بررسی بهترین هدایای مدیریتی, ست مدیریتی, هدایای مدیریتی, هدایای تبلیغاتی

بررسی بهترین هدایای مدیریتی

در این نوشته می خواهیم یک موضوع سخت را بررسی کنیم. بررسی بهترین هدایای مدیریتی. اول این نکته را واضح بگوییم که سعی نداریم صرفا یک مقاله نوشته باشیم که بصورت سرسری متنی پرشده باشد. سعی مان بر این است که تا جایی که در توانمان هست در نهایت، متنی کاربردی تدوین شده باشد.

برای رسیدن به چنین نتیجه ای، ابتدا باید بخوبی بررسی کنیم که اولا انواع هدایای تبلیغاتی نفیس مدیریتی شامل چه دسته بندی می شوند. کمیت و کیفیت هر کدام را تا حد مقدور بررسی کنیم. تجارب قبلی در مورد هرکدام را بیان کنیم و در نهایت با جمع بندی این نکات بتوانیم در مورد بهترین هدایای مدیریتی تصمیم بگیریم.

هدایای مدیریتی چیست ؟

هدیه دادن، پیشکش، تحفه، کادو و ارمغانی است که به شخصی اهدا می کنیم. این عمل که برای قدردانی یا ابراز محبت به طرف مقابل قلمداد می گردد سبقه ای به قدمت عمر بشری دارد. عملی شایسته و ارزشمند که در هر نوع فرهنگی ارزشمند تلقی می گردد. حالا فرض کنید که این امر هدیه دادن با هدفی کاری در جهت توسعه روابط تجاری و کاری باشد.
در این حالت تبدیل به نوع هدایای مدیریتی می گردد. به این خاطر که در این نوع از هدیه مخاطب شما به احتمال زیاد مدیر یک شرکت یا یک مجموعه همکار می باشد که به مناسبت یک رویداد یا برنامه تبلیغاتی داخلی خود، شما هدیه ای را جهت هدیه دادن در نظر گرفته اید و به دلیل نوع مخاطب خاص که اغلب مدیران مجموعه ها می‌باشند اصطلاحا به هدایای مدیریتی معروف شده اند.

تفاوت بین هدایای مدیریتی و هدایای تبلیغاتی

در حالت کلی نفس و هدف اصلی این دو نوع هدایا یکسان است. یعنی هردو با هدف ابراز محبت به هدیه گیرنده و ارتقای روابط اجتماعی صورت می گیرد اما تفاوت هایی ماهوی نیز باهم دارند. بدین شکل که جدای از نوع کالاهایی که در این دو نوع هدایا مورد استفاده قرار می گیرد که هم شامل اشتراکات هستند و هم شامل کالاهایی خاص به خود، مخاطبین این دو نوع نیز به نوعی متفاوت با یکدیگرهستند. اغلب در بهترین هدایای مدیریتی به صورت کلی مرسوم است که هدف و مخاطب احتمالا مدیر یک مجموعه دیگر است و طبیعتا ملزومات خاص خود را نیز دارد.

اما در حالت کلی هدایای تبلیغاتی عنوانی عمومی است که به هرآنچه ما هدیه می دهیم که حتی درصدی کمی در آن هدف تبلیغاتی داشته باشیم، هدایای تبلیغاتی نام می گیرد.
به طور خلاصه این طور می شود جمع بندی کرد که مثلا بهترین هدایای مدیریتی زیرمجموعه ای از هدایای تبلیغاتی محسوب می شوند که علی رغم داشتن جنبه تبلیغاتی، برای طیف خاصی از مخاطبان یعنی مدیران و روسای شرکت ها ارسال می شود اما در هدایای تبلیغاتی، مخاطب هدف ما هر شخصی با هر سمت و جایگاهی می تواند باشد.

لزوم خرید هدایای مدیریتی

در ارتباط با تشریح لزوم خرید بهترین هدایای مدیریتی برای شما که در حال مطالعه این مقاله تحت عنوان بررسی بهترین هدایای مدیریتی هستید احتمالا اولویت بالایی نباشد. به این دلیل که به احتمال زیاد به اهمیت تعمیق روابط و گسترش تعاملات مخصوصا از طریق هدایا پی برده اید که اکنون در حال مطالعه این نوشتار هستید اما به دلیل اهمیت این بخش به مرور آن می پردازیم.

