کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست ؟

کمپین های تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات مرتبط هستند که بر انتقال یک پیام واحد برای برند تمرکز دارند.

آن ها برای رسیدن به یک هدف تجاری خاص در تظر گرفته شده اند.برخی از اهداف تجاری که کمپین های تبلیغاتی می توانند هدف قرار دهند، عبارتند از ایجاد آگاهی از نام تجاری برای یک محصول یا خدمات جدید، افزایش فروش برای یک محصول یا خدمات خاص، و ایجاد سرنخ با درخواست از مشتریان بالقوه برای ثبت نام در لیست ایمیل، اشتراک گذاری یا سایر پیشنهادات رایگان.

مدیران خلاق و تیم های خلاق آن ها، متشکل از مدیران هنری و کپی رایترها، کمپین هایی را برای دستیابی به اهداف کسب و کار یا آگاهی مشتری خاص تولید می کنند، که اغلب منجر به فروش و تبدیل می شوند

برای ایجاد کمپین، یک آژانس روی یک استراتژی خاص کار می کند که اغلب محصولات مشتری، تحقیقات بازار و طوفان فکری خلاقانه است.

نمایشگاه بین المللی

اجرای یک کمپین بزرگ در بسیاری از پلتفرم های رسانه های تبلیغاتی امری متداول است. نمونه ای از این کمپین های تبلیغاتی، نایک است که براساس شعار “Just Do It” که به یک شعار الهام بخش برای ورزشکاران آماتور و حرفه ای در سراسر جهان تبدیل شد و از آن به عنوان مرکز تبلیغات، بیلبوردها، پوسترها، تبلیغات چاپی، کالاها، علائم رویدادها و سایر بخش های مختلف کمپین های تبلیغاتی استفاده شده است که به تبدیل نایک به یکی از برندهای بزرگ کالاهای ورزشی در جهان کمک کرد.

کمپین های تبلیغاتی مهم هستند، زیرا می توانند به کسب و کار شما در بازاریابی و تبلیغات برتری دهند. البته هدف این نیست که سایر مشاغل را شکست دهید، بلکه پیدا کردن افرادی است که بیشترین سود را از تجارت شما می برند. این به معنای شناسایی و ارائه خدمات به کاربران اینترنتی است که ممکن است از محصولات یا خدمات شما سود ببرند و آن ها را به مشتریان بلند مدت تبدیل کنید. صرفا داشتن تعداد زیادی بازدید از تبلیغات سایت، اگر بازدید کنندگان اشتباهی باشند، معنایی ندارد. اگر میخواهید در اندازه و موفقیت کسب وکارتان تفاوت ایجاد کنید، مشتری شناسی مهم است.با در نظر گرفتن این موضوع، کمپین های تبلیغاتی ابزارهای مفیدی برای دستیابی به افراد مناسب هستند.

شرکت تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چگونه برگزار می شود؟

 1. یک هدف کمپین تعیین کنید: به طور معمول، هنگامی که ما در مورد “اهداف” فکر میکنیم، بیشتر مردم تمایل به فروش دارند. اما حقیقت این است که اهداف تبلیغاتی زیادی وجود دارد که باید روی آن ها تمرکز کرد.

متداول ترین اهداف شامل به دست آوردن مشتریان جدید، ترویج محصولات فعلی و راه اندازی محصولات جدید است.

همچنین می توانید یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید که برای بهبود آگاهی از برند یا کمک به مرتبط کردن یک برند خاص با احساسات خاص طراحی شده است. هدف شما هرچه باشد، مهم است که آن را شناسایی کنید .

 1. یک هدف را تعیین کنید: بخشی از موفقیت یک کمپین مستقیما با مخاطبان هدف شما مرتبط است. اگر شما یک بازار هدف یا مخاطب خوبی دارید، رسیدن به اهداف بسیار آسان تر است.

تعیین نکاتی مانند سن، جنس، طبقه اجتماعی، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، علاقه مندی ها، عادات و سرگرمی ها به شما کمک می کند تا بفهمید از طریق استراتژی کمپین تبلیغاتی خود می خواهید به چه کسی برسید.

