طراحی فولدر

طراحی فولدر تبلیغاتی همان پوشه نگهدارنده اسناد و مدارک است. طراحی فولدر در مجموعه اوراق اداری قرار می‌گیرد، پس باید حاوی اطلاعات و حال و هوایی باشد که در‌ طراحی ست اداری لحاظ شده است.

فولدر به شکلی که اوراق اداری مانند کارت ویزیت و سربرگ، بروشورها و یا کاتالوگ محصولات و حتی سی دی معرفی شرکت در آن قرار ‌گیرد، به‌ صورت یک ابزار تبلیغاتی مناسب استفاده می‌گردد.

اطلاعاتی که در طراحی فولدر لحاظ می‌گردد، شامل لوگوی شرکت و نشانی کامل آن است. که در کنار آن می‌توان به بیان مختصری از محدوده فعالیت شرکت پرداخت و شعار تبلیغاتی و تصاویری از فعالیت‌های شرکت را نیز قرار داد.

همان‌طور که بیان شد، فولدر یکی از عناصر اوراق اداری است، پس باید در طراحی فولدر از رنگ سازمانی، ترکیب‌بندی و عناصر دیگری که در اوراق اداری بکار گرفته شده، استفاده کرد.

 

نمونه فولدرهای طراحی شده

چاپ فولدر
چاپ فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر
چاپ فولدر
چاپ فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر
طراحی فولدر حرفه ای

طراحی فولدر

یک فولدر تبلیغاتی جزوی از ست اوراق اداری محضسوب میشود و باید برساس همان طرح و رنگ باشد.
یک فولدر درواقع پوشه ای جهت نگهداری اسناد یک سازمان، محفظه ای جهت دیگر اوراق اداری مانند سربرگ ها، و یا پوشه ای برای انواع قرارداد های یک سازمان و یا مجموعه است.
بنابراین بهتر این این آیتم اداری را در مجموعه و سازمان خود در کنار دیگر اوراق های اداری‌تان لحاظ نمایید.
طراحی فولدر حاوی لوگو تجاری سازمان، نشانی کامل آن و یا شرح مختصری از فعایت های آن سازمان و یا تصاویری از فعالبت ها و خدمات باشد.
همانطور که بیان نمودیم، فولدر محفظه ای برای نگهداری اسناد و اوراق اداری مانند انواع سربرگ ها، کارت ویزیت ها، پاکت های نامه و یا سی دی معرفی شرکت و… باشد.

 

سایز فولدر تبلیغاتی

در واقع مقیاس اندازه و سایز فولدر بر حسب اندازه سربرگ محاسبه میشود، بنابراین کمی بزرگ تر از سربرگ طراحی و به چاپ میرسد تا بتوان سربرگ را درون آن قرار داد.
به طور کلی، انواع سایز های فولدر برای هر صفحه به شرح زیر می باشد:

A4 = 22×۳۱ cm

B4 = 25×۳۵ cm

A5 = 16×۲۲ cm

B5 = 18×۲۵ cm

سایز خشتی کوچک = ۱۹×۱۹ cm

سایز خشتی بزرگ = ۲۳×۲۳ cm

سایز پالتویی = ۱۹×۱۴ cm

طراحی فولدر به گونه ای لحاظ میشود که فورا پس از چاپ آن بدون استفاده از چسب و تنها با خط تا و خط برش های لحاظ شده روی آن به محفظه ای محکم برای نگهداری مجموعه اوراق اداری تبدیل گردد.
برای نگهداشتن انواع کارت ویزیت‌ها درون فولدر، برش های خاصی لحاظ میشوند که بتوانند کارت ویزیت ها را نگهدارند، همچنین برای قراردادن سی دی نیز از برش و یا اسفنج خاصی استفاده میشود.

 

چاپ فولدر تبلیغاتی

چاپ فولدر نیز معمولا با گلاسه براق یا مات در گرماژ های ۳۰۰gr و ۳۵۰gr، کاغذ های کتان و یا مقوا های پشت طوسی صورت میگیرد.
از جمله مواردی که موجب کامل شدن و یا جذابیت فولدر ها میشود نیز استفاده از روکش های سلفونی و UV و لمینیت، طلاکوب و برجسته نمودن آن با لترپرس، و همچنین بافت دار کردن کاغذ و درکنار آن برش خاصی است که بر روی آن اجرا میشود.
علاوه بر همه موارد عنوان شده باید تاکیر کرد که یکی از مهمترین مواردی که پس از طراحی فولدر باید به آن توجه ویژه داشت، چاپ فولدر است.
جهت چاپ این پوشه نگهدارنده اوراق اداری، یکی از بهترین چاپخانه ها در تهران و یا سایر شهرستان ها را برگزینید. چاپخانه مجریان با داشتن بروز ترین ابزارآلات و دستگاه ها توانسته است طی چند دهه سابقه در امور چاپی رضایتمندی مشتریانش را به همراه داشته باشد.

اگر قصد استعلام قیمت انواع طراحی و چاپ فولدر های اختصاصی را دارید میتوانید با واحد فروش تماس گرفته و اطلاعات موردنیازتان را از طریق مشاورین فروش دریافت نمایید.
اگر طراحی فولدر تبلیغاتی شما توسط طراحان دیگری انجام گرفته است می توانید از خدمات چاپ مجریان استفاده نمایید

۵/۵ (۱ نظر)