طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

طراحی بیلبورد یکی از مهم ترین بخش های تبلیغاتی است چرا که هر پیکسل از طرح شما تبدیل به ابعاد بزرگی می شود و این موضوع میتواند بعد از چاپ برای شما دردسر ساز شود. پس شرکت تبلیغاتی که برای طراحی  بیلبورد خود انتخاب می کنید باید مجرب و خلاق باشد تا بتواند طرح شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا کند.

بیلبورد ها در سایز های مختلف و حالت های مختلفی ( افقی یا عمودی ) طراحی میگردند. این سایز ها تاثیرات مختلفی در چشم مخاطب شما دارد.در طراحی این تبلیغات  افقی لازم است تا طرح شما یکپارچه  و یک دست باشد چرا که اگر فاصله المان های شما از هم زیاد باشند، باعث سردرگمی مخاطب میشود.

این نقاط معمولا در یک سوم بالایی و پایین بیلبورد سمت چپ هستند. ذهن و چشم انسان برای درک یک طرح، مسیری از پیش تعیین شده را طی میکند که با شناخت این مسیر میتوانیم دام های گرافیکی در ذهن مخاطب قرار دهیم و تاثیر بیلبورد را در ذهن وی چند برابر کنیم .

طراحی بیلبرد

مزایای طراحی بیلبورد تبلیغاتی 

تبلیغات بیلبورد فرآیند استفاده از یک آگهی چاپی در مقیاس بزرگ برای بازاریابی یک شرکت، نام تجاری، محصول، خدمات یا کمپین است. بیلبورد ها معمولا در مناطق پر ترافیک، مانند کنار بزرگراه ها و در شهر ها قرار میگیرند، بنابراین بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده آن ها را می بینند.
تبلیغات بیلبورد برای ایجاد آگاهی از برند و کسب و کار شما تا حد امکان برای افراد بسیار موثر است. از آن جایی که بیلبورد ها در سطح شهر هستند و در مناطق شلوغ، در مقایسه با سایر روش های بازاریابی ، بیشترین تعداد بازدید و بیشترین تاثیر را در تبلیغات دارد

بیلبورد چگونه در تبلیغات اثرگذار است؟

اگر قصد دارید روی تبلیغاتی سرمایه گذاری کنید که به طور بالقوه توسط میلیون ها نفر دیده می شود، تعدادی نکات از طراحی بیلبورد وجود دارد که مطمئن شوید تبلیغات شما موثر و چشم نواز است.

یک داستان کوتاه را نمایش دهد : بیلبورد های موفق و خاص، بینندگان را به سفری کوتاه در لحظه می برند. حتی اگر آن سفر یک نگاه مختصر چند ثانیه ای باشد که پشت فرمان و در حال رد شدن از بزرگراهی باشد. بیشتر طرح های بیلبورد ها ، داستان را با تصاویر و احتمالا متن خیلی کوتاهی بیان می کنند. در واقع اکثر رانندگان که با سرعت رد می شوند، فقط چند کلمه را می توانند بخوانند.
از بیلبورد خود برای انتقال ماهیت یک ایده و کمپین به جای توصیف آن توسط متن استفاده کنید.

ساده طراحی کنید : رانندگان یا رهگذران فقط چند ثانیه فرصت دارند تا نگاهی اجمالی به تبلیغات بیلبورد شما داشته باشند. برای رسیدن به بیشترین تعداد بیننده، طراحی بیلبورد خود را ساده نگه دارید.
به هر حال ممکن است برخی از افراد با سرعت زیاد از کنار بیلبورد شما بگذرند. ازفونت های بزرگ و پررنگ در مقابل رنگ های متضاد پس زمینه استفاده کنید و از فونت های باریک و کوچک خودداری کنید. همچنین، رنگ هایی را انتخاب کنید که برای بینندگان برجسته باشد. اگر بیلبورد شما در یک منطقه روستایی است، از رنگ های سبز، آبی و قهوه ای خودداری کنید.

آن را تعاملی کنید : بسته به مکان بیلبورد خود، ممکن است بتوانید آن را طوری طراحی کنید که با محیط اطراف خود در تعامل باشد. این استراتژی باعث می شود که تبلیغات شما در میان سر و صدا قرار بگیرد و توجه رهگذران را به خود جلب کند . می توانید این کار را با ترکیب عناصر موجود در طبیعت  که در اطراف بیلبورد قرار دارند و طراحی بیلبورد خود انجام دهید و آن هارا باهم ترکیب و هماهنگ سازید.

آن را به یاد ماندنی کنید : بیلبورد شما باید داستانی را تعریف کند و یا فراخوانی به شیوه ای جالب و به یاد ماندنی به اشتراک بگذارد. چه از شوخ طبعی، خشم، همدلی یا زیرکی استفاده کنید. از تاکتیک های بازاریابی احساسی در طراحی بیلبورد خود استفاده کنید تا آن را به یاد ماندنی کنید.

 

سفارش بیلبورد تبلیغاتی


برای سفارش طراحی و چاپ بیلبورد های تبلیغاتی می توانید با شماره تلفن های مجریان در قسمت تماس با ما ، ارتباط برقرار کنید.