 1. مخاطبان خود را تقسیم کنید: هنگامی که مخاطبان هدف خود را به وضوح مشخص کردید، سپس باید مخاطبان را تقسیم بندی کنید و آن ها را براساس محصولات یا خدماتی که می خواهید بفروشید و جمعیت های مختلف آن ها به گروه های مختلفی تقسیم کنید. خود را به جای مشتریان بالقوه خود قرار دهید و سعی کنید آنچه را که باعث علاقه آنها می شود شناسایی کنید
  • آیا آنچه ارائه می دهید برای آنها مفید است؟
  • چگونه توجه آنها را جلب خواهید کرد ؟
  • آیا آنها از برند یا محصول شما آگاه هستند؟
  • آیا آنها قدرت خرید برای خرید محصولات/خدمات شما را با قیمت تعیین شده دارند ؟
 2. در مورد رسانه های تبلیغاتی خود تصمیم بگیرید: ابزارهای مفید زیادی در اختیار شما هستند که می توانند پیام کمپین شما را به بخش هدف شما برسانند.بیایید انواع مختلف گزینه های تبلیغاتی موجود را بررسی کنیم:

تبلیغات در شبکه های اجتماعی : همانطور که از نام آن پیداست، تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شما این امکان راه می دهد که در شبکه های اجتماعی که مخاطبان هدف شما هستند، تبلیغات ایجاد کنید. این به معنای ایجاد خط ارتباطی است که به شما این امکان را می دهد به راحتی به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. فرمت ها و پلتفرم های مختلف موجود، استراتژی های طراحی شخصی سازی شده را ارئه می دهند که نرخ موفقیت بالایی را به همراه دارد.

آیا می دانستید که خرید یک خریدار جدید، ۷ برابر پرهزینه تر از نگهداری یک خریدار است که از قبل فعال است؟

بازاریابی محتوا : به لطف محبوبیت محتوای برند و بازاریابی ویدیویی، این یک راه عالی برای کمپین های تبلیغات دیجیتال است. از آن جایی که بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و در نهایت هدایت اقدام سودآور مشتری متمرکز است، بنابراین محتوا نمی تواند منحصرا تبلیغاتی باشد. شما باید به آن ارزش (سرگرمی، اطلاعات جدید، تبلیغات و…) اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که در اجرای بازاریابی محتوا، ۴مرحله وجود دارد : تولید ترافیک، ایجاد سرنخ، پرورش سرنخ و تولید مشتری.

 1. ارتباطات : پیام یک کمپین تبلیغاتی نیز اساسی است. حتی اگر هر شرکت و هر استراتژی متفاوت است، باید همیشه پیامی طبیعی و واحد ، به خوبی سازماندهی شده، واضح، مختصر، روان و منسجم باشد.ممکن است آسان به نظر برسد، اما اگر به این واقعیت اضافه کنید که برای اینکه مخاطب شما خسته نشود پیام باید مختصر نیز باشد، فشار برای دریافت نتیجه ای درست افزایش می یابد. توصیه می کنیم این کار را به کارشناسان با تجربه در این بخش یا کپی رایتر ها بسپارید.
 2. به طراحی تان توجه کنید : طراحی به اندازه پیام تبلیغاتی شما مهم است.

از طراحی واکنش گرا و وب سایت های سازگار با تجربه کاربری برای جلب نظر مخاطب خود استفاده کنید.اول با دیدن ظاهر و زیبایی سایت آنها را جذب کنید و سپس از طریق راه هایی دیگر که باید آن هارا به هدفشان برسانید.

کمپین تبلیغاتی چه مزایایی دارد؟

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی است که در رسانه های مختلف اتجام می شود تا به طور موثر همه چیز را از آگاهی برند گرفته تا فروش در یک بازار مشخص افزایش دهد. کمپین باید دارای یک هدف مشخص، هدف گذاری مناسب، استفاده از رسانه های مناسب و هم افزایی باشد.

در زیر برخی از مزایای توسعه کمپین های تبلیغاتی را بررسی خواهیم کرد.

 1. آگاهی از برند را افزایش دهید: به عنوان مثال، این کمپین ها به طور منظم برای افزایش آگاهی از برند در سراسر بازار استفاده می شوند.یک کمپین تبلیغاتی به خوبی توسعه یافته می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا نام تجاری شما به طور فزاینده ای در بازار رقابتی قابل مشاهده باشد.

داشتن یک کمپین خوب طراحی شده و جامع می تواند بازار هدف شما را بیشتر از آنچه به عنوان یک برند ارائه می دهید آگاه کند. بنابراین، میتواند موقعیت شما را در بازار به عنوان یک نتیجه مستقیم بهبود بخشد.

 1. محصولات یا خدمات جدید را راه اندازی کنید: یکی دیگر از مزایایی که می توانید در هنگام راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی توسعه یافته و جامع به دست آورید، توانایی افزایش مقیاس عرضه محصول یا خدمات جدید است.
  داشتن یک کمپین تبلیغاتی گسترده و در عین حال هدفمند برای راه اندازی یک محصول یا خدمات جدید فقط به جلب توجه به آن و آگاهی بیشتر افراد از آنچه ارائه می دهید کمک می کند.
  به هرحال، شما نمی توانید مشتریان جدیدی را جذب کنید بدون اینکه آنها بدانند محصول یا خدمات شما در حال عرضه است. به همین دلیل است که شما به طور مرتب فیلم ها، سریال های تلویزیونی یا شرکت هایی را می بینید که کمپین های تبلیغاتی عظیمی را در زمانی که یک فیلم، نمایش یا محصول جدید عرضه می کنند راه اندازی می کنند.

این برای ایجاد آگاهی و ایجاد تبلیغات برای راه اندازی است.

 1. آنچه شما را متفاوت می کند به نمایش بگذارید: یکی دیگر از کارهایی که یک کمپین تبلیغاتی واقعا می تواند انجام دهد این است که نشان دهد چه چیزی محصول یا خدمات شما را متفاوت و بهتر از رقبا می کند.

کمپین تبلیغاتی شما باید محصول یا خدمات شما را در بهترین حالت ممکن قرار دهد.

با استفاده از این کمپین برای آموزش به مشتریان احتمالی خود در مورد کارهایی که بهتر از رقبای خود انجام میدهید، تنها به شما کمک می کند تا سهم بیشتری از بازار را به آنچه ارائه می دهید ایجاد کنید.

انواع کمپین های تبلیغاتی

انواع مختلفی از کمپین های تبلیغاتی بسته به محصول، صنعت و حضور مخاطب وجود دارد. با در نظر گرفتن همه این سه عامل، یک شرکت باید به طور موثر یک کمپین تبلیغاتی طراحی کند که به افزایش فروش شرکت کمک کند.

 1. کمپین های تبلیغاتی دیجیتال: این رایج ترین نوع تبلیغاتی است که این روزها می توان یافت.
  هر شرکتی یک شکل دیجیتالی از تبلیغات را انتخاب می کند و آن را از طریق رسانه های اجتماعی و اینترنت تبلیغ می کند. هنگامی که هدف گذاری از رسانه های اجتماعی باشد، حالت ترجیحی کمپین تبلیغاتی نمایش تصویری یا ویدیوهای کوچک است که توجه مخاطب هدف خود را جلب می کند و پیام در مدت زمان کوتاهی منتقل می شود.
  هنگام استفاده از انجمن های اینترنتی مانند یوتیوب، شرکت ها فقط از حالت تبلیغاتی ویدیویی استفاده می کنند که در آن یک ویدیوی کوچک غیرقابل رد شدن به مخاطبان هدف آنها نشان داده می شود.

تعداد بازدید یا تعداد کلیک برروی تبلیغات یکی از شاخص های کلیدی عملکردی است که می توان آن را اندازه گیری کرد.

 1. تبلیغات سنتی : در تبلیغات سنتی، تمامی روش ها از چاپ تا بیلبورد گنجانده شده است.
  تبلیغات نمایش داده شده بین برنامه ها، آگهی های بازرگانی که قبل از فیلم اجرا می شوند، پایه های تبلیغاتی، تبلیغات چاپی در مجلات، روزنامه ها. همه اینها در زیر مجموعه تبلیغات سنتی طبقه بندی می شوند.
  تبلیغات سنتی در مقایسه با سایر انواع تبلیغات دارای یک مزیت اساسی در طول عمر طولانی است.
  برای مثال، آگهی ها در روزنامه ها یک روز کامل طول می کشد یا آگهی ها در مجلات بسته به در دسترس بودن و تعداد مجله می توانند دوهفته یا یک ماه طول بکشند. کمپین های سنتی بیشتر برای تبلیغات اطلاعاتی و اطلاعیه های عمومی مناسب هستند. همچنین برای نشریات اطلاعاتی منظم، از جمله لیست قیمت ارز، قیمت کالاها و … مفید است.