‌شود.

 

طراحی و چاپ سررسید طبق صفحه بندی داخل آن

طراحی صفحات داخلی سررسیدها همواره به‌صورت یکسان نیست و باتوجه به کاربردی که دارند، بسیار متنوع هستند. از انواع سررسیدهای رایج براساس صفحه‌بندی می‌توان به سررسید روزانه، دو روزه، هفتگی، ماهانه و دستیار اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی: چاپ انواع سررسید های تبلیغاتی

 

کاربردهای مختلف سررسید در زندگی ما

چنانچه نگاه اجمالی به وضعیت زندگی اکثر انسان‌ها بیندازیم، متوجه این نکته خواهیم شد که دلیل اصلی وجود مشکلات اصلی در زندگی عدم برخورداری از برنامه‌ریزی است. بر همین اساس وجود وسایلی مانند سررسید خود به تنهایی می‌تواند فواید بسیاری را برای ما به ارمغان بیاورد. برخی از مردم جهت نوشتن موارد مهم و اساسی از صفحات معمولی استفاده می‌کنند که این کار اشتباه است. تصور نمایید که یکی از این صفحات را گم یا ازدست بدهید. در این صورت به همه اطلاعات موجود در آن دسترسی نخواهید داشت. به موجب این امر نوشتن موضوعات مهم در داخل سررسید کار معقولی است و برای شما امکان نگهداری آن‌ها را فراهم می‌کند.

از دیگر کاربردهای سررسید می‌توان به نوشتن حساب و کتاب در آن اشاره کرد. درواقع می‌توان دخل‌وخرج روزانه را در این دفاتر یادداشت کرد. هم‌چنین وجود سررسید برای افراد مغازه‌دار هم گزینه‌ای بسیار مناسب است. زیرا آن‌ها قادرند تمام موارد مالی خود را به‌راحتی در آن یاداشت کنند. همانطور که در مطالب بالا اشاره شد، مهم‌ترین کاربرد سررسیدها برای رشد کسب و کارهاست. امروزه بیشتر کسب‌وکارها دنبال چاپ سررسید مناسب هستند تا بتوانند نظر مثبت مشتریان خود را جلب نمایند.

 

مزایای سررسید ۱۴۰۲

همانطور که در ابتدای مقاله بالا عنوان شد کاربران سررسید به دو دسته مصرف‌کنندگان و سفارش دهندگان تقسیم می‌شوند. درواقع صاحبان مشاغل و کسب‌وکار آن دسته هستند که جهت تبلیغات و معرفی کار خود از سررسیدها استفاده می‌کنند.

دسته دوم هم مصرف‌کنندگان عادی هستند که می‌توانند خریداران سررسید یا مخاطبین دسته قبلی باشند. درکل هر کدام از این آن‌ها استفاده‌هایی از سررسیدها دارند که مختص با کاربرد خودشان هستند.

صاحبان مشاغل، نهادها و شرکت‌‌ها جهت معرفی و گسترش حرفه خود تبلیغات زیادی انجام می‌دهند تا نام تجاریشان را برعموم مردم بهتر بشناسند تا مخاطبین بیشتری را به خود جذب کنند. امّا یکی از روش‌های تبلیغات برای آن‌ها استفاده از سررسید برای تبلیغات و بازاریابی است. از مهم‌ترین نقش سررسیدها در تبلیغات می‌توان به تکرار شوندگی در چشم مخاطب، مقرون‌به‌صرفه بودن اشاره کرد.

