چاپ دیجیتال چیست، چاپ افست، لیتوگرافی، چاپ افست، چاپخانه

چاپ دیجیتال چیست ؟

همانطور که میدانید بخش های مختلف یک چاپخانه شامل؛ چاپ افست، چاپ دیجیتال چیست ؟، لیتوگرافی و صحافی است! یک چاپخانه خوب باید این چند بخش را به نحوی بسیار حرفه ای و با امکانات بروز مدیریت نماید. هر کدام از این بخش ها را در ادامه شرح مفصل خواهیم داد، بنابراین بعد از مطالعه این مقاله باید توانایی تشخیص چاپخانه خوب را داشته باشید.

برای دریافت پاسخ به سوال چاپ دیجیتال چیست ؟ بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انواع چاپ چیست ؟

همانطور که در بالا نیز گفتیم انواع چاپ درهر چاپخانه تفاوت دارد، انواع چاپ در چاپخانه مجریان، بصورت چاپ دیجیتال، چاپ افست است، لیتوگرافی و صحافی نیز از دیگر بخش های چاپخانه مجریان میباشند که در ادامه شرح بیشتر هر یک میپردازیم.

چاپ افست چیست ؟

چاپ افست برای سفارشات بالای ۱۰۰۰ عدد و دارای موارد خاص است، تمامی انواع چاپ ها روی کاغذ نیز شامل این موارد میشود. به عنوان مثال چاپ روی ماسک یکی از این نوع سفارشات است، که ممکن است در یک یا چند رنگ صورت گیرد. معمولا سفارشات ماسک های تبلیغاتی درتیراژ بالای ۱۰۰۰ عدد صورت میگیرد و با چاپ افست نیز به چاپ میرسد.

همچنین اینکه از دیگر انواع سفارشات برای چاپ افست میتوان چاپ هدایای تبلیغاتی، چاپ انواع سالنامه و سررسید، چاپ انواع تقویم ها و یا اوراق اداری، چاپ کاتالوگ و بروشور، انواع کتاب و… را نام برد.

در چاپ افست رنگ بصورت CMYK میباشد که هر رنگ نیز بطور جداگانه بر روی کاغذ چاپ و درنهایت عمل ترکیب رنگ روی کاغذ انجام میپذیرد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال که معمولا برای تیراژ های زیر ۱۰۰۰ عدد و حتی یک دد مورد استفاده قرار میگیرد، یکی از انواع چاپ هایی است که معمولا برای مواردی که زمان کمی داریم نیز مناسب است. کسب و کارهای نوپا که تعداد سفارشات چاپ آنها تا مدتها کمتر از ۱۰۰۰ عدد نیز ممکن است باشد، با توجه به کم بودن تعداد سفارشات و اهمیت بالای کیفیت چاپ، برای چاپ سفارشات آنها از چاپ دیجیتال استفاده میشود. این نوع چاپ ها در چاپ های کاغذی تا برگه های A3 نیز قابل چاپ است.

لیتوگرافی چیست ؟

لیتوگرافی به فرآیندی گفته میشود که در آن صفحه های فلزی با جنس آلومینیومی ساخته میشوند، این صفحات زینک یا پلیت نام دارند. از این نوع زینک یا پلیت ها در چاپخانه های مجهز به چاپ افست برای انواع چاپ ها روی کاغذ استفاده میشوند. پس میتوان گفت که لیتوگرافی یکی از مراحل واسطِ چاپ افست است!

فایلهایی که از قبل برای چاپ طراحی شده اند، ابتدا بصو.رت صفحات فلزی زینک میشوند، و سپس برای چاپ از نوع افست به چاپخانه ارسال و طی فرآیند های مشخصی روی کاغذ چاپ میشوند.

چاپ هدایای تبلیغاتی

در بند آخر این مقاله با ذکر مثالی این شرح های انواع چاپ ها را به پایان میرسانیم. برای چاپ انواع هدایای تبلیغاتی نیز از چاپ افست استفاده میشود، معمولا طرح های قابل چاپ بر روی هدیه های تبلیغاتی بصورت  cmyk ذخیره شده و سپس برای چاپ به چاپخانه رسال میشوند. چاپخانه مجریان به دلیل تولید کننده بودن انواع هدیه های تبلیغاتی میتواند گزینه مناسبی برای سفارش و چاپ انواع هدایای تبلیغاتی باشد.

چاپخانه مجریان

چاپخانه مجهز جریان سالهاست که به عنوان برترین چاپخانه در تهران شناخته شده است، همچنین طی چها سال متوالی موفق به کسب نشان رضایتمندیمشتری از سوی همایش های سراسری و بین المللی شده است! این یعنی موفقیت! یعنی نشانی از مشتری مداری و مدیریت درست، و در نهایت این ها هستند که کیفیت را تضمین میکنند. این چاپخانه برای چاپ انواع هدیه های تبلیغاتی، اوراق های اداریو کاتالوگ ها، بروشور و کتاب، سالنامه و انواع تقویم رومیزی و… مناسب میباشد.

همایش ملی, رضایتمندی مشتری، شرکت تبلیغاتی مجریان، آژانس تبلیغاتی, مجریان, مجریان، منتخب چهاردهمین همایش ملی و اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری

کیفیت این چاپخانه را نشان رضایتمندی مشتری هایش تضمین کرده اند.

 

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.