برای توضیح مناسب این بخش نیازی به پرداختن به موضوعاتی از قبیل استراتژی های موجود و در اختیار یک مدیر برای توسعه کسب و کار و روابط تجاری شرکت نیست چون به احتمال زیاد به عنوان یک مدیر به تمامی این نکات مسلط هستید اما اگر بخواهیم از جنبه روانشناسی و اثراتی که هدیه دادن بر مخاطب می گذارد به این موضوع بپردازیم به نظر می آید جواب ابهامات بسیار را بدهد و از این جنبه ضروری تر باشد.

اثرات روانی عمل هدیه دادن

خیلی خلاصه و راحت اثرات روانی عمل هدیه دادن برای هرکسی می تواند مشخص و قابل درک باشد. توجه کنید در این فرایند و تبادل، چند نکته نهفته است. نفس هدیه دادن یعنی بی چشم داشت انسانی یک کالای ارزشمند را به یک انسان دیگر می دهد. این عمل به این دلیل که از سرچشمه احساس یک انسان نقش اول نشات می گیرد قطعا در طرف مقابل اثرگذاری قابل توجهی خواهد داشت.

به عنوان مثال همین موضوع اگر در قالب یک قرارداد اجتماعی به این معنی که عمل اهدا یک کالا یا ارائه یک خدمت از سوی فردی به فرد دیگر صورت بگیرد چون در این تبادل از هیچ گونه حس انسانی نشات نگرفته است به اندازه ی عمل هدیه دادن اثرگذار نخواهد بود.

به همین دلیل امر هدیه دادن به دلیل این نکاتی که در دل آن نهفته است بسیار اثرگذار می باشد و به این خاطر در اصول توسعه کسب و کار به این موضوع هم بسیار توجه شده و توصیه می شود.

انواع هدایای مدیریتی

اگر بخواهیم در نتیجه گیری نهایی، نتیجه ای قابل قبول از نظر پیشنهاد بهترین هدایای مدیریتی ارائه کنیم باید در این بخش به نسبت به طور مفصل به بررسی انواع هدایای مدیریتی و احتمالا هر نوع ست مدیریتی بپردازیم که بتوانیم در نهایت از نگاه خودمان پیشنهاد نهایی را ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید. به طور کلی برای تشریح بهترین هدایای مدیریتی داریم:

ست پذیرایی

این نوع هدیه، بیشتر به جنبه دورهمی های کوچک خودمانی و جذاب چای خوری یا قهوه خوری پرداخته است. ملزومات مناسب و موردنیاز این کار را محیا کرده است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که اصطلاحا دمنوش باز یا قهوه باز هستید یا طرف هدیه گیرنده تان جزو این افراد است، حتما سری به این لیست از هدایای مدیریتی بزنید.

ست هدیه دیجیتال

این نوع از هدایای مدیریتی همانطور که از اسمش پیداست به سراغ کالاهای دیجیتال رفته است. به دلیل اهمیت و فراگیری امروزی این کالاها. امروزه کمتر کسی را می بینید که با کالاهای دیجیتال سروکار نداشته باشد. پس قطعا یکی از بهترین هدایای مدیریتی مناسب و خوشحال کننده باشد، این دسته از هدایای مدیریتی خواهد بود.

ست هدیه اداری

این نوع ست هدیه، به دلیل کاربرد آن اغلب برای هدیه دادن های ارگانی و سازمانی مناسب است. چون به احتمال زیاد شخصی که در این فضاهای کاری است به این دسته از کالاها نیاز بیشتری داشته باشد. البته به این معنی نیست که این ست را نمی توان به افراد دیگری هدیه داد اما بر مبنای اصل توجه به نیازهای طرف هدیه گیرنده برای تعیین نوع هدیه، احتمالا این دسته از افراد گزینه های خوبی برای مخاطب قرار دادن این ست هدیه باشند.

ست هدیه چرم

این مجموعه به تمامی کالای چرم جهت هدیه دادن اختصاص دارد. نکته مهم در این ست که جزو مجموعه هدیه های خاص است قیمت این کالاها و همچنین طرفداران خاص این نوع هدایا است که اتفاقا به دلیل زیبایی و جذابیت بالای این هدایا، در کلیت طرفداران زیادی نیز دارد اما انتخاب نوع چرم و سبک طراحی آن است که برمبنای مخاطب تان در انتخاب نهایی تان تفاوت ایجاد می کند.