در سررسید تبلیغاتی ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها باید به‌صورت ویژه‌ای بررسی شود. در سررسیدهای تبلیغاتی می‌توان برند سافرش دهند سررسید را مشاهده کرد معمولاً که آن را روی جلد یا صفحه اول قرار می‌دهند. با یک نگاه کلی می‌توان به این نکته رسید که عموم مردم به سررسیدهای تبلیغاتی علاقه‌مند هستند. درواقع بعضی از این سررسیدها و تاثیرات مثبتی روی آن‌ها می‌گذارند. چنانچه دوست دارید که در بهترین وضعیت ممکن در کسب‌وکارتان قرار گیرید، باید به ایده‌های تبلیغاتی ارزش و اعتبار بالای بدهید. امروزه استفاده از سررسید به عنوان یک راهکار طلایی برای تبلیغات مشاغل بسیار مفید بوده و می‌تواند در رشد حرفه شما بسیار موثر باشد.  با توجه نزدیک شدن به سال نو و آستانه نوروز، شرکت‌ها، نهادها و مراکز هر ساله و جهت معرفی خود را در ذهن مخاطبان به دنبال هدایای تبلیغاتی به مخاطبین خود هستند. اشخاصی که دنبال هدیه تبلیغاتی ارزان و مناسبی هستند، به آن‌ها سفارش سررسید ۱۴۰۲ اکنون در این ماه‌های پایانی سال توصیه می‌شود. شرکت‌هایی که خدمات خود را به تمام اقشار جامعه ارائه می‌دهند، قادرند برای داشتن یک تبلیغ مناسب سررسید ۱۴۰۲ را به مخاطبان خود هدیه بدهند. اکثر مجموعه‌های خصوصی و دولتی سررسید ۱۴۰۲ را با آرم مخصوص خود به مشتریان هدیه می‌دهند. یک سررسید سال جدید این امکان را به شما فراهم می‌آورد تا بخاطر مزایای که این هدایای تبلیغاتی دارند، برند شما به‌صورت ویژه‌ای در معرض نمایش قرار گیرد. برای این منظور شما می‌توانید طرح و رنگ مخاطب پسندی انتخاب نموده و یا از عبارات کوچک در آن استفاده نمایید، تا خود را همه‌روزه به مخاطب هدف یادآوری کنید. امروزه یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین هدایای تبلیغاتی سررسید سال جدید است.

از دیگر مزایای سررسید ۱۴۰۲ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سررسید ۱۴۰۲ و سالنامه اختصاصی یک هدیه کاربردی با سلیقه و طرح مختص مشتری است.
 • این سررسید با آرم و لوگوی اختصاصی برند شما برای مدت زمان طولانی نزد مشتری باقی خواهد ماند.
 • به‌واسطه اهدای این سررسید، برند شرکت شما در تمام روزهای یک سال جلوی چشم مشتری، روی میز یا داخل کشوی او خواهد بود.
 • با سفارش سررسید و سالنامه اختصاصی برندتان توسط دیگران و مشتریانی که به‌صورت مستقیم با شما کار نمی‌کنند، هم دیده می‌شود.
 • شخصی سازی سررسید (Personalization) یا همان سالنامه اختصاصی ۱۴۰۲ هدیه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌ محسوب می‌شود.
 • امکان چاپ کامل خدمات و مشخصات شرکت بر سررسید اختصاصی سالنامه ۱۴۰۲ وجود دارد.

 

نتیجه‌گیری

استفاده از سررسید برای عموم مردم منافع بسیار زیادی دارد. چراکه در مرحله نخست به انجام امور مختلف روزمره آن‌ها نظم می‌بخشد. هم‌چنین تمامی افرادی که می‌خواهند از بهترین روش‌های تبلیغاتی استفاده نمایند، گزینه سررسیدانتخابی بسیار مناسب است. درواقع در سررسید می‌توان موارد مختلفی مانند برند و شعار رتبلیغاتی خود را بگنجانیم. معمولاً در صفحات اول سررسید شرکت یا سازمان معرفی می‌شود تا دارندگان سررسید آن‌ها را مطالعه نمایند. باتوجه به موارد مهمی که در این مقاله عنوان شد، حتماً در اولین فرصت ممکن جهت تهیه سررسید برای معرفی کسب‌وکارتان اقدام نمایید.

امید است مقاله سررسید ۱۴۰۲ چیست و چه تاثیری در تبلیغات کسب و کار شما دارد؟ مورد توجه شما مخاطبین محترم قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخص خود را در این زمینه با ما در وب‌سایت مجریان به اشترک بگذارید.

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *