درآمد شرکت تبلیغاتی | چاپخانه مجریان

شرکت تبلیغاتی چیست؟+ درآمد نجومی شرکتهای تبلیغاتی

کسب درآمد شرکت تبلیغاتی از جمله دغدغه هایی است که صاحبان شرکت های تازه تاسیس شده تبلیغاتی با آن درگیر هستند. شرکت های تبلیغاتی امروزه با توجه به افزایش نیاز روز افزون کسب و کارها و برند ها به تبلیغات، از پر درآمد ترین کسب و کارها میباشد. یک شرکت تبلیغاتی با ارائه خدمات متعددی از جمله انواع خدمات دیجیتال مارکت میتواند درآمد داشته باشد.

از همین رو افراد بسیاری به سمت تاسیس شرکت های تبلیغاتی و یا استخدام در شرکت های تبلیغاتی سوق داده شده اند.

در ادامه این مقاله برخی از خدماتی که یک شرکت در حوزه تبلیغات ارائه می دهند و نحوه کسب درآمد شرکت و مشاور تبلیغاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

شرکت تبلیغاتی چیست ؟

 

به مراکزی گفته میشود که خدمات مربوط به تبلیغات و توسعه کسب و کار را به صورت کامل ارائه می دهند.

این شرکت ها اغلب از تیم های متشکل از افراد متخصص در زمینه تبلیغات تشکیل شده اند و این تیم های متخصص همگی در یک زمینه مشخص تبلیغات یا بازاریابی به فعالیت میپردازند.

خدماتی که این شرکت ها ارائه می دهند حول فعالیت این تیم های متخصص می گردد.

 

خدمات شرکت های تبلیغاتی

 

شرکت های تبلیغاتی همانطور که گفته شد به ارائه تمامی خدمات تبلیغاتی و بازاریابی می پردازد. این خدمات منبع اصلی کسب درآمد شرکت  تبلیغاتی می باشند.

برخی از این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

 

  1. خدمات طراحی و تولید انواع تبلیغات چاپی و دیجیتالی
  2. برندینگ
  3. طراحی و ساخت وب سایت

 

انواع بازاریابی از جمله بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی از طریق ایمیل و بازاریابی سنتی مانند چاپ انواع تراکت و بروشور

 

خدمات تولید محتوا مانند ساخت وبلاگ، نوشتن مقاله های مرتبط با برند، طراحی و ساخت محتوای بصری مانند تصاویر، تیزر، موشن گرافیک و استاپ موشن

 

برنامه ریزی و طراحی استراتژی تبلیغاتی

 

طراحی نقشه راه و برنامه راهبردی دقیق در راستای اهداف تبلیغاتی

 

 

 

نحوه کسب درآمد شرکت های تبلیغاتی !

 

شرکت های تبلیغاتی با استفاده از روش های متفاوتی می توانند به کسب درآمد بپردازند.

در ادامه این روش ها را به اختصار شرح میدهیم. در حالت کلی شرکت های تبلیغاتی از چهار طریق می توانند کسب درآمد داشته باشند.

اولین و ساده ترین روش کسب درآمد از طریق شرکت های تبلیغاتی، تعرفه ها و قیمت خدماتی است که آن شرکت ها ارائه می دهند. هر شرکت تبلیغاتی تعرفه ها و قیمت های ویژه ای برای هر یک از خدمات خود ارائه میدهد.

روش دیگری که درآمد شرکت تبلیغاتی از طریق آن تامین میشود ، ارائه پروژه و پکیج های خدماتی با نرخ ثابت است .

به این معنی که برخی خدمات را به صورت پروژه ارائه داده و ابتدا مقداری از هزینه ها را در ابتدای پروژه دریافت شده و مابقی آن در انتهای پروژه قابل پرداخت است.

این هزینه ها بر اساس تعداد ساعات پروژه و تعداد افرادی که در پروژه فعالیت می کنند محاسبه میشود.

از دیگر روش هایی که در کسب درآمد شرکت های تبلیغاتی نقش دارد، تبلیغات است.

خدمات تبلیغات از خدمات بازاریابی مجزا است و بنابراین هزینه آن به صورت جداگانه محسوب میشوند.

شرکت های تبلیغاتی اغلب ، درصدی از درآمدی که از طریق تبلیغات به دست صاحبان برند میرسد را به عنوان پور سانت دریافت می کنند.

مشارکت، از دیگر روش های کسب درآمد در این حوزه میباشد. شرکت های تبلیغاتی میتوانند با دیگر سازمان ها یا شرکت های تبلیغاتی به صورت قراردادی مشارکت داشته باشند. علاوه بر آن شرکت های تبلیغاتی می توانند با مشتری  های فعال در شبکه های مجازی، مشتریان فعال در حرفه ی مرتبط با شرکت و نمایشگاه های بین المللی همکاری کرده و از این طریق نیز کسب درآمد کنند.

روش متداول دیگری که بسیاری از شرکت های تبلیغاتی امروزه از طریق آن درآمد کسب میکنند، برگزاری دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ و کمپین تبلیغاتی و دیگر حوزه های تبلیغات است. امروزه با گسترش استفاده از دیجیتال مارکتینگ و افزایش روزافزون نیاز به تبلیغات، افراد بسیاری متقاضی ورود به دنیای تبلیغات هستند. شرکت های تبلیغاتی برای افراد متقاضی و علاقه مند، دوره های آموزشی برگزار کرده و در برخی موارد افراد آموزش دیده را به عنوان نیروی کار جذب می کنند.

 

 

 

نحوه تاسیس شرکت های تبلیغاتی

 

یک کسب و کار شرکتی مانند شرکت های تبلیغاتی برای شروع فعالیت به مجوزهای خاص از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز دارد. فرد متقاضی دریافت مجوز های کسب و کار شرکتی که به تبلیغات مربوط می شود، باید حداقل مدرک دیپلم داشته باشد و پنج سال یا بیشتر در حوزه تبلیغات سابقه کار داشته باشد. پس از دریافت مجوز های مربوطه، فرد متقاضی بایستی پروسه ثبت شرکت را طی کند. پس از آنکه شرکت با موفقیت به ثبت رسید، می توان به تجهیز کردن و جذب نیروی متخصص در زمینه تبلیغات پرداخت.

و به درآمد دلخواه رسید .

 

 

 

کار در شرکت های تبلیغاتی

 

شرکت های تبلیغاتی برای اغلب فعالیت های دیجیتالی نظیر خدمات نمایشگاهی , عکاسی، طراحی وب سایت، تصویر برداری، تایپ، توانایی های نرم افزاری تخصصی و تولید محتوای دیجیتالی ایجاد اشتغال می کنند. از همین رو، اغلب افرادی که در زمینه های دیجیتال تخصص دارند می توانند در این شرکت ها شروع به کار کرده و کسب درآمد کنند. آژانس تبلیغاتی معتبر، همانطور که پیش تر گفته شد، برای علاقه مندان کار در شرکت های تبلیغاتی اغلب دوره های آموزشی برگزار کرده و این افراد را جذب میکنند.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *