انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی هزینه نیست سرمایه است

هدایای تبلیغاتی هزینه نیست را بارها شنیده ایم. کسب و کارهای زیادی در دنیای فیزیکی و یا فضای وب و مجازی در حال فعالیت هستند که هر کدام به نوعی بایکدیگر وارد رقابت می شوند و به دنبال روش های گوناگون تبلیغات و یازاریابی هستند. روش های تبلیغاتی گوناگونی وجود دارند اعم از تبلیغات چاپی، تبلیغات رسانه ای و… که این گونه تبلغات هم مزایای خود را دارند اما استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان یک روش تبلیغاتی بسیار موثر تر از سایر روش ها است.

هدایای تبلیغاتی در برندینگ تنها یک ابزار ساده نیستند. بسیاری از شرکت ها و موسسات بین المللی توانسته اند با استفاده از هدایای تبلیغاتی به ذهن و فکر مشتری نفوذ کنند. رسم زیبای هدیه دادن از دیرباز به منظور ایجاد دوستی و مودت در بین افراد مرسوم بوده است. همین امر دستمایه کسب سرمایه های کلان توسط تولید کنندگان جهانی شده است. برندسازی از طریق هدایای تبلیغاتی چند سالی است که در داخل کشور نیز به سبک و سیاق متفاوتی شروع شده است.

استفاده از هدایای تبلیغاتی هزینه نیست سرمایه است

جمله ” استفاده از هدایای تبلیغاتی هزینه نیست، سرمایه است “ یک شعار نیست. مدیران و صاحبان کسب و کارهایی که از هدیه های تبلیغاتی به عنوان روش های بازاریابی استفاده میکنند هیچگاه به این نتیجه نخواهند رسید که انتخابشان بیهوده بوده و از این روش هیچ نتیجه مثبتی دریافت نکرده اند از این رو به طور مداوم از انواع هدایای تبلیغاتی اعم از هدایای تبلیغاتی الکترونیکی، هدایای تبلیغاتی چرم، هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت، هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی و یا هدایای مدیریتی و… استفاده میکنند.

با ارائه هدیه تبلیغاتی حاوی نام و لوگوی تان به مشتری ها و مخاطبان میتوانید به نوعی برند سازی برسید، به این صورت که هدیه گیرندگان با هر بار استفاده از هدیه شما نام و برند شمارا میبینند و بسته به این موضوع که چقدر از هدیه شما از لحاظ کیفیت راضی بوده اند در ذهنشان ثبت شده و میتوانند به مرور به مشتری های وفادار برای شما تبدیل شوند.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی

کالاهای تبلیغاتی از سایر روش های تبلیغاتی بسیار ارزان تر می باشد. این محصولات به صورت روزانه استفاده و دیده می شوند. همچنین این محصولات به عنوان رایگان هدیه داده می شود و سبب ایجاد واکنش عاطفی و احساسی میان مخاطبان می گردد. هدایای تبلیغاتی جزء پرمخاطب ترین روش موثر در زمینه فروش محصولات و ارائه خدمات می باشد. رقابت تبلیغاتی در میان صاحبان کسب و کار به کیفیت محصول، نحوه طراحی و قیمت محصول بستگی دارد.

چنانچه هدیه تبلیغاتی هدفمند و با هوشمندی انتخاب شود، هرگز دور انداخته نمی شود. برای مثال یک سررسید حداقل یک سال مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از شرکت های تولیدی یا خدماتی ، هدایای کوچک تبلیغاتی را در سطح نمایشگاه ها پخش می کنند. بسیاری از بازدیدکنندگان این هدایا را به یادگار برای مدتی طولانی نگه می دارند. این پایدارترین نوع برندینگ در کوتاه ترین زمان است که با هزینه ای بسیار اندک انجام شده است. تیزهای تبلیغاتی تلویزیونی با صرف هزینه هنگفت باید مدام پخش شوند در غیر این صورت به سرعت از ذهن مخاطب پاک می شوند. اما یک جاسوئیچی با آرم شرکت می تواند سالهای زیادی مورد استفاده باشد. با هدایای تبلیغاتی می توان مستقیما با مشتری در ارتباط بود و این یعنی موفقیت در کسب و کار.

البته این موضوع فراموش نشود که کیفیت چاپ هدایای تبلیغاتی تاثیر مستقیم بر ذهن و رضایت مخاطب دارد، بنابراین باید در انتخاب تولیدکننده هدایای تبلیغاتی و یک چاپخانه مطمئن و باسابقه نهایت دقت را نمود.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.