هدایای دیجیتال

این مجموعه از هدایا در مقایسه با ست هدیه دیجیتال در کالاهای بکار رفته در آن است. در این ست کالاهای اغلب بزرگتر از کالاهای ست هدیه دیجیتال می باشند. مثل اسپیکر، هدفون و… که در این ست قرار می گیرند. اما ست هدیه دیجیتال اغلب کالاهای ظریف مثل فلش و…را در برمی گیرد. این ست هم برای برخی مخاطبان گزینه بسیار مناسبی می باشد.

ست رومیزی

ست رومیزی که بیشتر به لوازم و تجهیزات اداری و رومیزی فرد هدیه گیرنده مربوط می شود هم جنبه ای عمومی و هم جنبه ای خاص متناسب با افرادی که به نسبت کار اداری فراوانی دارند بر می گردد و برای هردو گروه مناسب است.

ست صنایع دستی نفیس

این دسته از هدایای مدیریتی نیز جزو خاص ها می باشد. مخصوصا اگر با مدیر یک شرکت خارجی تعامل دارید. به دلیل جنبه سوغاتی و صادراتی بودن کالاهای این دسته، مخاطب هدف شما علاوه بر مدیران ایرانی، می تواند مدیران شرکت های مختلف خارجی نیز باشد و قطعا جزو بهترین هدایای مدیریتی و همچنین آبرومندانه و نفیس خواهد بود. اما ناگفته نماند قیمت آن هم از ویژگی های مهم آن بشمار می رود.

خودکار نفیس

شبیه به دسته قبلی، این دسته بندی نیز جنبه زیبایی و ارزشمندی بالایی دارد و به دلیل کاربردی بودن و کوچکتر بودن در صورتی که نفیس و ارزشمند بودن جزو مهم ترین معیارهای شماست اگر بخواهید که مخاطب تان از هدیه شما استفاده کند و صرفا فقط جنبه زیبایی نداشته باشد، حتما به این گزینه فکر کنید

صنایع دستی مینا

از جنس دسته بندی قبل یعنی صنایع دستی نفیس می باشد. با این فرق که سبک خاصی از صنایع دستی را شامل می شود. کالاهای این دسته به شدت زیبا و اصیل هستند. اگر دوستدار زیبایی هدیه جهت انتخاب هستید در بررسی و انتخاب این دسته از هدایای مدیریتی لحظه ای درنگ نکنید.

کیف اداری چرم

شبیه به ست اداری چرم، این دسته نیز با کالاهای چرم سروکار دارد با این تفاوت که صرفا به بخش کیف پرداخته و به دلیل کاربرد فراوان این کالا، تحت عنوان یک دسته بندی مجزا تعریف شده است. کمتر مدیر شرکتی را می بینید که یک کیف همراه خود نداشته باشد یا به این کالا نیاز پیدا نکرده باشد. بدون شک یکی از الزامات امروزه است.

سررسید

این نوع از هدایای مدیریتی نیز به دلیل قیمت و ارتباط با مناسبت و سهل الوصول بودن جزو بهترین هدایای مدیریتی و پرتیراژ و محبوب به شمار می رود، سالنامه به نوعی به کلیشه نیز تبدیل شده است اما همچنان اثرگذار می باشد چون جنبه کاربردی بالایی دارد.

جمع بندی

قبل از جمع بندی این مطلب؛ جهت معرفی و پیشنهاد بهترین هدایای مدیریتی، لازم است چند نکته مطرح شود. بدون شک تلقی بهترین ست هدیه از بین انتخاب های موجود به شدت به مخاطب، سلیقه، بودجه، مناسبت، استراتژی درونی شرکت و… بستگی دارد تا تشخیص دهید که چه نوع از هدایای مدیریتی مناسب شما و هدف شماست. اما به طور کلی اگر در دو دسته بندی انتخاب اقتصادی و نفیس بخواهیم پیشنهاد بدهیم از بین مواردی که در بخش پیشین بررسی کردیم در حالت انتخاب نفیس پیشنهاد ما رفتن به سراغ ست صنایع دستی نفیس، خودکار نفیس و صنایع دستی میناست اما از نظر اقتصادی پیشنهاد می کنیم مجموعه سررسید، ست رومیزی و ست هدیه دیجیتال را فراموش نکنید.

 

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.