سررسید اروپایی

سررسید اروپایی و انواع آن

سررسید های اروپایی دارای انواع گوناگونی می باشد که در ذیل به صورت مختصر به نام انها اشاره می کنیم

قطع اروپایی
تولید سررسید های اروپایی در اروپا می باشد که طی سال ها توسط ایرانیان الگوبرداری و به جای تقویم میلادی و تقویم شمسی جایگزین میشود.علت اینکه سررسید اروپایی را در سایز های مختلف مشاهده
کرده اید،دارا نبودن از یک سایز معرفی شده بین تولیدکنندگان سررسید اروپایی،می باشد.هر تولید کننده طبق شرایط شرکت ابعاد سررسید اروپایی را تغییر می دهد.ابعاد ۱۳×۲۲ رایج ترین قطع در میان سررسید اروپایی می باشد.
طبق نظرات،سررسید اروپایی جزو خوش دست ترین و شیک ترین سررسید موجود در کشور می باشد.در جهت مرتب بودن، فضای کمی اشغال کرده و در عین حال فضای مناسب و مورد پسندی برای یادداشت برداری ایجاد کرده و کاربر از این بابت هیچ کمبودی را احساس نمی کند.از دلایل دیگر استقبال از سررسید اروپایی،استفاده از متریال های جدید و مورد استقبال کاربران می باشد.تولید کننده سررسید ، در چاپ سررسید اروپایی از کاغد کرم استفاده می کند که این امر باعث زیبایی سررسید اروپایی میشود.همچنین اکثریت تولید کنندگان سررسید اروپایی، از بدرقه های فانتزی و خاص در صحافی سررسید اروپایی استفاده می کنند و تلاش بر این دارند حدالمقدور، جلد سررسید را با بدرقه سررسید اروپایی، هماهنگ کنند.بعنوان مثال در تولید سررسید اروپایی چرمی،بدرقه از طرح چرم و به رنگ های قهوهای انتخاب میشود تا به محض باز کردن سررسید اروپایی ، یک توازن رنگی در جلد و درون سررسید نمایان شود

همچنین یکی از موارد دیگری که باعث تمایز سررسید اروپایی از دیگر مدل ها شده،بکار بردن کش در جلد این نوع سررسید ها می دهد . برخی تولید کنندگان سررسید رنگ کش را با رنگ جلد هماهنگ می کنند اما برخی دیگر تولید کنندگان اعتقاد دارند ،در صورتی که رنگ کش و رنگ جلد سررسید متمایز باشد سررسید خاص تر به نظر می رسد.

صفحات داخلی سررسید اروپایی از ۱۳ تا ۱۳.۵ سانتی متر عرض و از ۲۱ تا ۲۲ سانتی متر ارتفاع داشته و جلد آن ها بسته به نوع صحافی دوختی یا فنردوبل از ۰.۵ تا ۱.۵ سانتی متر از داخله آن بزرگتر است.

انواع سررسید اروپایی:

از نظر جلد همان دسته بندی های ذکر شده برای سایر سررسیدها در مورد این قطع نیز صادق است؛ از نظر نوع صحافی نیز همینطور. در مورد داخلی سررسید به دلیل کوچکتر بودن سایز، نوع داخله دستیار مهندسی رواج بیش تری دارد که معمولاً برای این داخله از صحافی فنر دوبل استفاده می شود؛ اما سایر داخله ها نیز در این قطع تولید می گردد و در بازار انواع سررسید اروپایی با داخله روزانه، دوروزه، هفتگی و ماهانه یافت می شود.

سررسید اروپایی مشابه سررسید رقعی است اما کمی از عرض آن کاسته شده است. لذا ابعاد حدودی این قطع ۱۲*۲۱ سانتیمتر می باشد. همین عرض کمتر باعث می شود که سالنامه اروپایی نسبت به رقعی شکیل تر و خوش دست تر به نظر آید. البته این موضوع تا حدود زیادی به سلیقه خریدار بستگی دارد. گرچه محدودیتی در نحوه صحافی سررسید اروپایی وجود ندارد، اما معمولا این نوع سالنامه را با صحافی فنر و کش روی جلد خواهید دید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

One thought on “سررسید اروپایی و انواع آن

  • modir میگوید:

   سلام
   تولید محصولات سال ۹۸ هنوز به پایان نرسیده است و بزودی با بیش از ۲۰۰ مدل در خدمتیم
   شما می توانید شماره همراه یا ایمیل را اعلام تا بلافاصله اطلاع رسانی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.