کتاب هدیه تبلیغاتی

انواع کتاب های هدیه تبلیغاتی را بشناسید + کاربرده ها

انواع کتاب هدیه تبلیغاتی را می توان در راستای معرفی یا افزایش آگاهی از برند استفاده کرد. کتاب هدیه ای ارزشمند و کاربردی است و مخاطب با خواندن آن می تواند درس های مهمی را بیاموزد. کتاب هایی مانند شاهنامه، دیوان حافظ، رباعیات خیام و مشابه آن فرهنگ و تاریخ غنی کشور ایران را نمایش می دهند. شما می توانید با چاپ آنها در جلد هایی با کیفیت و بسته بندی های زیبا از این کتاب ها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی استفاده کنید. در این مقاله از وب سایت چاپخانه مجریان به معرفی انواع کتاب های نفیس و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

     

آشنایی با انواع کتاب هدیه تبلیغاتی

 کتاب ها می توانند در سبک و جلدهای مختلفی چاپ شوند. کتاب های ادبی مانند آثار کلاسیک ادبیات ایران مانند شاهنامه، بوستان و گلستان سعدی و بسیار موارد مشابه به بهترین گزینه میان انواع کتاب هدیه تبلیغاتی هستند. کتاب های مذهبی، کتاب های انگیزشی، کتاب های علمی و کتاب های هنری نیز قابلیت آن را دارند که تبدیل به یک کتاب زیبا و نفیس شوند. کتاب نفیس، کتابی است که از نظر محتوا و ظاهر ارزشمند و ماندگار باشد. این کتاب ها معمولا با کاغذ، جلد و سایر مواد با کیفیت بالا چاپ می شوند و با هنرهای دستی مانند چوب، خوشنویسی، نگارگری و تذهیب تزئین می شوند.

 

نوع کتاب محتوا مخاظبان هدف
کتاب های ادبی آثار کلاسیک مانند شاهنامه، دیوان حافظ و بسیار موارد دیگر مخاطبان عمومی، مدیران و کارمندان، مشتریان و شرکای تجاری
کتاب های مذهبی قرآن کریم مخاطبان مذهبی
کتاب های انگیزشی موضوعاتی مانند موفقیت و توسعه فردی مدیران و کارمندان
کتاب های علمی هدیه ای مفید و آموزشی مخاطبانی که علاقمند به یادگیری هستند
کتاب های هنری موضوعاتی مانند نقاشی، مجسمه سازی ایرانی، موسیقی و شعر مخاطبانی که به هنر علاقمند هستند

 

ادامه مطلب
دفترچه یادداشت چه تاثیری در تبلیغات دارد ؟

دیوان زیبای حافظ

 

انواع کتاب هدیه تبلیغاتی

 

دیوان حافظ یکی از شاهکارهای ادبیات فارسی است که در جشن های مختلف ما نیز حضور پر رنگ دارد. این دیوان از نظر محتوایی بسیار ارزشمند است و با انتخاب جلد های زیبا مانند چرم یا چوب می تواند ظاهر آن را نیز زیبا، ارزشمند و ماندگار کرد. دیوان حافظ نفیس شیرازی یکی از انواع کتاب هدیه تبلیغاتی است که می توان آن را به مدیران، کارمندان، مشتریان و شرکای تجاری هدیه داد. این دیوان به خصوص هدیه ای مناسب برای شب یلدا یا چله است.

 

شاهنامه فردوسی هدیه ای بی نظیر

شاهنامه بود که باعث شد تا زبان فارسی تا به امروز پایدار بماند. شاهنامه فردوسی ارزش بالایی دارد و تاریخ ایران را در قالب یک داستان روایت می کند. شاهنامه در جلدهای چوبی و چرمی چاپ می شود و در جعبه های زیبا منبت کاری شده و دارای نگارگری قرار می گیرد. شاهنامه فردوسی در انواع مختلف چاپ شده است. برخی از ناشران نسخه نثر آن را نیز تولید کرده اند تا خواندن روایت ها برای مخاطب آسان تر شود.

 

گلستان و بوستان سعدی

سعدی با سال ها تجربه و سفر در میان شهرها و کشورهای مختلف، تجربیات خود را در دو کتاب گلستان و بوستان نقل می کند. سعدی از فلسفه، اصول حکومت داری و حتی عشق می گوید و با نثر زیبای خود مخاطب را جلب می کند. گلستان و بوستان هر دو کتاب های سنگین و طولانی هستند و گاهی به صورت مجموعه کتاب با نقاشی ها و نگارگری متنوع چاپ می شوند.

 

کتاب اشعار مولانا

مولوی که در غرب ایشان را با لقب «رومی» می شناسند، شهرت جهانی دارد. مولانا بیشتر اشعار خود را به زبان فارسی نوشته است و در میان آنها به ندرت آثاری به زبان عربی و ترکی نیز داشته است. معروف ترین و مشهورترین اثر مولانا در شش جلد چاپ شده است که در حدود ۲۷ هزار بیت دارد. مطالب آن اغلب عرفانی است و درس های مهمی را به انسان می آموزد. انواع کتاب هدیه تبلیغاتی را می توان از آثار مختلف مولانا تهیه کرد.

 

ادامه مطلب
تفاوت بنر و فلکسی چیست؟ + کاربرد هریک

کتاب اشعار و ادبیات خیام

 

انواع کتاب هدیه تبلیغاتی

 

حکیم عمر خیام، اشعار و ادبیاتی ارزشمند دارد و بیشتر ما با رباعیات ایشان آشنا هستیم. رباعیات خیام بیشتر درون مایه فلسفی دارد و به زبانی ساده بیان شده است. زیبایی نوشته های خیام آن است که هر کس می تواند آن را درک کرده و تعبیر خود را داشته باشد. آثار خیام در جلدهای نفیس چوبی با تصاویر زیبا بهترین هدیه برای مدیران و مشتریان وفادار خواهند بود.

 

کتاب های نفیس سفارشی

در ابتدا اشاره کردیم که کتابی که از نظر محتوایی و ظاهر ارزشمند باشد، یک کتاب نفیس است. شاید مخاطبان شما به کتابی متفاوت با آنچه ما در اینجا عنوان کردیم علاقمند باشد؛ چرا که ایران دانشمندان و شاعران نامی زیادی داشته است. شما می توانید کتاب مد نظر خود را به صورت نفیس و سفارشی شده تهیه کرده و به عنوان هدیه ای تبلیغاتی به مشتریان وفادار خود هدیه دهید. همچنین، کتاب های نفیس می توانند هدیه ای مناسبتی بی نظیری برای کارمندان و همکاران باشند. یکی از این هدایای جذاب ، ست دیوان حافظ می باشد.

 

سخن پایانی

کتاب به هر سبکی که باشد ارزشمند است. حال اگر در جلدی مستحکم و کاغذهایی با کیفیت چاپ شود، طول عمری بیشتر خواهد داشت و مخاطب تا مدتها می تواند از آن استفاده کند. به این ترتیب نام و یاد شما در ذهن او باقی می ماند. برای سفارش انواع کتاب های نفیس موجود یا سفارشی می توانید با کارشناسان چاپخانه مجریان در تماس باشید.

 

سوالات متداول

۱.کتاب های نفیس چه ویژگی ظاهری دارند؟

کتاب های نفیس اغلب دارای جلدی سخت هستند. در ساخت جلد از چوب و چرم همراه با نگارگری و خوشنویسی استفاده می شود. کاغذهای آن از مرغوب ترین نوع هستند.

۲.کتاب نفیس مناسب شب یلدا کدام است؟

شما می توانید انواع کتاب های نفیس را در شب یلدا هدیه دهید، با این حال محبوب ترین آنها دیوان حافظ است.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *