پرچم رومیزی

شناخت خصوصیات پرچم رومیزی

امروزه به دلیل استفاده از ماشین آلات ارزان و یا به اصطلاح دیجیتال شرکت های زیادی اقدام به تولید و چاپ پرچم رومیزی و پرچم تشریفات می نمایند و به دلیل عدم استفاده از مواد اولیه مرغوب ، پارچه اصل و استفاده از ماشین آلات دیجیتال خروجی های ضعیفی داشته و مشتریان و کارفرمایان را دچار مشکل نموده اند.
در این مقاله خصوصیات یک پرچم رومیزی و پرچم تشریفات را با هم مرور خواهیم نمود و قبل از آن برای آشنایی با پرچم تشریفات و پرچم رومیزی می توانید به صفحه پرچم رومیزی  مراجعه نمایید

جنس پارچه پرچم : 

جنس پارچه پرچم تشریفات و پرچم رومیزی بسیار مهم است و معمولا از جنس ساتن و یا مخمل استفاده می شود.
پارچه مخمل دارای زیبایی خاص خود را دارد اما امروزه پرچم رومیزی مخمل کمتر طرفدار دارد
پارچه ساتن از محبوبیت بالاتری برخوردار است و سازمانی محاسبه می شود . پارچه ساتن درجه یک باید براق بوده و یکدست باشد و در برابر نور آفتاب به مرور زمان دچار تیرگی و لک های کوچک نشود .
پارچه ساتن اصل وارداتی است و مرکب چاپ بسیار خوب روی پارچه قرار می گیرد .
اما متاسفانه برخی همکاران از جنس پارچه ساتن درجه دو چینی استفاده می کنند که این به مرور زمان دچار تغییر رنگ ، تیرگی ، لک می شود و همچنین رنگ سازمانی آرم و لوگوی شرکت روی پارچه خوب در نمیاید.

پایه پرچم : 

در پرچم تشریفات پایه پرچم نقش بالایی در کیفیت و قیمت دارد.
پایه پرچم پنجه شیری – پایه پرچم خورشیدی – پایه پرچم فلزی از انواع پایه های پرچم تشریفات می باشند و مسلما پایه پرچم پنجه شیری از قیمت بالاتری نسبت به بقیه برخوردار است و برای استفاده پرچم تشریفات ابهت بیشتری به پرچم می دهد
در پرچم رومیزی از پایه سنگی و پایه فلزی استفاده می شود و باز هم پایه پرچم رومیزی سنگی قیمتی بالاتر و کیفیتی بهتر از پایه پرچم رومیزی فلزی دارد.

کیفیت رنگ چاپ آرم و لوگو : 

اصلی ترین بخش در پرچم های شرکتی ، کیفیت رنگ چاپ آرم و لوگو است . چرا که متاسفانه در ۹۰ % از پرچم های شرکتی دیده شده است رنگ پرچم تشریفات و پرچم رومیزی با رنگ سازمانی شرکت متفاوت درآمده است . وقتی از مدیران اینگونه شرکت ها علت را جویا می شویم می گویند ما همان آرم و لوگو با درصد رنگی که برای ست های اداری مانند اوراق ادرای ، کارت ویزیت ، کاتالوگ استفاده کرده ایم را به پیمانکارتولید پرچم داده ایم ولی متفاوت چاپ شده و پیمانکار علت را به تفاوت پارچه با کاغذ دانسته است.

بله پارچه با کاغذ متفاوت است اما یک تولید کننده حرفه ای با استفاده ازماشین آلات اصلی نه دیجیتال ، مانند پلاتر های ۸ رنگ و غیره و همچنین استفاده از مرکب آلمانی درجه یک و استفاده از نرم افزارهای پیشرفته و تست رنگ می تواند براحتی رنگ اصلی سازمانی کارفرما را چاپ نماید.
این دقیقا نکته اصلی کیفیت پرچم رومیزی و پرچم تشریفات است که باید دقت شود
یعنی عوامل مهم در تنظیم رنگ سازمانی شما به اختصار شامل :
استفاده از ماشین آلات چاپ حرفه ای
استفاده از مرکب اصلی آلمانی
استفاده از نرم افزار های مخصوص چاپ پرچم 
تست رنگ قبل از تولید
استفاده از پارچه درجه یک 

پرچم رومیزی و پرچم تشریفات زمانی مفید و کارآمد است که بتواند با ست اداری و رنگ سازمانی همگون باشد.

گزارش : آرشه

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.