تاریخچه خودکار های فلزی

تاریخچه خودکار های فلزی _ از نخستین مدل ها تا امروز

شاید تاریخچه خودکار های فلزی برای شما جالب باشد ، بنابراین توصیه میشود این مطلب را به دقت دنبال کنید . با چاپ و حک کردن نام و برند خود می‌توانید خودکار فلزی را به موسسات و شرکت‌هایی که در زمینه خدماتی فعالیت دارند معرفی کنید . خودکار فلزی دارای انواع مختلفی می‌باشد و از نظر تنوع رنگ و جنس بدنه دارای انواع مختلفی می‌باشد . این هدیه تبلیغاتی از جمله هدیه تبلیغاتی با دوام می‌باشد. با وبسایت سررسید مجریان همراه باشید.

 

تاریخچه خودکار های فلزی

خودکار برای اولین بار توسط فردی به نام جان لاود اختراع شد و به نامش ثبت شد. او دباغ چرم بود و هدفش این بود قلمی بسازد که بتواند روی چرم های دباغی شده ی خود بنویسد . زیرا خود نویس ‌های آن زمان قادر به انجام این کار نبودند. خودکار نوک ساچمه ای که امروز رواج یافته است توسط لازلو بیرو که یک روزنامه نگار مجارستانی بود اختراع شد. او که از دیر خشک شدن خود نویس خود خسته شده بود به این فکر افتاد که از مرکب چاپ داخل خود نویس استفاده کند ولی مرکب چاپی هیچگاه به نوک خود نمی‌رسید ، زیرا غلیظ بود و نمیتوانست در شیار نوک خود نویس جاری شود و به سطح کاغذ برسد. او با کمک یک شیمیدان توانست تغییراتی در مرکب جوهر ایجاد کند و از غلظت آن کم کند و چیزی شبیه جوهر خودکار امروزی را اختراع کند.

 

خودکار فلزی مشکی تبلیغاتی

 

اما با توجه به اینکه این جوهر باز هم غلظت بالایی داشت او به این فکر افتاد که قلم جدید را اختراع کند که هم سریع خشک شود و هم به راحتی به کاغذ برسد. بنابراین او توانست خود کاری را که امروزه به قلم نوک ساچمه ای معروف است را اختراع کند که از سه قسمت اصلی ساچمه در نوک و محل اتصال کاغذ ، بدنه نگهدارنده ساچمه و  مخزن جوهر غلیظ تشکیل شده است. پس از مدتی فردی به نام رینولدز شروع به طراحی قلمی جدید کرد و توانست از رقبای خود پیشی بگیرد و خودکار جدیدی را اختراع و روانه بازار کند. اولین سفارش او به تعداد ۵۰ هزار عدد از این خودکار بود و تقریباً ۳۰ هزار تای آن در هفته اول به فروش رسید. از آنجایی که خودکار های آن زمان طوری ساخته می‌شدند که جنس بدنه فلزی داشته باشند و بعد از اتمام جوهر باید حتماً دوباره جوهر آن را پر می‌کردند ، بنابراین مردم فقط یک بار خودکار میخریدند اما مجبور بودند همیشه جوهر تهیه کنند.

ادامه مطلب
ست هدایای تبلیغاتی مدیریتی و نقش موثر آن در تبلیغات برند

بنابراین برای این کار باید فکر تازه‌ای می‌کردند سپس فردی در فرانسه تلاش کرد که این مشکل را حل کند او یک کارخانه را در پاریس خریداری کرد و شرکت خود را به عنوان بیک راه انداخت . و توانست خودکار را به شیوه نو تولید کند و خودکار های جدید دارای بدنه ارزان قیمت و پلاستیکی و نوعی خودکار پلاستیکی بودند. هنگامی که جوهر آنها تمام میشد مصرف کننده میتوانست آن را دور بیندازد و خودکار جدید تهیه کند و نام اختراع خود را بیک کریستال گذاشت و هنگامی که اختراع خود را روانه بازار کرد با استقبال زیادی مواجه شد و محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرد. محبوبیت این خودکار به حدی بود که شرکت های سازنده خودکار، خودکار های خود را برای مدت طولانی تغییر ندادند و همین مورد باعث شد تا در سال ۲۰۰۶ خودکار بیک به عنوان پر فروش ‌ترین خودکار تاریخ در کتاب گینس به ثبت برسد.

