انواع طراحی لوگو چیست, طراحی لوگو, طراحی لوگو شرکتی

انواع طراحی لوگو چیست ؟

در مقالات قبل در مورد قیمت طراحی لوگو حرفه ای صحبت کردیم؛ با مراجعه به این مطلب نیز میتوانید اطلاعات مفیدی در حیطه طراحی آرم و نشانه تجاری دریافت نمایید. در ادامه این مباحث قصد داریم به انواع طراحی لوگو بپردازیم! و پاسخی باشیم برای سوالِ انواع طراحی لوگو چیست ؟ یکی از مباحثی که باید یک مدیر کسب و کار با آن درگیر شود، و در انتخاب و انجام آن حساسیت های لازم را به خرج دهد، بحث طراحی آرم است.

طراحی لوگو چیست ؟

لوگو نشانه ای است بصری که هویت یک سازمان، برند یا یک کسب و کار را مشخص مینماید. یک آرم و نشانه تجاری باید منحصربفرد و گویای آن کسب و کار باشد. یک لوگو در عین سادگی میتواند برای سالها و یا حتی یک عمر در ذهن مخاطب ثبت شود. شاید با کمی فکر کردن اکنون آرم های معروف زیادی در ذهن شما یادآوری شود، سامسونگ، اپل، آدیداس، ال جی، گوچی، برند های لباس و پوشاک و…

در برخی برند ها، یک رنگ آنقدر کسب و کار خصی را در ذهن شما تداعی میکند که خودتان نیز به اینکه چگونه میتواند تا این حد در عمق ذهن شما رخنه کند تعجب میکنید. مانند رنگ آبی استقلال، پرسپولیس، در برند ها مانند ویکتوریا سکرت و… !!!!

این را بدانید که لوگو در جاها و موقعیت های زیادی کاربرد دارد، در تمامی امور گرافیکی یک پکیج تبلیغاتی، مانند هدایای تبلیغاتی و چاپ روی آنها، چاپ سالنامه و سررسید ها، تقویم رومیزی ها و انواع اوراق اداری مهمترین نقش را دارد.

انواع طراحی لوگو شرکتی

اگر بخواهیم بطور کلی انواع لوگو ها و آرم های تجاری را معرفی نماییم و به پاسخ سوال اولیه مان؛ انواع طراحی لوگو چیست برسیم، میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

لوگو تایپ چیست ؟

به لوگو های نوشتاری که بدون طراحی یک تصویر باشند و تنها با یک نوشته و نام برند به عنوان یک آرم طراحی شوند، لوگو تایپ میگویند. مانند لوگو برند سامسونگ، ال جی، هوواوی و…

لوگو تصویری چیست ؟

لوگو های تصویری که با استفاده از یک طرح منحصر بفرد موجب خلق یک آرم میشوند گفته میشود. کارشناسان گرافیک بر این باورند که لوگو تصوصری هرچقدر ساده تر باشد ماندگاری آن در ذهن ها راحت تر میشود.

طراحی لوگو ترکیبی – طراحی لوگو تلفیقی

لوگو های ترکیبی به لوگو هایی که از ترکیب لوگوتایپ و تصویر باشند گفته میشود، معمولا این لوگو ها نیز در ساده ترین حالت ممکن طراحی میشوند.

این نوع لوگو ها نیز میتوانند هم گویای آن کسب و کار باشند، یا اینکه یک آرم ساده و منحصربفرد برای معرفی یک برند باشد. قطعا ینکه یک لوگو تصویری و یا تلفیقی مرتبطبا نوع آن کسب و کار باشد نیست، ممکن است یک رنگ و یا یک آرم ساده و منحصر بفرد بتواند یک کسب و کار را تا برندینگ شدن و موفقیت همراهی نماید.

بهترین شرکت طراحی لوگو

اینکه لوگو برند یا شرکت شما را چه تیمی طراحی کند نکته مهمی است که باید در انتخاب آن بررسی های لازم را انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که همکاری با یک تیم گرافیک در یک شرکت معتبر بهتر از همکاری با یک شخص است!

همیشه این گفته در این زمنیه صدق نمیکند، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که خلاقیت ها و ایده های ناب از ذهن های خلاق یک تیم برخاسته میشوند نه فقط یک شخص!

این یک تیم گرافیک ست که میتوانند در کنار هم همفکری و به ایده پردازی بپردازند. پس در انتخاب یک شرکت تبلیغاتی معتبر و باسابقه نهایت دقت و بررسی را داشته باشید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.