هدایای تبلیغاتی , هدایای تبلیغاتی سال نو

چاپ هدایای تبلیغاتی

سیاست های تبلیغاتی جدید همواره رقابت میان کسب و کارها و برند ها را سخت تر نموده اند، چاپ هدایای تبلیغاتی و استفاده از آنها همواره جزو بهترین و موثرترین استراتژی های روز بازاریابی و تبلیغات بوده اند. همانطور که میدانید تبلیغات یک امر همیشگی و دائمی است که باید با توجه به نوسانات بازار و روی کار آمدن رقبای جدید و جابجایی جایگاه برند ها از چشم مردم، این امر باید در برنامه ریزی های یک سازمان، کسب و کار و یا برند باشد.

هدایای تبلیغاتی چیست ؟

یکی از استراتژی های دائمی تبلیغات و بازاریابی، هدایای تبلیغاتی است. این ابزارهای قدرتمند در انواع و استفاده های مختلفی به تولید میرسند. در واقع میتوان گفت که هر وسیله کاربردی میتواند به هدیه تبلیغاتی مبدل شود، اینکه چه ابزاری برای این امر انتخاب شود و در چه پروسه ای این مهم انجام گردد، وابسته به نظر کارشناس تبلیغاتی شما و شناخت برندتان، و در کنار آن داشتن شناخت از مخاطبان و مشتریانتان است. بنابراین ابتدا باید این پروسه انتخاب و سفارش هدیه های تبلیغاتی را مسلط شوید و سپس اقدام به سرمایه گذاری در این زمینه نمایید.

در بند بالا هزینه کردن را با کلمه سرمایه گذاری بیان نمودیم، چرا که کارشناسان مطرح در دنیا همواره بر این باورند که بهترین سرمایه گذاری روی یک کسب و کار و برند، تبلیغات است. چرا که هر چقدر با برنامه و طبق اصول در این راه هزینه شود، ده ها و یا صدها برابر آن به سود کار تبدیل میشود. فقط کافی است مسیر تبلیغاتی خود را درست انتخاب نمایید.

انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب

اینکه چه هدیه ای و در چه زمانی به مخاطبان، مشتری و یا کارمندان مان ارائه دهیم همگی باید طبق برنامه و اصول باشند، برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب باید چند پارامتر را در نظر بگیرید و مطابق با همین پارمتر ها اقدام به انتخاب هدیه تبلیغاتی، سفارش و چاپ هدایای تبلیغاتی نمایید.

در ادامه برخی از مهمترین این پارامتر ها را عنوان کرده و شرح داده ایم.

۱- هدیه تبلیغاتی مناسب با نوع کسب و کار

اینکه چه نوع هدیه ای مناسب برای کسب و کارتان میباشد، بسته به نوع کار شما دارد، به عنوان مثال اگر کسب و کار شما در حوزه دیجیتال باشد، بهترین انتخاب برای هدیه تبلیغاتی، استفاده از لوازم الکتونیکی یا دیجیتالی است، مانند پاوربانک تبلیغاتی، فلش مموری تبلیغاتی، ست های الکترونیکی و…

یا به طور نمونه اگر شما فروشگاه لوازم خانگی دارید، میتوانید از انواع لیوان های تبلیغاتی، ساعت های دیواری و… به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده نمایید. یک مکانیکی و یا شرکت واردات و صادرات قطعات مکانیکی و ابزارآلات میتواند از جعبه ابزار های تبلیغاتی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده نماید. پس از در نظر گرفتن این فاکتور ها و فاکتور های بعد میتوان اقدام به چاپ هدایای تبلیغاتی نمود.

۲- شناخت مخاطب

علاوه بر موارد گفته شده، شناختن مخاطبین و مشتریان نیز بسیار با اهمیت است. هدیه های تبلیغاتی نیز وجود دارند که بطور کلی قابل استفاده برای هر نوع کسب و کاری هستند، مثل سررسید ۱۴۰۲ ها و انواع تقویم رومیزی ها! و یا انواع لوازم کابردی مانند روان نویس ها و خود کارها و…

بنابراین اینجاست که انتخاب هدیه تبلیغاتی سخت تر میشود! و در این میان شناختن نوع مخاطبان و سلایق آنها بصورت میانگین، مانند رده سنی آنها، موقعیت اجتماعی، جنسیت و… بااهمیت میشود. این شناخت ها در طی زمان های زیاد و طی جمع آوری داده های مشتری ها از طریق خرید های آنها و رفتارشان بدست می آیند.

۳- بودجه تبلیغاتی برای چاپ هدایای تبلیغاتی

اینکه شما چه میزان بودجه و هزینه را برای این مهم تخصیص داده اید نیز اهمیت دارد، این بودجه است که در نهایت در انتخاب هدیه تبلیغاتی و تعداد سفارش آن تصمیم میگیرد، اگر کسب و کار شما نو پا باشد میتوانید از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت استفاده نمایید.

چاپ هدایای تبلیغاتی در نهایت این گزینش ها میتواند یکی از قدرتمندترین استراتژی های بازاریابی در ایران و در جهان باشد.

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.