طراحی پوستر

طراحی پوستر

پوستر تبلیغاتی خوب، بهترین وسیله برای معرفی کسب‌وکار است که موفقیت شما را به‌دنبال خواهد داشت. طراحی پوستر نیاز به زمان و دقت فراوانی دارد و یک کار تخصصی است. شما هم با کمی دقت و خلاقیت می‌توانید پوستر خود را طراحی کنید.
گرچه در سال‌های اخیر، تبلیغات هم مثل سایر موارد، پیشرفت‌های زیادی کرده است و از جدیدترین ابزارهای فناوری بهره می‌برد، ولی پوسترهای تبلیغاتی چاپی هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند و یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغ هستند. از پوستر تبلیغاتی برای معرفی هر کسب‌وکار و رویدادی می‌توان استفاده کرد. برای مثال آغاز به کار یک مغازه یا اجرای یک نمایش گروهی یا حتی اطلاع‌دادن در مورد تشکیل کمپین‌های سیاسی و…

مزایای طراحی پوستر


افراد معمولا از پوستر ها برای ترغیب مخاطبان استفاده می کنند، تا در مورد کارشان بخوانند، و اطلاعات ارائه شده را درک کنند و به خاطر بسپارند. طراحی می تواند به شما در دستیابی به هر دوی این اهداف کمک کند.
یک پوستر خوب با طراحی شفاف و بدون درهم و برهمی که دارای رنگ های شفاف نیز هست، مخاطبان را به خود جذب می کند. پوستر ها دارای اطلاعاتی هستند که به مخاطبان به راحتی و به ترتیب بتوانند در مطالب حرکت کنند.
علاوه براین، یک پوستر خوبی مملو از متن نیست، بلکه حاوی متن های کوتاه و گرافیک مورد نیاز برای بیان کل محوریت داستان است.

طراحی پوستر

 

 

اجزای اصلی پوسترها

  1. ویژگی های کلیدی: عنوان، گرافیک ها، متن وفضاهای خالی (سفید)، چیدمان، جریان و رنگ بر نظم و سبک این چهار ویژگی کلیدی تاثیر می گذارد.
  2. عنوان: یک شاخص توصیفی از محتوای پوستر می باشد و نباید بیش از دو خط متن باشد. برای عنوان خود توصیه میکنیم از فونت ۴۸ یا بزرگتر و حروف درشت استفاده کنید.
  3. نوشته ها: در پوستر ها معمولا از کمترین تعداد کلمات برای متن استفاده می شود. متن شما باید به صورت خلاصه و در بخش هایی سازماندهی شود تا خوانندگان پوستر شما بتوانند به راحتی محتوای پوستر شمارا جستجو کنند.
  4. گرافیک : هنگام انتخاب گرافیک، همیشه تصاویر با وضوح بالا ( ۳۰۰dpi یا بالاتر ) را انتخاب کنید ومطمئن شوید که این تصاویر به اندازه ای بزرگ هستند که فردی که در فاصله ۵ فوتی ایستاده می تواند آنها را ببیند. از دانلود عکس های با وضوح پایین از وبسایت ها خودداری کنید، همیشه از شکل ها و جدول ها برای طراحی پوستر استفاده کنید.
  5. فضای سفید : فضای خالی و سفید به عنوان یک ویژگی کلیدی وجود دارد زیرا برای تعیین مرزهای پوستر می باشد. همچنین در طراحی شما فضایی برای تنفس ایجاد می کند که به بینندگان کمک می کند در اطلاعات ارائه شده غرق نشوند . به طور کلی، ۳۰% پوستر شما باید از فضای سفید، ۴۰% باید از عنوان و متن شما و ۳۰% باید شامل تصاویر گرافیکی باشد.
  6. چیدمان : گزینه های طراحی زیادی برای چیدمان پوستر وجود دارد، از جمله قالب های رایگان متعددی که به صورت آنلاین در دسترس هستند.برخی از گزینه های محبوب شامل ستون های عمودی ، فیلدهای متضاد، و طرح های گرافیک محور هستند. در نهایت، چیدمان مناسب برای پوستر شما همان طرحی است که هدف گزارش شما را به بهترین شکل نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر هدف شما مقایسه و مقایسه دو دسته مختلف است، طرح زمینه های متضاد احتمالا گزینه بهتری نسبت به ستون های عمودی یا طرح های گرافیکی محور خواهد بود.
  7. جریان : جریان با نحوه حرکت چشم خوانندگان در بخش های مختلف پوستر شما هماهنگ است. همانطور که در حال انتخاب چیدمان و برچسب گذاری بخش های مختلف پوستر خود هستید، همیشه باید جریان طراحی خود را در نظر بگیرید. در بهترین طرح های پوستر، جریان منطقی است و خوانندگان هرگز در مورد چگونگی یافتن اطلاعات روی پوستر یا نحوه اتصال نقاط بین بخش های مختلف سردرگم نمی شوند.
  8. رنگ : افزودن رنگ به ارائه یک راه عالی برای جلب نگاه خواننده و تعریف بخش های مختلف پوستر شما است.
    اما همیشه باید از رنگ ها کم و با فکر زیاد استفاده کرد. تغییرات بی رویه در فونت و رنگ فقط از پیام شما منحرف می شود. بنابراین، توصیه می کنیم از سه رنگ و دو نوع فونت برای متن خود استفاده نکنید. یکی از راه های ساده برای ترکیب رنگ در پوستر، استفاده از رنگ متفاوت برای سرفصل ها و عنوان های فرعی است.

سفارش طراحی پوستر تبلیغاتی

پوسترهای تبلیغاتی را می‌توانید در ابعاد مختلف و با شکل‌های متنوع چاپ کنید. یک طراحی پوستر با ابعاد کاغذ A۴ را می‌توانید در تابلوهای اعلانات نصب یا به عنوان تراکت پخش کنید.
برای اینکه المان‌های تصویری بیشتری به پوستر اضافه کنید و انعطاف‌پذیری طراحی آن را افزایش دهید، می‌توانید سایزهای بزرگتر را انتخاب کنید. یک پوستر بزرگتر با رنگ‌ها و طرح‌های تأثیرگذار می‌تواند شانس بیشتری برای جلب توجه مخاطب داشته باشد، اگر جای مناسب را برای نصب آن انتخاب کرده باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی بهتر از روند طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی با کارشناسان ما در چاپخانه مجریان در ارتباط باشید.