چاپ بسته بندی, طراحی بسته بندی مواد غذایی, طراحی بسته بندی بهداشتی, طراحی بسته بندی موارد خوراکی

طراحی بسته بندی مواد غذایی

اولین اصل بازاریابی و تبلیغات برای یک محصول، از طریق بسته بندی آن خواهد بود، طراحی بسته بندی مواد غذایی یکی از مهمترین آیتم هایی است که برای محصولات وجود دارد. هنگامی که مشتری برای خرید به فروشگاه میرود، اولین چیزی که نظر اورا به یک محصول و کالا جلب مینماید، بسته بندی آن است. بنابراین باید کاملا خلاقانه و حرفه ای این کار صورت گیرد.

همچنین این که طراحی جعبه محصول باید به نحوی معرف آن کالا باشد، به گونه ای که با دیدن آن بتوان طعم و خواص آن را حس کرد.

بسته بندی های محصولات با توجه به نوع محصول، باید حاوی ایده های جذاب و خلاقانه باشد.

در این مطلب قصد داریم به بسته بندی مواد غذایی بپردازیم!

اهمیت طراحی بسته بندی مواد غذایی

یکی از محصولات و خدماتی که ضرورت و اهمیت بسته بندی برای آنها از هیچکس پوشیده نیست، جعبه مواد غذایی است.

در طراحی جعبه مواد غذایی، خلاقیت و ایده های پیاده سازی شده در آن باید به گونه ای باشد که بتواند حس و طعم و یا مواد موجود در آن جعبه را به مشتری القا کند.

حتی بسته بندی مواد غذایی هایی چون حبوبات و غلات!

طراحی بسته بندی

همانطور که در تصویر یکی از نمونه بسته بندی های مواد غذایی میبینید، این برند با بسته بندی ها خلاقانه خود در نگاه اول میتواند نظر مشتری را به سمت خود جلب کند.

طراحی بسته بندی

گاها باید بسته بندی ها را به نوعی ساده و گویا باشد، به گونه ای که با ترکیب رنگ و معرفی درست آن محصول، بتواند معرف آن کالا باشد.

کاراکو از جمله برند هایی است که طراحی تخصصی بسته بندی محصولات آن توسط تیم حرفه ای طراحی شرکت مجریان اجرایی شده است.

گاه شعار های تبلیغاتی مرتبط با نوع محصول نیز میتواند به نوعی حامل حس بین محصول و مشتری شود. و همچنین میتواند نظر و توجه مخاطبان را به سمت خود جلب نماید.

اهمیت چاپ بسته بندی

به هنگام طراحی و چاپ یک بسته بندی باید به گونه ای خلاقانه پیش رفت که بتواند تاثیرات بزرگی را در بازاریابی و جذب مشتری آن برند به ارمغان آورد.

بنابراین دو عامل مهم در این تاثیرات مثبت، طراح و دیگری چاپخانه است!

بله چاپخانه! همان اندازه که طراحی یک پک یا جعبه از اهمیت بالایی برخوردار است، چاپ آنها نیز در این مسیر خارج از اهمیت نیست. به گونه ای که اگر یک طراحی هرچقدر هم حرفه ای و با کیفیت باشد اما در مرحله چاپ نتواند همان طرح و رنگ و کیفیت را نشان دهد، عملا در این مسیر با شکست مواجه شده و متحمل ضرر و زیان های زیادی نیز خواهد شد.

در بسته بندی و جعبه مواد های غذایی نیز، به همین صورت است، همان اندازه که طراحی یک جعبه و بسته بندی باید حرفه ای باشد، به همان اندازه نیز در چاپ بسته بندی ها نیز باید بررسی و دقت لازم را داشت. بویژه در مرحله انتخاب چاپخانه!

خلاقیت در طراحی بسته بندی محصولات

در طراحی بسته بندی محصولات بویژه مواد غذایی داشتن خلاقیت حرف اول را میزند. به عنوان مثال در نمونه طراحی زیر میتوانید طعم و حس لطافت و شیرینی محصولات را با دیدن رنگ ها و بسته بندی های آن احساس کنید.

چاپ بسته بندی

شیرینی فانیذ نیز یکی دیگر از برند های مواد غذایی است که نمونه ای جذاب از طراحی بسته بندی مواد غذایی به شمار میرود.

One thought on “طراحی بسته بندی مواد غذایی

  1. اشتراک ها: طراحی بسته بندی کالا | مجریان | طراحی بسته بندی حرفه ای | طراحی بسته بندی خلاقانه

دیدگاهتان را بنویسید