جذاب کردن تابلو فروشگاهی

راهکار های جذاب تر کردن تابلو فروشگاهی + نکات مهم

جذاب کردن تابلو فروشگاهی یکی از شیوه های جذب مشتریان است. اگر از عناصر و چیدمانی جذاب استفاده کنید، نگاه افراد بیشتری را به سمت خود جلب خواهید کرد. باید انواع تابلوهای موجود را بشناسید و از ترکیب و چیدمان های جذاب استفاده کنید تا یک تابلوی حرفه ای داشته باشید. در این مقاله از وبسایت سررسید مجریان قصد داریم تا به راهکارهایی برای جذاب تر کردن تابلوهای فروشگاه بپردازیم.

 

راهکارهای جذاب کردن تابلو فروشگاهی

تابلوهای فروشگاهی به شیوه ای بصری و به زبان ساده، برند شما را معرفی می کنند. تابلو باید خوانایی داشته باشد و در طول شبانه روز بتوانید آن را به خوبی مشاهده کنید. همچنین، محل قرار گیری تابلو در طراحی و ساخت آن تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال اگر فروشگاه شما درون یک پاساژ با نور بسیار و فضایی سفید است، تابلوهای شما نباید نور بیشتری داشته باشد و باید با به کار گیری رنگ های متفاوت از فضای پاساژ متمایز جلوه کنید. جذاب کردن تابلو فروشگاهی نیازمند تجربه در این زمینه است. افراد متخصص با توجه مکان قرارگیری فروشگاه، لوگو، محصولات و خدمات بهترین تابلوها را برای شما طراحی می کنند.

 

تابلو سردر مغآزه

 

انواع تابلو های فروشگاهی

تابلوهای فروشگاهی در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. هر یک از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارد و با توجه به نیاز شما انتخاب می شوند.

  • تابلوی چلنیوم و حروف برجسته: مستحکم است و دوام بالایی دارد. همچنین انعطاف پذیر و سبک است و شما می تواند رنگ ها و طرح های مختلفی را برای ساخت تابلو انتخاب کنید.
  • تابلوهای لایت باکس: جذاب کردن تابلو فروشگاهی به وسیله لایت باکس امکان پذیر است. اگر می خواهید تابلو لایت باکس حرفه ای داشته باشید، ساخت آن را به مجریان بسپارید.
  • تابلو کامپوزیت و ترموود: این نوع تابلوها از ترکیب چند ماده تشکیل می شوند. به خاطر سبک بودن، تنوع رنگ و مقاومت در شرایط جوی مختلف کاربرد زیادی دارند.

 

ادامه مطلب
با انواع تابلو فروشگاهی آشنا شوید + معرفی جدیدترین مدل ها

 

نکات مهم در طراحی تابلو فروشگاهی

وضوح، خوانایی، رنگ و ترکیب بندی تابلو از مسائلی هستند که باید به درستی انجام شوند تا نظر مخاطبان را جلب کنند. مخاطبان را تنها افراد پیاده در نظر نگیرید؛ بسیاری از افراد درون خودرو و وسایل حمل و نقل نیز به فروشگاه شما نگاه خواهند کرد و تابلوی شما بیشتر در زاویه دید آنها قرار می گیرد. پس تابلوی فروشگاه با نظرها را به خود جلب کرده و در عین حال مفهوم کار شما را به مخاطب برساند. تابلو هویت برند شما را نمایش می دهد در نتیجه در انتخاب و طراحی آن دقت کنید. گرفتار تابلوهای ارزان قیمتی که از ویژگی های اصولی رعایت نمی کنند، نشوید.

 

تابلو فروشگاهی جذاب

 

توجه به ترکیب بندی و چینش در تابلو

برای جذاب کردن تابلو فروشگاه باید به ترکیب و چینش عناصر در تابلو دقت کنید. اینکه کدام عنصر بزرگتر از بقیه باشد و بیشتر دیده شود ضروری و مهم است. باید درک مناسبی از مشتریان داشته باشید تا بتوانید ترکیب بندی مناسبی را شکل دهید. ممکن است در یک فروشگاه، نام برند جذاب باشد و در فروشگاهی دیگر لوگوی آن عنصر مهمتری باشد. باید آن بخشی که از نظر مردم زیباتر جلوه می کند، بزرگتر از دیگر بخش ها باشد.

 

ضرورت خوانایی و تایپوگرافی

تابلوی شما باید خانوایی کافی داشته باشید. اگر از فونت هایی استفاده کنید که پیچیده باشند یا عنوان را به گونه ای بنویسید که به ندرت استفاده می شوند، بسیاری از مخاطبان معنای تابلوی شما را درک نخواهند کرد. از فونت های زیبا استفاده کنید تا جذابیت تابلوی فروشگاهی افزایش یابد و در عین حال خوانایی داشته باشد. نحوه چیدن حروف بسیار ضروری و مهم است و به انتقال پیام کمک خواهد کرد.

 

جذاب کردن تابلو فروشگاهی با نورپردازی صحیح

اگر فروشگاه در فضای باز قرار دارد، باید برای جذابیت بیشتر از نورپردازی و افکت های نوری استفاده کنید. تابلوهای چلنیوم، لایک باکس و فلکسی برای نورپردازی مناسب هستند. استفاده کردن از نور به خصوص در شب باعث جلب بیشتر مخاطب و همچنین زیباتر شدن فروشگاه می شود. همچنین، نور باعث می شود تا تایپوگرافی انجام شده برجسته تر شود. حروف برجسته که حالت سه بعدی دارند بهترین گزینه برای نورپردازی هستند. اگر زمینه مناسبی برای این حروف انتخاب شود، بیشتر و بهتر جلوه خواهند کرد.

 

بیشتر بخوانید : با انواع طراحی بیلبورد آشنا شوید.

 

جذاب کردن تابلو فروشگاهی با استفاده از رنگ های موثر و جذاب

رنگ ها همیشه جایگاه مهمی در تمامی صنایع داشته اند. اهمیت آن در بخش تبلیغات بسیار بالا است، چراکه با انتخاب یک ترکیب رنگی نامناسب ممکن است مخاطب نظری منفی پیدا کند. تاثیر مستقیم رنگ بر مخاطب غیرقابل انکار است. پس در انتخاب رنگ های مناسب برای تابلو فروشگاه دقت کنید. برای جذاب کردن تابلو فروشگاه از رنگ های مرتبط با خدمات و محصولات خود استفاده کنید. برای این کار پیشنهاد می کنیم حتما نظر متخصصان و افراد با تجربه را جویا شوید. برای مثال رنگ سفید و آبی یا سبز ارتباط فروشگاه شما را با محصولات بهداشتی نشان می دهد. این رنگ ها آرامش و پاکیزگی را نشان می دهند و تاثیر مثبتی بر ذهن مخاطب می گذارند. علاوه بر انتخاب رنگ باید از ترکیب صحیح آنها استفاده کنید. برای مثال اگر ترکیب رنگی باعث می شود تا متن لوگو یا نام برند ناخوانا شود، پس این ترکیب رنگ مناسب نیست.

 

سخن پایانی

تابلو فروشگاهی وسیله ای نیست که بتوانید به راحتی تعویض کنید. همچنین تابلوهای فروشگاه هزینه بالایی دارند. پس بهتر است با توجه به نکاتی که گفته شد ابتدا یک طراحی جذاب برای آن تعریف کنید و سپس آن را به مرحله ساخت برسانید. البته، شما می توانید از تجربه افراد حرفه ای در این زمینه استفاده کرده و مراحل طراحی و ساخت را سریع تر انجام دهید. برای این کار پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناسان ما در مجموعه مجریان تماس بگیرید و اجازه دهید تا تابلوی فروشگاهی شما جذاب و حرفه ای ساخته شود.

 

سوالات متداول

۱. مسئله مهم در طراحی یک تابلوی فروشگاهی جذاب چیست؟

رعایت تعادل در تمامی بخش ها یکی از مسائل مهم است. تمامی عناصر و رنگ ها باید با هم تعادل و هماهنگی داشته باشند تا تابلویی جذاب شکل گیرد.

۲. آیا همه تابلوها باید نورپردازی داشته باشند؟

میزان نورپردازی تابلو به محل قرارگیری فروشگاه وابسته است.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *