جاکاتالوگی چیست|چاپخانه مجریان

استند کاتالوگ(جاکاتالوگی) چیست؟وچه کاربردی دارد ؟

جاکاتالوگی چیست؟ جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ چند نوع دارد؟ کاربرد جاکاتالوگی چیست؟ جاکاتالوگی بیشتر در کدام مشاغل استفاده می‌شود؟ مزایای استفاده از استند کاتالوگ چیست؟ استند کاتالوگ یکی از وسایل کاربردی در تبلیغات و مشاغل مرتبط با آن برای نگهداری از روزنامه‌، مجلات، کاتالوگ و دیگر محصولات مانند آن‌ها است. اگر قصد تبلیغات از طریق چاپ کاتالوگ یا تراکت را دارید قطعا به این وسیله نیاز خواهید داشت. این مطلب از مجریان به پاسخ به این سوال که استند کاتالوگ یا (جاکاتالوگی) چیست؟ اختصاص داده‌ایم. با ما همراه باشید تمام این وسیله کاربردی را به شما معرفی کنیم.

جاکاتالوگی چیست؟

جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ یکی از اصطلاحاتی است که احتمالا بارها به گوش شما خورده است اما آیا می‌دانید که جاکاتالوگی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این وسیله به ظاهر آشنا برای بیشتر ما ناشناخته است یا حداقل تنها اسم آن را شنیده‌ایم اما تعریف جاکاتالوگی و کاربرد آن از نام این محصول مشخص است. جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ یک پایه شامل چند بخش برای قرار دادن انواع کاتالوگ، کتاب، بروشورهای تبلیغاتی، مجلات یا هر چیزی شبیه به این موارد است که بیشتر در زمینه تبلیغات استفاده می‌شود. این محصول که کاربرد اصلی آن در خدمات نمایشگاهی یا همایش‌ها برای نظم‌دهی به بروشورها یا برگه‌های تبلیغاتی است، در شرکت‌ها، ادارات، دفاتر و حتی منازل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. جاکاتالوگی بر اساس جنسی که از آن تولید می‌شود و نحوه استفاده، دارای انواع مختلفی نیز هست.

 

 

انواع استند کاتالوگ از نظر جنس

همان‌طور که گفتیم جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ از نظر جنس ساخت به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. انواع استند کاتالوگ از نظر جنس در وزن، شکل ظاهری، قابلیت جمع شدن یا عدم برخورداری از این ویژگی‌ و حتی محلی که استفاده می‌شوند، تفاوت دارند. خریداران این محصول باید بر اساس میزان استفاده و نیاز خود جنس جاکاتالوگی را انتخاب کنند. انواع استند کاتالوگ از نظر جنس به سه دسته استندهای پلکسی، استندهای فلزی و استندهای تریبون دار تقسیم می‌شوند.

۱. استند پلکسی

استند پلکسی اولین نوع از جاکاتالوگی‌ها است که از جنس آلومینیوم و پلکسی ساخته می‌شود. ترکیب آلومینیوم و پلکسی شفاف در این استند به صورت زیگزاگی، پایه و طبقات این وسیله را تشکیل می‌دهد. مزیت استند پلکسی دسترسی به طبقات و فضای قابل استفاده آن از هر دو طرف است. این وسیله به صورت آکاردئونی جمع می‌شود و به دلیل قابلیت دسترسی از هر دو طرف، امکان جا دادن آن در همه فضاها وجود دارد. این نوع از استندهای کاتالوگ نسبت به دیگر انواع دارای وزن کمتری است که آن را به استندی قابل حمل هم تبدیل می‌کند. استند پلکسی را می‌توان در انواع مراکز تبلیغاتی، نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و سازمان‌های مختلف استفاده کرد.

۲. استند فلزی

یکی دیگر از انواع جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ، استند فلزی است. فلزی بودن این استند مقاومت آن را افزایش می‌دهد و در اثر ضربه یا جابجایی زیاد، آسیبی به آن وارد نمی‌شود. استند فلزی معمولا در ۴ یا ۵ طبقه تولید می‌شود و یکی از ویژگی‌های خوب آن داشتن قابلیت جمع شدن است. این استند وزن سنگین‌تری نسبت به استندهای پلکسی دارد و ظرافت و شکل ظاهری آن‌ها تا حدی کمتر از استندهای پلکسی است. با این حال جاکاتالوگی‌های فلزی هم در انواع سازمان‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز تبلیغاتی استفاده می‌شود.

۳. استند تریبون دار

نوع دیگر استندها، استند تریبون دار است. این نوع استند که ممکن است از جنس فلز یا پلکسی باشد علاوه بر طبقاتی که کاتالوگ و محصولات کاغذی در آن قرار می‌گیرند، دارای تریبون هم هست. تریبون سطح بالایی استند است که کاربردی شبیه به میز دارد و امکان چیدن وسایل ضروری مانند خودکار، کاغذ و مواردی از این دست روی آن وجود دارد. داشتن صفحه تریبون این استند را به وسیله‌ای خوب برای سخنرانی‌های طولانی تبدیل می‌کند. برای مثال سخنرانان در همایش‌ها با استفاده از این استند این امکان را دارند که تریبون را برای قرار دادن لیوان آب یا لوازم الکترونیکی استفاده کرده و کاغذهای مربوط به سخنرانی را در طبقات استند قرار دهند. این نوع از جاکاتالوگی‌ها هم قابلیت جمع شدن دارند.

ادامه مطلب
مزایای ماسک پارچه ای + عجیب ترین مزایا !

 

 

انواع استند کاتالوگ از نظر نحوه استفاده

در ادامه پاسخ به این سوال که جاکاتالوگی چیست، به معرفی این محصول از نظر روش‌های استفاده از آن می‌رسیم. انواع استند کاتالوگ از نظر نحوه استفاده هم به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. کاربرد اصلی استندها قرار دادن کتاب، بروشور، مجله و محصولات کاغذی است و این موضوع در مورد تمام استندهای کاتالوگ از هر نظر یکسان است اما نحوه استفاده از هر استند برای این کاربرد متفاوت است. از نظر نحوه استفاده استندهای کاتالوگ یا جاکاتالوگی به سه نوع جاکاتالوگی ایستاده، جاکاتالوگی دیواری و جاکاتالوگی رومیزی تقسیم‌بندی می‌شوند و هر کدام از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند.

۱. جاکاتالوگی ایستاده

جاکاتالوگی ایستاده یا استند کاتالوگ و بروشور از نوع ایستاده، اولین نوع از جاکاتالوگی‌ها است که هم از جنس پلکسی و هم از جنس فلز ساخته می‌شوند و روی زمین قرار می‌گیرند. این جاکاتالوگی‌ها قابل حمل هستند و امکان جابجایی آن‌ها برای قرار دادن در جاهای مختلف وجود دارد. جاکاتالوگی‌ ایستاده هم برای نظم‌دهی به بروشور و کاتالوگ‌ها و هم برای تبلیغات و جلب نظر مشتریان استفاده می‌شوند. برای مثال در یک نمایشگاه می‌توان این جاکاتالوگی را در ورودی قرار دارد و بروشورهای مربوط به توضیحات آن نمایشگاه را نزدیک ورودی و داخل استند گذاشت تا مهمانان حین ورود به نمایشگاه، بروشور مورد نظر خود را برداشته و آشنایی بیشتری با نمایشگاه پیدا کنند. جاکاتالوگی ایستاده بسیار کاربردی است و در انواع فروشگاه‌ها، مراکز خرید، هتل‌ها یا کنفرانس‌ها استفاده می‌شود.

۲. جاکاتالوگی دیواری

جاکاتالوگی دیواری نوع دیگری از جاکاتالوگی‌ها است که نسبت به جاکاتالوگی ایستاده جای کمتری می‌گیرد. مزیت این استند امکان نصب آن روی دیوار است، به همین دلیل برای فضاهایی که روی زمین جای کافی برای قرار دادن وسیله اضافی نیست، بسیار کاربردی می‌باشد. این نوع جاکاتالوگی هم مانند استند ایستاده علاوه بر نظم‌دهی کاربرد تبلیغاتی هم دارد. جاکاتالوگی‌های دیواری در انواع مختلف تک خانه یا چند خانه تولید می‌شوند و انتخاب این موضوع به میزان استفاده از آن‌ها بستگی دارد. این نوع جاکاتالوگی معمولا از جنس پلکسی شفاف است و با کمک پیچ یا آویز روی دیوار نصب می‌شود. از این جاکاتالوگی علاوه بر شرکت‌ها، هتل‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز خرید، می‌توان در مدارس و دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و هر جایی که وسیله‌ای برای قرار دادن کاتالوگ نیاز داشته اما نباید سطح زمین شلوغ شود استفاده کرد.

۳. جاکاتالوگی رومیزی

نوع دیگر استندهای کاتالوگ، جاکاتالوگی یا استند رومیزی است. همان‌طور که از نام این استند مشخص است این وسیله روی میز قرار می‌گیرد. جاکاتالوگی رومیزی چیزی شبیه به زونکن است اما بدون داشتن قفل و یک پایه ساده برای قرار دادن انواع کاتالوگ، کاغذ یادداشت یا دفترچه و کتاب به کار گرفته می‌شود. این مدل جاکاتالوگی کوچک‌ترین نوع استندهای بروشور است و معمولا در دفاتر، شرکت‌ها، مطب‌ها و کلینیک‌ها یا دانشگاه‌ها استفاده می‌شود.

