طراحی تقویم رومیزی اختصاصی

طراحی تقویم رومیزی اختصاصی

همان طور که می دانید طراحی تقویم رومیزی اختصاصی یکی از راه های بسیار مطمئن برای تبلیغات و نمایش نام تجاری به جامعه هدف می باشد. این روزها شرکت ها برای ارائه برند خود به مخاطبانشان از راه های مختلف تبلیغ استفاده می کنند و هدایای تبلیغاتی مختلفی را به آن ها هدیه می دهند.

اگر می خواهید روزانه نام تجاری و کسب و کارتان را به مخاطب هدفتان یادآوری کنید، می توانید طراحی تقویم رومیزی اختصاصی را انتخاب کنید. اگر طراحی هواشمندانه اجرا شود شما زودتر به هدفتان نزدیک می شوید. با استفاده از تقویم می توانید انواع رسوم ها و اتفاق های پیش آمده در تاریخ را با خبر شوید. در ادامه ابتدا به تعریف مختصری از تقویم می پردازیم.

تقویم رومیزی چیست ؟

هر شخصی علاوه بر اینکه از تقویم برای یادآوری رویداد ها استفاده می کند، بلکه برای یادداشت کردن قرار ملاقات های مهم و برنامه ی روزانه نیز از تقویم کمک می گیرد. سررسید ها و تقویم ها در زمینه برندینگ جایگاه خاصی کسب کرده اند.

تقویم رومیزی همان طور از از اسمش مشخص است، می توان از آن روی میز یا هر مکانی استفاده نمود. برای این که تقویم رومیزی مستحکم تر باشد از مقوای با دوام و سخت در آن استفاده می شود و از طرفی برای  اینکه ظاهر زیبا  داشته باشد آن ها را با استفاده از روکش گلاسه و یا گالینگور و یا روکش سلفون پوشش می دهند. و برای صفحه های اول تقویم از روکش مقوا گلاسه در گرماژهای متفاوت بهره می گیرند. تقویم رو میزی انواع مختلفی دارد مانند: پایه ام دی اف، پایه چوبی، مقوایی و پلکسی. در طراحی تقویم رو میزی اختصاصی برخی نکات را رعایت می کنند که به آن ها اشاره می کنیم.

 • این تقویم ها شامل تاریخ های شمسی و قمری و میلادی هستند.
 • تمامی مناسبت ها و اطلاعات کامل تر در پایین هر صفحه نوشته می شود.
 • هر کسی میتواند تقویم رومیزی را با توجه به بودجه ای که دارد و مطابق با سلیقه اش طراحی کند.
 • صفحات تقویم می تواند به انتخاب شما هفت صفحه ای باشد یا سیزده صفحه ای.
 • به طور معمول تقویم رومیزی ها به صورت اختصاصی و عمومی طراحی می شوند.

تقویم رومیزی با توجه با کاربردش انواع مختلفی دارد :

 • تقویم رومیزی اداری، اختصاصی، پایه دار، ماهانه، فصلی، چوبی و…

چاپ ها تقویم رومیزی چند نوع است ؟

ما انواع متفاوتی از چاپ برای تقویم داریم که این موادر می باشند: چاپ طلا کوب، چاپ افست، چاپ دیجیتال و یووی.

چاپ افست

این نوع چاپ پیشرفت زیادی کرده که هم برای صفحه های جداگانه و تک برگی تقویم های دیواری استفاده می شود و هم برای صفحات داخلی تقویم رومیزی ها. اگر شما برای طراحی تقویم رومیزی اختصاصی، قیمت مناسب مد نظرتان است این نوع چاپ گزینه ی مناسبی می تواند باشد چون از طریق این نوع چاپ می توان تعداد بسیار بالایی از تقویم را چاپ کرد که بسیار با کیفیت نیز هستند. در واقع با انتخاب چاپ افست، مقرون به صرفه عمل می کنید.

چاپ دیجیتال

این نوع چاپ شبیه به چاپ افست، برای صفحه ی داخل تقویم رومیزی کاربرد دارد. اما از لحاظ کیفیت درجه ی پایین تری نسبت به چاپ افست دارد. اگر جامعه هدف تان کوچک است و می خواهید تعداد کمی از تقویم را چاپ کنید بهتر است چاپ دیجیتال را انتخاب کنید. این نوع چاپ برای تعداد کم تر از صد تا مناسب می باشد و دلیل آن هم تعداد پایین آن در شیت بندی است. در چاپ افست ما شیت بندی های استاندارد داریم به همین جهت می توان در تعداد بالا و با کیفیت مرغوب چاپ کرد. یکی از معایب این روش هزینه چاپ بالای آن می باشد. پس اگر در پی طراحی تقویم رومیزی اختصاصی هستید برای انتخاب نوع چاپ به این نکته توجه کنید.

چاپ یووی

اشعه ی یووی برای چاپ به کار می رود و اصولا برای بدنه ی تقویم رومیزی استفاده می شود.

چاپ طلا کوب

اگر می خواهید در طراحی تقویم رومیزی اختصاصی المان های خاصی را پیاده کنید تا ظاهر زیباتری به تقویم بدهید این نوع چاپ به شما کمک می کند. چاپ طلا کوب از رنگ های طلایی استفاده می کند و اگر زمینه ی کار تیره تر باشد رنگ های طلایی بیشتر خود را نشان می دهد. البته این چاپ برای استفاده در صفحه ی اول تقویم بیشتر کاربرد دارد.

نکاتی مهم در طراحی تقویم رومیزی چیست ؟

در دنیای تبلیغات هر چیزی که بیشترین کاربرد را بصورت روزانه در زندگی افراد داشته باشد می تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی مناسب تلقی شود. همه ساله شرکت ها بودجه ای را برای چاپ تقویم و سررسید و… در نظر می گیرند تا برندشان را تبلیغ کنند پس دانستن یک سری نکات درباره ی طراحی و چاپ خالی از لطف نیست که ما به چند مورد اشاره می کنیم.

 • برای تبلیغ موثر سعی کنید شیوه ی چاپ با کیفیتی را انتخاب کنید.
 • طراحی گرافیکی را مهم دانسته و از شرکت هایی کمک بگیرید که دارای تیم گرافیست حرفه ای می باشند.
 • در زمان طراحی تقویم رومیزی اختصاصی مخاطب هدف را در نظر داشته باشید.
 • در انتخاب شرکت تبلیغاتی دقت کنید و بدانید سادگی در تبلیغات بسیار موثر است.
 • سبک خاص خود را داشته باشید.

چاپ و طراحی تقویم رومیزی اختصاصی

امروزه در کشورمان از تقویم تبلیغاتی و سررسید برای تبلیغ برند شرکت ها و کسب و کارها استفاده می شود. نکته ای که هنگام طراحی تقویم رومیزی اختصاصی و سررسید و چاپ آن ها باید به آن توجه شود این است که شرکت مناسب را برای طراحی و چاپ انتخاب کنید. شرکت های زیادی با یکدیگر در رقابت اند تا بتوانند محصول بهتری به مشتریان خود ارائه دهند. پس باید رزومه ی شرکت تبلیغاتی های مورد نظرتان را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید تا چه اندازه در کار خود موفق هستند و با توجه به نمونه کارشان، بهترین شرکت را انتخاب کنید.

اگر تمایل به طراحی و چاپ انواع تقویم و سررسید را دارید می توانید از مشاوران تیم حرفه ای مجریان وب کمک بگیرید. این مجموعه با داشتن تیم متخصص و استفاده از بهترین چاپخانه تهران، سعی در ارائه با کیفیت ترین خدمات و محصولات را، به شما عزیزان دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.