سررسید

معرفی انواع چاپ تقویم و سررسید

روزهای پایانی سال که می شود مردم به دنبال تقویم سال جدید می روند. می توان گفت که اکثر شرکت ها و کارخانه ها به دنبال چاپ تقویم و سرسید هستند تا بتوانند به این شیوه برند خودشان را تبلیغ نمایند. امروزه تقویم به یکی از بهترین ابزار بازاریابی تبدیل شده است و همچنین به عنوان یکی از رایج ترین هدایای تبلیغاتی رسمی شناخته شده که برای جلب توجه بیشتر مخاطبان و انتقال برخی پیامها و مفاهیم به آنها، از روش های خلاقانه تری در تولید آن استفاده می شود. در این بین تقویم رومیزی از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا این امکان را فراهم می کند تا در هر مکان و زمانی مورد استفاده قرار بگیرد. از طرفی در تقویم رومیزی این فرصت محیا شده است که عکس محصولات، لوگوی شرکت و برندتان را در تمامی صفحات آن به چاپ برسانید و این امر موجب می شود که توجه مهمانان نیز به آن جلب شود. از طرفی سررسید نیز دفتری است که در تمامی صفحات آن قابلیت های فراوانی وجود دارد، اگر علاقه دارید تا اطلاعات دقیقی از چاپ و طراحی سررسیدها داشته باشید حتما مقاله با موضوع سررسید اختصاصی و خلاقانه چگونه است را مطالعه نمایید.

انواع چاپ تقویم و سررسید

در این مقاله می خواهیم به انواع چاپ تقویم و سررسید اشاره داشته باشیم .
چاپ تقویم به اشکال مختلف انجام می گیرد و همین طور انواع مختلفی از نظر جنس پایه و چاپ وجود دارد. چاپ تقویم ها معمولا با روش لیزر یا طلاکوب انجام می گیرد و جنس آن ها اغلب به صورت سلفون و یا مقوایی است. در حال حاضر طراحی و چاپ تقویم و چاپ سررسید ها به اشکال و روش های مختلفی انجام می گیرد که میتوان به تقویم کتابی ( سررسیدتقویم دیواری و تقویم رومیزی اشاره داشت.

  1. تقویم کتابی ( سررسید )

تقویم کتابی یا سررسید ها از معمول ترین و رایج ترین نوع تقویم ها به حساب می آیند و طراحی و چاپ سررسید باتوجه به خواسته و سلیقه مشتری انجام می گیرد که از نظر اندازه به چند دسته تقسیم می شوند:

  • سررسید جیبی
  • سررسید پالتویی
  • سررسید وزیری
  • سررسید رقعی
  • سررسید اروپایی

مقالات پیشنهادی :
سررسید پالتویی و مزیت های استفاده از آن
سررسید وزیری و انواع و ویژگی های آن
سررسید اروپایی و انواع آن

در سررسید ها هر تاریخی در قالب یک صفحه به چاپ می رسد البته بسیاری از سررسید های جیبی هر هفته را در یک صفحه جا داده اند. با این تفاسیر می توان پی برد که چاپ سررسید با توجه به تاریخ در چند شکل انجام می گیرد که شامل:

  • سررسید روز شمار
  • سررسید دوروز شمار
  • سررسید هفته شمار
  • سررسید ماه شمار

طراحی و چاپ تقویم های کتابی(سررسیدها) به گونه ای است که در آن ها فضا ها و اطلاعات جانبی به کار می رود که می توان فاصله میان استان های کشور، اطلاعات مهندسی، شماره تلفن های ضروری، دفترچه تلفن، یادداشت و ساعات رسمی و فاصله زمانی کشورها اشاره داشت.

    ۲. تقویم دیواری

معمولا در آژانس های هواپیمایی با تقویم های دیواری مواجه می شویم که در اندازه های متنوع به چاپ می رسند اما باید به این نکته توجه داشت که طراحی و چاپ تقویم دیواری باید به گونه ای باشد که مورد توجه قرار بگیرند زیرا قرار است به مدت یک سال از این نوع تقویم در دیوارهای موسسات و شرکت ها استفاده شود.
در کنار مدل های چوبی و حصیری، نوع مقوایی این نوع از تقویم ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند زیرا قیمت پایین تری نسبت به سایر مدل ها دارند.
موضوعی که در طراحی و چاپ تقویم های دیواری بسیار حائز اهمیت است سهولت در خواندن آن ها در فاصله دور تری می باشد . این گونه از تقویم ها که با نام تقویم پوستری شهرت دارند غالبا به اندازه A3 حتی بزرگتر و به صورت یک رو به چاپ می رسند.
نکته دیگر در طراحی و چاپ تقویم دیواری استفاده از رنگ های مناسب است . به این دلیل که این گونه از تقویم ها غالبا به شکل فصلی هستند از رنگ های سبز که نشان دهنده بهار و رویش گیاهان است، زرد نماد فصل تابستان، نارنجی که سمبلی از رنگ برگ درختان و آبی نشانه سرمای زمستان استفاده می کنند.

۳. تقویم رومیزی

طراحی و چاپ تقویم های رومیزی معمولا به ۳ شکل ۱۲برگ، ۴برگ و تک برگ است.
تقویم رومیزی می تواند وسیله تبلیغاتی خوب و مناسبی باشد که در هر لحظه دیران به یاد شما بیفتند .
چاپ تقویم رومیزی یک روش بازاریابی می باشد که هزینه زیادی ندارد اما در اهداف بلند مدت می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد ؛ زیرا این مدل از تقویم ها به مدت یک سال یعنی معادل ۳۶۵ روز بر روی میزها قرار دارند.
یکی از اصول بسیار مهم در طراحی و چاپ تقویم رومیزی این می باشد که بهتر است در اندازه های کوچکی انجام شوند البته نه به اندازه ای که به یک تقویم کتابی (جیبی) تبدیل شود.
پس سعی کنید در انتخاب و طراحی تقویم مورد نظر دقت داشته باشید زیرا ست اداری می تواند بسیار در دید مشتریان موثر باشد.
معمولا تبلیغات و نوشته های مربوط به هرکدام در پشت هر برگه درج می گردد و در برگه جلو روز شمار در کنار فضای کمی برای وقایع مربوط به روزهای سال چاپ می شود.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.