 

 

کاربرد استند کاتالوگ یا جاکاتالوگی

حالا که می‌دانید جاکاتالوگی چیست، توضیح کاربرد این وسیله هم چندان سخت نخواهد بود. این وسیله با هدف سازماندهی کاغذها، اوراق و مدارک در انواع مراکز اداری و سازمان‌ها استفاده می‌شود. همچنین برای تبلیغات در همایش‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها و حتی فروشگاه‌های بزرگ هم کاربرد دارد. در بانک‌ها و مراکز دولتی می‌توان بروشورهای راهنمای خدمات و مشتریان را داخل استندهای کاتالوگ قرار داد و دسترسی مشتریان به این مدارک را ساده‌تر کرد. همچنین در داروخانه‌ها یا مراکز درمانی مانند بیمارستان و کلینیک می‌توان از جاکاتالوگی برای قرار دادن انواع کاتالوگ‌های آموزشی استفاده کرد. جاکاتالوگی در دفاتر روزنامه هم کاربرد دارد. البته کاربرد استند کاتالوگ یا جاکاتالوگی صرفا به ادارات و سازمان‌ها محدود نمی‌شود، این وسیله حتی در کسب و کارهایی مانند کیوسک روزنامه فروشی هم کاربردی است، برای مثال می‌توان آن را جلوی کیوسک قرار داد و یک نسخه از هر مجله یا روزنامه را داخل آن گذاشت تا مشتریان بعد از مشاهده آن‌ها و انتخاب اقدام به خرید کنند.

ادامه مطلب
چاپ روی لیوان کاغذی تبلیغاتی

 

 

مزایای استفاده از استند کاتالوگ

مزایای استفاده از استند کاتالوگ هم مانند کاربردهای آن بسیار زیاد و متنوع است. از مزایای استفاده از استند کاتالوگ می‌توان به سازمان دادن اوراق و مدارک کاغذی در هر سازمان یا اداره اشاره کرد. این وسیله همچنین باعث نظم دادن به مدارک کاغذی شده و از طریق نظم ایجاده شده نظر مخاطبان را جلب می‌کند. جاکاتالوگی نسبت به انواع دیگر وسایلی با این کاربرد مانند کمد یا قفسه حجم کمتری داشته و جای کمتری می‌گیرد. همچنین این وسیله به سادگی قابل حمل است و امکان جابجایی آن در فضاهای مختلف و استفاده از آن در هر بخش از سازمان یا نمایشگاه وجود دارد. نظم ایجاد شده به خصوص اگر با کمی خلاقیت مانند هارمونی رنگ‌های کاغذها در جاکاتالوگی همراه باشد، یک شیوه تبلیغاتی بسیار موثر برای دیده شدن کاتالوگ‌ها و بروشورها با کمک جاکاتالوگی است.

 

 

طراحی سفارشی استند کاتالوگ

هر چند امروزه انواع مختلف جاکاتالوگی به صورت آماده داخل بازار وجود دارد اما امکان سفارش ساخت این استندها بر اساس نیاز مشتری هم وجود دارد. برای مثال مشتریان می‌توانند تعداد طبقات استند خود را به صورت شخصی انتخاب کنند. همچنین کسب و کارهای مختلف می‌توانند با سفارش استندهای دارای چاپ لوگو و تقدیم کردن آن‌ها به مشتریان خود در شرایط خاص، برند خود را در میان مشتریان شناخته شده‌تر کنند. سفارش ساخت یا خرید این محصول از انواع آماده در این سایت هم امکان‌پذیر است. مجریان این محصول را با بهترین کیفیت به فروش می‌رساند. برای سفارش ساخت یا خرید این محصول می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت یا شماره ۰۲۱۸۸۹۱۲۱۱۴  با ما در تماس باشید.

 

 

نتیجه‌گیری 

جاکاتالوگی چیست و چه کاربردی دارد، حالا پاسخ به این سوال بسیار ساده است. جاکاتالوگی در واقع وسیله‌ای است که با کمک آن به انواع کاتالوگ و بروشورها نظم داده می‌شود و در تبلیغات هم کاربرد و استفاده زیادی دارد. داشتن یک یا چند عدد از این محصول اصلا سخت نیست. کافی است از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید تا علاوه بر خرید با نحوه نگهداری، جابجایی و هر مورد دیگری در مورد محصول اطمینان حاصل کنید. همچنین به منظور خرید هدایای تبلیغاتی آخر سال و چاپ سررسید تبلیغاتی برند خودتان، ساده‌ترین راه ارتباطی با مجریان تماس با شماره ۰۲۱۸۸۹۱۲۱۱۴ است.

 

 

سوالات متداول

۱. جاکاتالوگی چیست؟

جاکاتالوگی یا استند کاتالوگ وسیله‌ای برای قرار دادن انواع کاغذ یا بروشور تبلیغاتی و مدارک کاغذی است.

۲. مزایای استفاده از جاکاتالوگی چیست؟

جاکاتالوگی در نظم دادن محیط بسیار موثر است. همچنین این وسیله به نوعی جذب مخاطب و مشتری نیز دارد.

۳. بهترین نوع جاکاتالوگی برای فضاهای کم جا چیست؟

جاکاتالوگی‌های دیواری به دلیل نصب روی دیوار و عدم اشغال هیچ فضایی روی زمین، بهترین نوع جاکاتالوگی برای فضاهای کم جا است.

۴. محکم‌ترین جنس جاکاتالوگی  کدام است؟

جاکاتالوگی‌های تولید شده از جنس فلز مقاوم‌ترین انواع استند کاتالوگ هستند.

 

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *