طراحی لوگو

طراحی لوگو اولین گام برندسازی

لوگو درواقع هویت یک برند را نمایان میکند، همانطور که امضای یک فرئ منحصربفرد است، لوگو نیز برای یک برند، موسسه و یا صاحب امتیاز آن باید منحصر بفرد باشد. لوگو باید در عین خلاقیت و کیفیت طراحی که دارد، معرف کسب و کار و آن برند باشد. به طوری که دیدن آن، برند را تا  سالها در ذهن مخاطب هک کند.

بنابراین طراحی لوگو و یا طراحی نشانه باید به گونه ای باشد که پس از ثبت تا سالها نیازمند تغییرات نباشد و به گونه ای که بتواند تاثیر خود را بر روی ذهن مخاطبان بگذارد. از این جهت باید کار خود را به یک طراحی حرفه ای لوگو بسپارید تا بتوانید نتیجه های لازم را از برند خود از طریق لوگو دریافت کنید.

طراحی لوگو

طراحی لوگو

یک لوگو از دو عنصر به وجود می‌آید: کلمه و نماد. پیش از آنکه یک کمپانی بخواهد به معرفی خود با یک نماد و سمبل بپردازد باید در جهت تبلیغات گسترده گام بردارد. برخی از شرکت‌ها و کمپانی‌ها تنها به یک لوگو نوشتاری (لوگوتایپ) بسنده می کنند، مثل کوکاکولا و IBM.

اینکه اینکار صحیح است یا خیر به‌ نام شرکت شما بستگی دارد. اگر نام کمپانی شما منحصر به فرد و خاص است لوگو نوشتاری یا لوگوتایپ به شما پیشنهاد می‌شود اما اگر یک اسم عام و کلی دارید نیاز به یک نماد و سمبل برای معرفی شرکت خود خواهید داشت. در زمان انتخاب سبک حروف، از فونت‌های که بیش از حد توجه جلب می کنند استفاده نکنید و سعی کنید در فونت‌های معمولی تغییرات جزئی همچون یک پیچ‌وتاب به وجود آورید. به یاد داشته باشید که برخی از لوگوها تنها به دلیل فونت بسیار سنتی‌شان در ذهن‌ها باقی می‌مانند.

طراحی لوگو صنایع غذایی

چرا به لوگو نیاز داریم

در تجارت شما در تلاش هستید مشتری های گوناگون را به سمت خود جذب کنید و آنها را عاشق نام و نشان تجاری خود کنید. بنابراین از نماد خود برای جذب مخاطبان استفاده میکنید. این همان چیزی است که باعث می شود افراد علاقه مند شوند و سعی کنند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند.

نماد شما تأثیر زیادی در نگاه اول دارد: نماد شما اطلاعات را به مشتریان شما در مورد نام تجاری شما می دهد و به آنها اطلاع می دهد که آیا این برای آنها مناسب است یا خیر.

از آنجا که لوگوی شما یک بخش اساسی از برند شماست، می خواهید مطمئن شوید که این کار به خوبی انجام شده است. تمام اجزاء مارک تجاری شما را بر روی قسمت های مختلف دگیر نیز قرار خواهد گرفت, از طراحی سایت، بسته بندی و کارت ویزیت تا…

یک طراحی لوگو عالی و حرفه ای نه تنها توانایی برقراری ارتباط با آنچه را که می خواهید را برقرار می کند بلکه یک برداشت اول خوب خواهد بود و به شما کمک می کند تا از رقابت سربلند بیرون بیایید.

طراحی لوگو

نکاتی که هنگام طراحی لوگو باید از آنها بپرهیزید

برخی از مشکلات رایج در طراحی لوگو وجود دارند. در اینجا نکاتی در مورد آنچه نباید انجام دهید بیان شده است:

  • حتما آرم را به صورت کلیشه ای به وجود نیاورید. شما یک دندانپزشک هستید ، بنابراین آرم شما نیاز به داشتن دندان در آن دارد؟ قطعا نه
  • آن را بیش از حد پیچیده نکنید. سادگی یک آرم ،به یاد ماندنی (و قابل چاپ) است.
  • سعی نکنید خیلی عمومی باشید. روندهای خارق العاده ای است ، اما اطمینان حاصل کنید که آرم شما سالیان سال منحصر به فرد است.
  • با یک فرد آماتور کار نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید