ایده طراحی لیبل|چاپخانه مجریان

ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات در سال ۲۰۲۳

ایده طراحی لیبل

ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات در سال ۲۰۲۳ : طراحی گرافیکی لیبل فرآیندی است که طی آن برچسبی خلاقانه برای محصولات ایجاد می‌شود. درواقع به‌واسطه لیبل، برند از دیگر رقبای خود متمایز خواهد شد و در بازار هویت پیدا کند.

برخلاف طراحی لوگو که به‌طور کلی روی یک عنصر تمرکز دارد، در طراحی لیبل فرآیند ایجاد ترکیبی از چندین عنصر طراحی است. یک طراحی گرافیکی لیبل خوب شامل لوگو، رنگ، شکل، تایپوگرافی، تصاویر و اطلاعات مربوط به محصول است. طراحی لیبل محصولات درواقع یکی از بهترین روش‌ها جهت معرفی کالا و افزایش فروش آن محسوب می‌شود.

امروزه بسته‌بندی کالاها هویت آن‌ها به‌شمار می‌روند و باتوجه به آنکه اکثر کالاها درون پوشش‌های مختلفی قرار دارند تا به دست مخاطبانشان برسند. هم‌چنین به‌خاطر اهمیت بالایی که امروزه تولیدکننده‌ها به لیبل و بسته‌بندی کالاهایشان می‌دهند، می‌توان متوجه اهمیت آن در نزد تولیدکنندگان شد.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما مخاطبین محترم را با بهترین ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات در سال ۲۰۲۳ آشنا نماییم. پس جهت شناخت از برترین ایده طراحی لیبل با ما تا انتهای این مقاله از وب‌سایت مجریان همراه باشید.

فهرست مطالب در این مقاله:

 • ماهیت لیبل چیست؟
 • اصول طراحی لیبل حرفه‌ای
 • آشنایی با ایده‌های طراحی لیبل حرفه‌ای
 • مشخصه‌های طراحی لیبل حرفه‌ای
 • نتیجه‌گیری

ماهیت لیبل چیست؟

لیبل به برچسب نازک و ظریفی اطلاق می‌شود که روی محصول جهت درج اطلاعات قرار می‌گیرد. لیبل‌ها درواقع کاغذهای ظریف و کوچکی هستند که اغلب پشت آن‌ها با چسب پوشیده شده است. بر روی لیبل اطلاعاتی مانند قیمت درج و مشخصه‌های محصول درج می‌شود. درحال‌حاضر این برچسب‌ها از جنس‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که عبارتند از:

 • لیبل‌ چسب‌دار با طراحی ژله‌ای
 • لیبل‌های پشت چسب‌دار: کاغذی، شیشه‌ای، پی‌وی‌سی
 • لیبل‌ گچی
 • لیبل‌ چسب‌دار متالایز

 

اصول طراحی لیبل حرفه‌ای

نخستین اصول طراحی لیبل حرفه‌ای متناسب بودن نوشتار و طرح گرافیکی با محتوای کالا است. امروزه فرآیند کلی جداسازی و تفکیک به‌واسطه طراحان حرفه‌ای لیبل مواد به شکل پیچیده و علمی مبدل شده است. امروزه در بازار رقابت برندهای مشهور در طراحی لیبل کمتر از کیفیت محصول نیست. درواقع لیبل یا برچسبی که برای معرفی محصول طراحی شده به همان میزان کیفیت محصول در جذب مشتریان، مفید و کارآمد اشت.

ادامه مطلب
بهترین چاپخانه تهران

هم‌چنین طراحی لیبل حرفه‌ای و به‌صورت خلاقانه در کنار ایده پردازی‌های مناسب جهت معرفی بهتر محصولات صورت می‌پذیرد. در اصل از ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات برای افزایش تولید و کاهش هزینه‌های برای معرفی کالا به مصرف‌کنندگان استفاده می‌شود.

درکل طراحی لیبل خلاقانه از مهم‌ترین عناصر مهم در طراحی بسته‌بندی از نظر جلب توجه بازار است. ارائه و طراحی لیبل برای افزایش فروش محصول باید به‌صورت حرفه‌ای انجام گیرد. شناخت تکنیک‌های خاص در طراحی لیبل و رعایت آن، از نکات ضروری در این زمینه است.

در ادامه مقاله به ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات در سال ۲۰۲۳ خواهیم پرداخت، پس همچنان با وب‌سایت مجریان همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: اهمیت طراحی و چاپ لیبل محصولات

 

آشنایی با ایده‌های طراحی لیبل حرفه‌ای

همان‌طور که در مطالب بالا عنوان شد، طراحی لیبل حرفه‌ای در فروش محصولات به تنهایی نقش به سزایی دارد. به موجب این امر اکثر شرکت‌ها و برندهای مشهور در جهان به طراحی خلاقانه لیبل بسیار اهمیت می‌دهند.از دیگر محصولاتی که می توان استفاده کرد، سالنامه تبلیغاتی می باشد.

مهم‌ترین ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات عبارتند از:

 • طراحی لیبل مخصول خلاقانه باید به‌صورتی مناسب محصولات و خدمات آن را نمایش دهد.
 • در طراحی لیبل حرفه‌ای باید از رنگ‌های روشن و طرح‌های خلوت و شیک بهره برد. درواقع انجام این قواعد انگیزه و تمایل افراد را برای خرید محصول، دو چندان می‌کند.
 • محصولاتی که از لحاظ کیفیت با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند، قطعاً باید در طراحی‌های خلاقانه خود مانور بیشتری دهند و برند مدنظر خود را با طرحی چشم‌نواز و گیرا در ذهن مخاطبان خود ماندگار سازد.
 • باید یک طراحی برچسب حرفه‌ای اطلاعات و دانش کافی را به مخاطبان محصول ارائه نماید و آن‌ها را هرگز گیج و سردرگم نکند.
 • در طراحی برچسب مواد غذایی حتماً باید اطلاعات مواد تشکیل دهنده درج شود.
 • در طراحی لیبل می‌توان از متریال‌های متنوعی مانند مقوا، پلاستیک، فویل متالیک بهره‌مند شد.
 • استفاده از المان‌های تصویری خلاقانه مثل فصول سال، تصاویر انواع میوه‌ها، کاراکترهای محبوب کودکان و مواردی از این دست، در جذب مخاطبان بسیار مؤثر است.
 • بهره‌مندی درست و به موقع از رنگ‌های مناسب برای هر محصول و هم‌چنین توجه فراوان به روانشناسی رنگ‌ها از مهم‌ترین فاکتورهای طراحی یک لیبل حرفه‌ای است.
 • طراحی و ساخت قالب‌های ویژه با ظروف یا طراحی با رنگ مرتبط با آن محصول مانند استفاده از رنگ، نور، عکس، کلمات با فونت خاص و زیبا هم در جذب مشتریان بسیار تاثیرگذار است.
 • استفاده از طراحی نوستالژی برای لیبل
 • در طرح یک لیبل حرفه‌ای می توان داستان گنجاند. تنها کافی‌ست برای بیان داستان از تصاویر استفاده نماییم.
 • استفاده از طراحی لیبل‌ حرفه‌ای برش خورده می‌تواند به برجسته بودن محصول شما کمک نماید.
 • طراحی لیبل حرفه‌ای در هارمونی با محیط زیست مخاطبین محصول را دو چندان می‌کند. در حوزه آگاهی از سلامت که در آن زندگی می‌کنیم، اکثر مشاغل به محیط زیست بسیار اهمیت می‌دهند. شما هم باید این مسیر را دنبال نمایید و لیبلی سبز را برای برچسب مواد غذایی خود انتخاب نمایید.
ادامه مطلب
چاپخانه تهران برای چاپ سررسید اختصاصی

 

مشخصه‌های طراحی لیبل حرفه‌ای 

از بارزترین فاکتورهای طراحی لیبل جهت دستیابی به ظاهری مدرن، شیک و چشم‌نواز استفاده از طرح‌های مدرن، براق، و ساده است. درواقع بهره‌مندی از بافت‌های برجسته به اندازه تصاویر جذاب است و به عنوان ایده‌ای خوب تلقی می‌گردد. هنر ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای متاسفانه در کشور ایران از قدرت بالایی برخوردار نیست.

 

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله به ایده طراحی لیبل پرداختیم، در ادامه باهم بررسی نمودیم که بهترین روش جهت طراحی یک لیبل خلاقانه کدامند. امروزه باتوجه به گستردگی محصولات و رقابتی در این بین وجود دارد، بازاریابی و تبلیغات مهم‌ترین فاکتور موفقیت است. یک محصول جهت فروش به رعایت استانداردها در طراحی، بسته‌بندی و لیبل نیازمند است.

درحال‌حاضر اکثر شرکت ها و برندهای مهم به طراحی لیبل و بسته‌بندی حرفه‌ای بسیار اهمیت می‌دهند. زیرا در بازار رقابت بارزترین فاکتور موفقیت استفاده درست از تبلیغات و بازاریابی است.می توانید از تقویم رومیزی هم برای معرفی نام تجاری خود استفاده کنید و برند خود را در ذهن مخاطبان ثبت کنید.

امید است مقاله ایده های طراحی لیبل حرفه‌ای محصولات در سال ۲۰۲۳ مورد توجه شما مخاطبین محترم قرار گرفته باشد. لطفاً پس از مطالعه مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را در زمینه ایده طراحی لیبل با ما در وب‌سایت مجریان به اشتراک بگذارید.

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *