چاپ بروشور

چاپ بروشور تبلیغاتی

چاپ بروشور شامل برگه های تبلیغاتی است که به معرفی کسب و کار می پردازد. بروشور تبلیغاتی بیشتر دید تبلیغاتی موقت دارد و از این جهت با کاتالوگ متفاوت است. با توجه به هزینه کمتر آن نسبت به کاتالوگ بیشتر برای معرفی مختصر و یا محصولات ویژه استفاده می شود.

برای چاپ این محصول پارامترهای مختلفی وجود دارد مانند نوع جنس کاغذ – سایز چاپ – تعداد رنگ چاپ – چاپ ۱ رو یا ۲ رو – خدمات تکمیلی برای متفاوت بودن – تیراژ و … ما در چاپخانه مجریان می توانیم از صفر تا صد نیاز شما را به شرح زیر انجام دهیم.

اهمیت طراحی بروشور | چاپخانه مجریان
طراحی بروشور

۱- طراحی بروشور : 

اگر شما طرح از بروشور مدنظر دارید می توان همان را چاپ نمود. اگر هم طرح ندارید تیم طراحی مجریان با استفاده از دانش روز و تجربه بالا می تواند طراحی محصول مورد نیاز شما را طبق سلیقه شما با رعایت استانداردها انجام دهد.

۲- انواع روش های چاپ بروشور :

به دو روش می توان بروشور را چاپ نمود. چاپ دیجیتال و چاپ افست
اگر تیراژ کم از بروشور تبلیغاتی می خواهید مثلا زیر ۲۰۰ عدد باید از چاپ دیجیتال استفاده کنیم
اگر تیراژ ۵۰۰ به بالا نیاز دارید باید از چاپ افست استفاده کنیم

۳- کاغذ بروشور : 

برای این محصول از کاغذهای مختلف بر اساس اهداف تبلیغاتی استفاده می شود.
کاغذ تحریر ۷۰ گرم تا ۱۰۰ گرم
کاغذ گلاسه ۱۱۰ گرم تا ۱۷۰ گرم
هر چقدر کیفیت کاغذ و گرماژ آن بالاتر باشد کیفیت نهایی و خروجی کار باکیفیت تر است

۴-سایز بروشور :

در تمامی سایزها امکان چاپ وجود دارد. سایز A5 – A4  و اندازه های غیراستاندارد مختلف این امکان فراهم است. بر اساس تیراژ شما می توانیم سایز مناسبی پیشنهاد دهیم که پرتی نداشته باشد

۵-تعداد رنگ چاپ : 

برای بروشور می توان از چاپ ۱ رنگ استفاده نمود تا ۴ رنگ چاپ که بستگی به هدف تبلیغاتی و بازار هدف شما دارد. چاپ تک رنگ بیشتر برای کسب و کارهای کوچک می باشد که نمونه های آن را می توان در داخل نایلون سوپرمارکت ها – روی دیوار و درب منازل مشاهده نمود.

 

مزایای بروشور در تبلیغات

 

توزیع آسان

می توانید انواع بروشورها را در مکان های مختلف استفاده کنید.این کار باعث می شود که اطلاعات شرکت خود را بتوانید به افراد بیشتری نشان دهید  و با توجه به دسترسی آن به افراد، مشتریان بیشتری جذب کنید.

 

روش کم هزینه

با توجه به بازاریابی آنلاین ، می توان گفت بروشورهای تبلیغاتی از روش های تبلیغاتی کم هزینه محسوب می شوند.هم چنین شما می توانید طبق بودجه خود،طراحی و تولید بروشورها را انتخاب نمایید.قیمت این محصولات با انتخاب تیراژ مناسب کاهش پیدا می کند.

 

افزایش اعتبار کسب و کار

زمانی می توانید میان مشتریان خود اعتماد ایجاد کنید که آن ها را در حال خواندن بروشور خود ببینید.بیشتر موسسات و شرکت ها اهداف و اطلاعات خود را در بروشورها ثبت می کنند. این مطالب موجب شناخت مشتریان از شرکت شما می شود.با مطالعه افراد از خدمات و محصولات شرکت ، اعتماد بین آنها و شرکت شکل می گیرد.

 

انتقال اطلاعات جامع

به کمک بروشورهای تبلیغاتی ، صاحبان شرکت می توانند اطلاعات بسیاری را در یک فضای کوچک جمع آوری کنند و خدمات و محصولات خود را معرفی کنند.هم چنین امکان فراهم کردن کسب و کارهای فوری به وسیله بروشور و با استفاده از کوپن ها یا تخفیف ها هم وجود دارد.

زمان چاپ بروشور    

چاپ دیجیتال و افست رایج ترین نوع چاپ برای بروشورهای تبلیغاتی می باشد.در چاپ افست پس از طراحی و فرم بندی مرحله لیتوگرافی آغاز می شود،در این مرحله زینک ها برای تحویل به چاپخانه آماده می شوند که پس از بسته شدن بر روی دستگاه چاپ،کار آماده چاپ می شود.در حالی که در چاپ دیجیتال،پس از طراحی فایل ارسالی به دستگاه چاپ مستقیم فرستاده می شود و اصطلاحا پرینت گرفته می شود.

با توجه به اینکه در چاپ افست مرحله لیتوگرافی وجود دارد و مرحله چاپ آن زمان بر می باشد،مدت زمان تولید بروشور با این روش بیشتر از مدت زمان چاپ دیجیتال بروشور می باشد.در نتیجه حداقل ۷ روز کاری برای چاپ این محصول در نظر گرفته می شود.این در حالی است که در چاپ دیجیتال ۳ روز کاری طول می انجامد.

 

سفارش بروشور تبلیغاتی

 

دقت کنید که پیش از سفارش بروشور تبلیغاتی چند نکته را رعایت کنید تا تفاوت های این محصول و تراکت را به خوبی متوجه شوید: فرآیند چاپ بروشور به وسیله کاغذهای گرماژ بالا انجام می شود،در نتیجه وزن کاغذ تراکت از آن کم تر می باشد. تراکت ها به صورت تک صفحه ای هستند،این در حالی است که بروشورها شامل خط تا می باشند. برای چاپ بروشورها کاغذهای گلاسه ۱۳۵ گرم مورد استفاده قرار می گیرد که به شکل یک رو یا دو رو چاپ می شوند.

 مطالبی که داخل بروشور چاپ میشود بیشتر جنبه اطلاع رسانی و طرزکار محصول و …  است اما مطالب چاپ شده در تراکت بیشتر جنبه تبلیغاتی و بازاریابی دارند تا مشتری را ترغیب به خرید آن محصول نمایند