سررسید تحصیلی

سررسید تحصیلی چیست ؟ و مناسب چه افرادی است ؟

سررسید تحصیلی برای سال تحصیلی چه کاربردی دارد؟ کدام نوع سررسید برای سال تحصیلی و دانش آموزان مناسب‌تر است؟ تفاوت سررسید دانش آموزی با دیگر انواع سررسید چیست؟ آیا می‌توان سررسیدهای دانش آموزی را سفارشی‌سازی کرد؟ طراحی سفارشی سررسیدهای سال تحصیلی چه مزایایی دارد؟ سررسید برای سال تحصیلی چه ویژگی‌ های باید داشته باشد؟ سررسید یکی از محصولاتی است که دانش آموزان در هر مقطعی به آن نیاز دارند. این محصول هدیه‌ای مناسب برای دانش آموزان است تا با استفاده از آن برنامه‌ریزی منظم‌تری داشته باشند. در این مطلب از مجریان، قصد معرفی این محصول، کاربرد و ویژگی‌های آن را داریم. جهت آشنایی با این محصول با ما همراه باشید.

 

سررسید برای سال تحصیلی یا سررسید دانش آموزی

سررسید محصولی شناخته شده است که بیشتر ما یک یا چند عدد از آن را در خانه یا محل کار خود داریم. این محصول نوعی سالنامه با امکان یادداشت در صفحات آن است که هر صفحه به یک تاریخ اختصاص دارد و بخش زیادی از آن فضای یادداشت کردن و نوشتن است، همچنین سررسید محصولی با تنوع بالا است. این محصول از نظر طراحی و شکل ظاهری، جنس و متریالی که با آن تولید می‌شود، ابعاد و اندازه و از همه مهم‌تر کاربرد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که یکی از آن‌ها سررسید برای سال تحصیلی یا سررسید دانش آموزی است. همان‌طور که از نام این سررسید مشخص است، این سررسید اختصاصی برای دانش آموزان، دانشجویان، معلمین و به طور کل همه افرادی که به نوعی با فضاهای تحصیلی در ارتباط هستند، کاربرد دارد.

 

کاربردهای سررسید دانش آموزی

مانند دیگر انواع سررسیدها، سررسید دانش آموزی هم محصولی کاربردی است و وجود آن کمک زیادی به دانش آموز می‌کند. امکان برنامه ریزی یکی از کاربردهای سررسید دانش آموزی برای دانش آموزان، دانشجویان یا معلمین است. فضای مناسبی که سررسیدها برای یادداشت کردن در اختیار دارند، امکان یادداشت بیشتر اطلاعات مهم را برای فرد فراهم می‌کند. با استفاده از این سررسیدها حتی می‌توان اهداف خود برای روزهای مختلف سال تحصیلی را نیز مشخص کرد. سررسیدها همچنین محصولی کاربردی برای نت‌برداری روزانه و براساس تاریخ در دانشگاه هستند. یکی دیگر از کاربرد سررسید دانش آموزی، یادداشت تکالیف یا برنامه امتحانات در تاریخ مشخص آن است که به یادسپاری بهتر مطالب و برنامه‌ریزی جهت انجام آن یا مطالعه کمک می‌کند.

 

ویژگی‌های سررسید دانش آموزی

سررسیدهای دانش آموزی در ظاهر شباهت زیادی با سررسیدهای دیگر دارند اما وجود چند تفاوت اساسی آن‌ها را از دیگر انواع سررسید متمایز و صرفا مناسب استفاده در طول سال تحصیلی می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های سررسید دانش آموزی که وجه تمایز این سررسیدها، با دیگر انواع هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ادامه مطلب
ارائه خدمات نمایشگاهی درتهران+انواع خدمات

 

۱. تاریخ شروع متفاوت

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، سررسید نوعی دفترچه است که در کنار نشان دادن تاریخ، امکان یادداشت کردن در آن هم وجود دارد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که سررسید یک تقویم کتابی با فضای زیاد برای یادداشت مطالب مربوط به هر روز، در تاریخ همان روز است. مانند تمام تقویم‌ها، شمارش تاریخ در سررسیدها نیز از اول فروردین آغاز و در آخرین روز اسفند که بسته به کبیسه بودن یا نبودن سال، ۲۹ یا ۳۰ ام است، به پایان می‌رسد، اما در سررسیدهای دانش آموزی، شمارش تاریخ به این صورت نیست. در واقع اولین ویژگی و تفاوتی که باعث تبدیل یک سررسید به سررسید برای سال تحصیلی می‌شود، تاریخ شروع متفاوت آن است. اولین برگ تاریخ‌دار در سررسیدهای دانش آموزی به اول مهر هر سال اختصاص دارد و آخرین برگ آن انتهای شهریور سال بعد است.

 

۲. قطع قابل حمل

ویژگی و وجه تمایز دیگر سررسیدهای دانش آموزی با دیگر انواع سررسیدها، تولید آن‌ها در قطع قابل حمل است. مصرف کننده یک سررسید دانش آموزی ممکن است، هر کسی باشد، یک دانش آموز کم سن و سال، یک دانشجو یا معلمی که به دنبال محصولی جمع و جور برای یادداشت برنامه‌های روزانه خود است. برای همه این گروه‌ها قابل حمل بودن محصولی که از آن استفاده می‌کنند، از اهمیت زیادی برخوردار است. سررسیدهای دانش آموزی معمولا در قطع اروپایی که استانداردترین اندازه از نظر امکان جابجایی و وزن است، تولید می‌شوند. البته امکان تهیه این سررسیدها در قطع‌های پالتویی یا خشتی هم وجود دارد اما قطع اروپایی تمام نیازهای سررسیدی برای دانش آموزان را برطرف کرده و حمل آن نیز اصلا سخت نیست.

 

۳. طراحی مناسب دانش آموزان

ویژگی بعد سررسیدهای دانش آموزی، طراحی مناسب دانش آموزان است. این سررسیدها هم از نظر رنگ و شکل ظاهری و هم از نظر جنس و سبک طراحی مناسب استفاده روزمره دانش آموز یا  دانشجو هستند. برای مثال در بیشتر سررسیدهای دانش آموزی بخشی کوچک در داخل یا خارج از سررسید به قرارگیری مداد و خودکار اختصاص دارد. به علاوه این سررسیدها معمولا دارای کش، دکمه یا آهن ربا هستند تا بعد از استفاده آن را بست و از این طریق، از اطلاعات موجود در آن محافظت شود.

 

کاربرد سررسید دانش آموزی در تبلیغات

سررسید در اصل محصولی برای تبلیغات است. برندها و مجموعه‌های کوچک و بزرگ با چاپ لوگو یا اسم خود روی جلد و صفحات سررسید، محصولات و خدمات خود را به مصرف کنندگان سررسید معرفی می‌کنند. در مورد سررسیدهای دانش آموزی و سررسید برای سال تحصیلی هم امکان چنین کاری وجود دارد. کاربرد سررسید دانش آموزی در تبلیغات بیشتر برای موسسات یا سازمان‌هایی است که زمینه فعالیت آن‌ها با دانش آموزان یا دانشجویان ارتباط دارد. برای مثال موسسات کنکوری یا کلاس‌های آموزشی با چاپ سررسیدهای دانش آموزی تبلیغاتی می‌توانند خدمات خود را به دانش آموزان و معلمین معرفی کنند. همچنین برندهایی که تولید کننده ابزارهای دانش آموزی مانند دفتر، خودکار های فلزی یا خودکار پلاستیکی یا ابزارهای تخصصی دانشجویی هستند نیز با استفاده از این محصول می‌توانند تبلیغ خود را انجام دهند. شاید در ظاهر تبلیغ روی سررسید دانش آموزی چندان کاربردی نباشد اما جالب است بدانید به دلیل مشخص بودن مصرف کنندگان این محصول، تبلیغات مرتبط با نیاز آن‌ها به بهترین شکل دیده می‌شود و به نوعی می‌توان تبلیغات هدفمند را با آن‌ انجام داد.

ادامه مطلب
تفاوت روان نویس با خود نویس تبلیغاتی

 

نتیجه گیری سررسید برای سال تحصیلی

سررسید برای سال تحصیلی محصولی است که منحصرا برای دانش آموزان، دانشجویان و معلمان طراحی می‌شود. این سررسید در اصلی‌ترین ویژگی یعنی شمارش تاریخ، متفاوت با دیگر انواع سررسیدها است و همین موضوع آن را به محصولی کاربردی برای دانش آموزان تبدیل می‌کند. این سررسید علاوه بر کاربردهای رایج برای دانش آموزان یا دانشجویان، در زمینه تبلیغات سازمان‌های مرتبط با نیازهای محصلین هم کاربردی است و تبلیغات در آن بازدهی بالایی دارد.

در صورتی که دارای برندی مرتبط با دانش آموزان یا دانشجویان هستید و برای تبلیغ خدمات خود قصد استفاده از سررسید دانش آموزی را دارید، کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید. هم چنین شما می توانید در کنار سررسید تبلیغاتی خود یک خودکار فلزی هم تعبیه کنید و یک ست دانشجویی کاربردی برای تبلیغات برند خود به افراد هدیه دهید. هم  کارشناسان با تجربه ما در مجموعه مجریان، تمام اطلاعات لازم در مورد این سررسیدها را به شما خواهند داد و در زمینه سفارش نیز راهنمایی خواهند کرد. ارتباط با کارشناسان ما از طریق راه‌های تماس موجود در سایت امکان‌پذیر است.

 

 

سوالات متداول سررسید برای سال تحصیلی

۱. سررسید برای سال تحصیلی چیست؟

سررسید برای سال تحصیلی، نوعی سررسید مختص محصلین است که برای دانش آموزان، دانشجویان و معلمان کاربرد دارد.

 

۲. اصلی‌ترین تفاوت سررسیدهای دانش آموزی با دیگر سررسیدها چیست؟

تفاوت در شمارش تاریخ و شروع سررسید از مهر، اصلی‌ترین تفاوت سررسیدهای دانش آموزی با دیگر سررسیدها است.

 

۳. مزیت تبلیغ در سررسید دانش آموزی چیست؟

سررسید دانش آموزی بیشتر توسط دانش آموزان و دانشجویان استفاده می‌شود، بنابراین تبلیغ کسب و کارهایی با خدمات مربوط به این گروه‌ها در آن، نوعی تبلیغ هدفمند خواهد بود.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *