سررسید 99

طول عمر سررسید چقدر است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که طول عمر یک سررسید و یا سالنامه چقدر است ؟
یا چقدر باید یک سررسید ۹۹  و سالنامه برای ما عمر نماید ؟

ابتدا باید ببینیم کاربرد سررسید و سالنامه چیست که در نتیچه بدانیم چقدر از آن باید توقع داشته باشیم

کاربرد سررسید ۹۹ :

کاربرد سررسید از قدیم برای مشاهده ایام روز و اطلاع از تعطیلات و مناسبت ها بوده است و رفته رفته برای نوت برداری و یادداشت نکات مهم استفاده شده و همچنین برای یادداشت درس های دانشجویان هم استفاده زیادی از آن می شود. بر حسب شرایط صاحب سررسید و مالک و دارنده سررسید می توان از آن توقعات مختلفی داشته باشیم.
در بسیاری از منازل و شرکت ها ، سررسید نقش یک کتاب بی استفاده و بی مصرف را دارد که شاید در طول سال ۲ تا ۳ بار آن را باز کنند .
در برخی منازل و شرکت ها سررسید هر روز باز و بسته و استفاده می شود . برخی جوانان و دانشجویان روزانه بیش از چندین مرتبه سررسید و سالنامه خود را باز و بسته می کنند و در آن یادداشت می کنند .
برخی تجار و مدیران نکات مهم جلسات روزانه خود را یادداشت می کنند . بازاریان تاریخ چک ها را در آن می نویسند . منشی شرکت ها برای نکات اداری روزانه خود از سررسید استفاده می کنند. برخی از ماها خاطراتمان را در سررسید می نویسیم و با خواندن آن یاد گذشته ها می افتیم.

سطح توقع ما از سررسید :

بر اساس استفاده افراد مختلف که در بالا گفتیم ، سطح توقعات هم از داشتن سررسید متفاوت است. اگر شما یک دانشجو باشید توقع بسیار زیادی از سررسید خود دارید چرا که حداقل باید ۹ ماه شما را یاری کند و در حفظ نکات و مطالب یادداشت شما محکم باشد.
اگر مدیر و بازرگان هستید باید سررسید از اسکلت خود محافظت کند و به اصطلاح شاکله خود را از دست ندهد
بارها دیده شده هنگام سفارش اینترنتی سررسید یکی از دغدغه های خریداران استحکام سررسید است و اینکه سررسید انتخابی چند ماه و یا چند سال همراه آنان است

در قدیم تولید کنندگان سررسید به علت شرایط خوب اقتصادی و بازار خوب خرید سررسید از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کردند و شرط فروش بیشتر محصولات هر تولید کننده ، بالابودن کیفیت در بازار بود . متاسفانه با افزایش بی رویه مواد اولیه از جمله کاغذ ، چسب و … امروزه دیگر  تولیدکننده سررسید به بالابودن کیفیت محصول خود فکر نمی کند و هدف فروش سررسید می داند . البته که برخی از تولیدکنندگان اینگونه هستند و هنوز هم تولیدکننده سالنامه هایی داریم که از کیفیت محصول کم نمی کنند .

نکته بسیار مهم در ماندگاری و طول عمر سررسید ، نوع صحافی سررسید است که تاثیر بسزایی در طول عمر آن دارد.
سرسریدها معمولا یا دوخت و چسب هستند و یا فنری و یا کلاسوری
اکثر سررسیدهای دوخت و چسب باید حتما ابتدا دوخته شوند و از نخ محکم صحافی استفاده شود و چسب صحافی درجه یک
( اخیرا دیده شده برخی تولید کنندگان سررسید را بدون دوخت وارد بازار می کنند که متاسفانه آن محصول بیش از چند ماه قابل استفاده نخواهد بود

سررسید فنری از ماندگاری بالاتری برخوردار است به دلیل اینکه جدا شدن برگه از فنر به راحتی نیست

نقش مصرف کننده در طول عمر سررسید :

هر چند تولید کننده باید ب استفاده از مواد اولیه مرغوب در جهت رشد کیفیت محصول تلاش کند اما مصرف کننده هم نقش زیادی در طول عمر سررسید دارد.
معمولا از حمل روزانه سررسید در مواقع غیر ضروری خودداری کنید
از مجاورت آب با سررسید خودداری کنید
از تا کردن کامل و ۳۶۰ درجه سررسید خودداری کنید
از پرتاب سررسید به سوی دیگران خودداری کنید
از آویزان کردن سررسید خودداری کنید
از دادن سررسید به کودکان جهت سرگرمی خودداری کنید

این را بدانیم که سررسید از کاغذ تهیه شده است و کاغذ هم براحتی قابل تخریب شدن است.

عمر مفید سررسید و سالنامه ؟

با رعایت موارد فوق چه از طرف تولید کننده سررسید و چه از طرف مصرف کننده ، می توان از یک سررسید حداقل یکسال توقع استفاده داشته باشیم بدون آنکه مشکلی پیش بیاید و بعد از یکسال هم بایگانی کنیم.
هنوز هم خیلی از ماها از سررسیدهای قدیمی که خاطراتمان را یادداشت کردیم استفادهی می کنیم.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.