نحوه و چگونگی چاپ بر روی لیوان تبلیغاتی

نحوه و چگونگی چاپ بر روی لیوان تبلیغاتی

در این مقاله می خواهیم به شما چگونگی چاپ بر روی لیوان تبلیغاتی را توضیح دهیم، امیدواریم از این مطالب بهره کافی را ببرید و از آنها به نحوه احسنت استفاده کنید. یکی از وسایلی که در طول روز زیاد از آن استفاده می کنیم لیوان ها هستند و ما برای خوردن نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و… به لیوان ها احتیاج داریم.

علم تبلیغات در سال های گذشته بسیار دچار تغییرات و پیشرفت چشمگیری شده است، شاید برایتان جالب باشد چگونگی چاپ روی لیوان های تبلیغاتی چه رابطه ای با پیشرفت این علم دارد؟ جواب این است که وقتی کالایی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و تقاضا آن محصول بالا میرود، شرکت های تبلیغاتی به سمت آن کالا می روند تا از ان محصول برای چاپ تبلیغات استفاده کنند به همین دلیل نوع های مختلفی از ان محصول تولید می شود تا برای همگان مناسب باشد.

انواع لیوان های تبلیغاتی

هر روزه افراد و کمپانی های زیادی به دنبال چاپ تبلیغاتشان روی لیوان ها هستند. چاپ تبلیغاتی روی لیوان ها بازدهی بسیار مناسبی را به سفارش دهنده می دهد و می تواند آنها را به عنوان هدایای تبلیغاتی به دیگران بدهد. لیوان ها شکل ها و نوع های متفاوتی دارند که در ادامه به چگونگی چاپ روی لیوان های تبلیغاتی و جنس آنها می پردازیم.

ماگ سرامیکی

یکی از پرطرفدار ترین و کاربردی ترین لیوان ها ماگ سرامیکی می باشد، لیوانی از جنس سرامیک که قابل شستشو است بدون اینکه چاپ های روی آن از بین برود. لیوان های سرامیکی با قابلیت هایی که دارند، دارای قیمت مناسبی نیز هستند.

لیوان های جادویی

این نوع لیوان ها نیز از نوع سرامیکی هستند ولی ویژگی منحصر به فردی که دارند این است وقتی در حالت عادی خود می باشند، هیچ گونه چاپی روی آنها وجود ندارد ولی زمانی که درون آنها مایع های گرم مثل آب جوش میریزیم چاپ روی آن ها نمایان می شود.

لیوان های استیل یا فلزی

یک نوع لیوان بسیار مقاوم و کاربردی که بیشتر از آن داخل طبیعت استفاده می شود تا در اثر عوامل محیطی مانند ضربه و غیره از بین نرود، این نوع لیوان ها معمولا دو جداره هستند تا بتوانند دما مایع را نسبتا نگه دارند به همین دلیل نیز برای آنها درپوش هایی گذاشته اند که به زیبایی کار کمک شایانی کرده است، نحوه چاپ تبلیغاتی روی لیوان های فلزی نیز با استفاده از لیزر صورت می گیرد. 

لیوان های مقوایی یا کاغذی

ما هر روزه در اداره جات و مکان های عمومی، بسیار زیاد با این جنس لیوان ها سروکار داریم که تبلیغات روی آنها نیز بسیار مفید است، بیشترین زمانی که این محصول مورد استفاده قرار می گیرد، مراسم های عزاداری یا اجتماع های خیابانی مانند مراسم های سوگواری امام حسین (ع) می باشد و از آنها برای دادن نوشیدنی های مختلف به عزاداران و حضار استفاده می کنند. طریقه چاپ تبلیغاتی روی لیوان کاغذی با بهره گیری از چاپ تامپ انجام پذیر است.

لیوان های پلاستیکی

یکی از این لیوان هایی که همگی ما آنها را در بچگی داشته ایم و برای آب خوردن در حیاط مدرسه استفاده می کردیم این نوع لیوان ها بودند، یک لیوان نشکن با قیمت بسیار کم که به ما این امکان را می دهد تا انرا همه جا حمل کنیم. شیوه چاپ روی لیوان های تبلیغاتی پلاستیکی با بهره گیری از چاپ تامپو صورت می گیرد.

لیوان های شیشه ای

 یکی از در دسترس ترین لیوان هایی که در طول روز زیاد از آن استفاده می کنیم این محصول می باشد، چاپ روی لیوان های شیشه ای کار آسانی نیست و به خاطر جنسی که دارند خریدار باید بیشتر حواسش را جمع کند تا طرح آنها از بین نرود.

مراحل چاپ و چگونگی چاپ روی لیوان تبلیغاتی

در قدم اول برای اینکه بخواهیم یک تبلیغ را بر روی لیوان چاپ کنیم و با چگونگی چاپ روی لیوان تبلیغاتی آشنا شویم باید قبل از هر چیزی یک طرح یا لوگو برای خودمان طراحی کنیم، بعد از این مرحله باید نوع لیوان خود را انتخاب کنیم که یکی از مهم ترین بخش های این فرایند چاپ می باشد، در مرحله بعد این دو را به چاپخانه ارائه می دهیم و آنها نسبت به نوع لیوانمان طرح هارو روی آنها چاپ می کنند.

انواع چاپ بر روی لیوان

چاپ های گوناگونی برای چاپ تبلیغاتی روی لیوان وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. چاپ لیزری که از آنها برای چاپ بر روی لیوان های فلزی استفاده می کنند.

در لیوان های سرامیکی از چاپ سابلیمیشن بهره گیری می شود و هیچگونه محدودیت رنگی در ان چاپ وجود ندارد. چاپ تامپو برای لیوان های پلاستیکی استفاده می شود. برای لیوان های آرکوپال نیز از چاپ کوره بهره می گیرند. شیوه چاپ تبلیغات بر روی لیوان های حرارتی (جادویی) با استفاده از چاپ حرارتی انجام می شود.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.