 

چاپ انواع خودکار فلزی

چاپ خودکار فلزی به دو نوع تامپو و لیزری انجام می‌شود و مدت زمان آماده شدن آن ۳ الی ۵ روز طول میکشد اما چاپ لیزری زمان کوتاه‌ تری طول میکشد  . از ویژگی‌های خودکار فلزی میتوانیم به قابل حمل بودن ، دوام و ماندگاری بالای آن ، قابلیت چاپ و حک ، دارای رنگ بندی و طرح‌ های متنوع ، ارزان و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کنیم ‌ . از انواع خودکار فلزی میتوانیم به خودکار کمر پیچ ، خودکار فشاری ، تاچ دار اشاره کنیم .

 

خودکار کمر پیچ

این نوع خودکار ، نوک مغزی آن ها با پیچاندن خودکار از میانه یا کمر آن بیرون می‌آید و برای نوشتن آماده می‌شود و به آن خودکار فلزی کمر پیچ میگویند . این پیچاندن خودکار از میان اگر در جهت عقربه های ساعت باشد مغزی آن بیرون می‌آید ولی اگر این پیچاندن در خلاف جهت عقربه های ساعت شکل بگیرد را به داخل میکشد. این ویژگی از آنجایی که راحت میباشد بسیار محبوب است .

ادامه مطلب
فلش تبلیغاتی طرح کارت ویزیت چیست و چه مزایایی دارد ؟

 

خودکارهای تبلیغاتی فلزی

 

خودکار فلزی فشاری

این نوع خودکار با فشار دادن یک شاسی یا کلید در انتهای خودکار ، مغزی آن بیرون می‌آید و برای نوشتن آماده می‌شود و با فشار مجدد شاسی در انتهای خودکار مغزی آن به داخل می‌رود. استفاده از این نوع خودکار نیز راحت است . این ویژگی باعث می‌شود تا مغزی خودکار در مواقعی که از آن استفاده نمیکنیم ، بیرون نباشد و باعث جوهر پاشی ناخواسته نشود .

 

خودکار فلزی تاچ دار

در این نوع خودکار ، در یک سمت آن مغزی خودکار قرار گرفته است که می‌توانید با آن بر روی سطوح کاغذی بنویسید و در سمت دیگر آن یک تاج قرار دارد که برای استفاده بر روی دستگاه لمسی مانند گوشی و یا تبلت طراحی شده است . با توجه به اینکه امروزه استفاده از لوازم و تجهیزات الکترونیکی افزایش پیدا کرده است خودکار فلزی تاچ دار نیز رواج بیشتری یافته است و استفاده از آن در حوزه تبلیغات نیز به عنوان یک هدیه تبلیغاتی جدید استفاده می‌شود . بهترین نوع چاپ برای خودکار فلزی چاپ لیزری می‌باشد. این نوع چاپ توسط لیزر طرح و لوگوی شما را روی بدنه خودکار حکاکی می‌کند و این طرح برای همیشه روی خودکار ماندگار می‌شود. از خودکار فلزی می‌توان برای نوشتن یادداشت ، جزوه ، خاطره ، خوشنویسی یا لایحه نویسی و کارهای مشابه دیگر استفاده کرد. از آنجایی که ما در زندگی روزمره خود از خودکار زیاد استفاده می‌کنیم میتوانیم از آن برای داشتن یک تبلیغات کاربردی استفاده کنیم.

 

نکته ی پایانی

اولین خودکار توسط جان لاود اختراع شد و بعد ها توسط یک فرد فرانسوی به شکل بهتری اختراع شد. از مزایای خودکار فلزی میتوان به کاربردی بودن آن و طول عمر بالای آن اشاره کرد. امید است مقاله تاریخچه خودکار های فلزی برای ما عزیزان جذاب بوده باشد.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *