طراحی لوگو

آنچه که باید در مراحل طراحی لوگو بدانید

لوگو یک آرم و نشانه ‌ی گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود، در واقع لوگو به عنوان آرم ، برند ، علامت تجاری و هویت سازمان شما شناخته می‌شود.

این نشانه گرافیکی به وسیله شرکت‌های تجاری ، تولیدی و صنعتی و همچنین کسب وکارهای کوچک نیز مورد استفاده قرار میگیرد تا از این طریق نوع خدمات اهداف و محصولشان را سریع‌تر به مخاطب معرفی کنند. به واسطه خلاقیت ، منحصربه فرد بودن و بصری بودن در اذهان حک شده و ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب داشته باشند به طور خلاصه میتوان گفت در بسیاری از موارد تصویر یک لوگو اولین چیزی است که با شنیدن یک نام به ذهنتان می‌رسد به عنوان مثال: کوکا کولا، نایک، اپل و …

شاید در طراحی هویت بصری بیشترین اسمی که شرکت ها و اشخاص با آن سر و کار دارند آرم و لوگو باشد. در واقع اهمیت طراحی لوگو سالهاست که در کشور بیشتر از قبل مورد توجه قرار میگیرد و با گسترش اینترنت و فضای مجازی و افزایش روز افزون برندها طراحی لوگو راهکار مناسبی است تا نام و علامت تجاری خود را در ذهن مخاطبان قرار دهیم.

هدف از طراحی لوگو

آرم های شرکت ها که به عنوان نشان و لوگو یک شرکت در نظر گرفته می شوند به نوعی نمایشگر گرافیکی هویت منحصر به فرد یک شرکت هستند و از طریق رنگ ها و فونت ها و تصاویر آنها اطلاعات ضروری در مورد یک شرکت را ارائه می دهد که به مشتریان کمک می کند با نام تجاری اصلی، شرکت را شناسایی کنند.

لوگو و آرم یک راه کوتاه برای اشاره به شرکت در تبلیغات و روش های تبلیغات و بازاریابی هستند؛ همچنین آنها یک نقطه ی هدف برای فونت های مختلف، رنگ ها و انتخاب های طراحی در انواع بازاریابی کسب و کار ارائه می دهند.

طراحی لوگو باید برپایه اصول باشد

برای طراحی لوگو حرفه ای باید برای مشتریان بالقوه منحصر به فرد و قابل درک باشد. گرچه انتخاب های بسیار زیادی برای رنگ، عناصر بصری و تایپوگرافی وجود دارد، به طور کلی یک لوگو باید درباره برخی اطلاعات در مورد شرکت کمکی ارائه دهد یا به طریقی طراحی شود که در مورد این شرکت یا صنعتش معنای خاصی داشته باشد. به عنوان مثال، شرکت های پیشرفته و شرکت های فن آوری، تمایل به داشتن آرم های زاویه ای برای انتقال سرعت دارند، در حالی که شرکت های خدمات گرا آرم های گرد را برای ارائه خدمات و اعتماد به مشتریان متمرکز کرده اند.

با داشتن لوگو حرفه ای به برند خود توجه کنید

«توجه کردن» به این معنی است که در انتخاب لوگو برای نشان دادن کسب ‌و کار شما، کمی فکر کنید؛ اهمیت لوگو در آن است که کل برند شما را تعریف می‌کند.

همه ما میدانیم که شروع یا رشد یک کسب‌ و کار تجربه دشواری است که شامل ملاحظات بسیار و استفاده دقیق از منابع با ارزش نیز می‌باشد، اما هنگام تصمیم‌گیری در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری در زمان، انرژی و سرمایه، باید به یاد داشته باشید که در بازار امروز، شما نمی‌توانید تغییر نام دهید.

پس داشتن یک نام و نشان شایسته برند شما بهترین و مهمترین تصمیمی است که میگیرید.

آنچه که باید در مراحل طراحی لوگو بدانید

به منظور طراحی لوگو مناسب باید مراحلی را طی کنید تا به هدف خود دست پیدا کنید. این مراحل برای طراحی لوگو عبارتند از:

  • در قدم اول باید شرکت وهمچنین حیطه کاری آن را به دقت بررسی کنید.
  • باید در سایت ها و شرکت های رقیب جستجو کنید و با مخاطبین، رقیبان و بازاری که مورد هدف شما است، آشنایی لازم را پیدا کنید.
  • هدف خود از طراحی لوگو را مشخص کنید.
  • در این مرحله باید ایده های خلاقانه خود را ارائه دهید و پس از مشخص شدن پیامی که می خواهید با لوگو ارائه دهید، نوبت به طراحی لوگو شما به صورت دستی بر روی کاغذ می باشد. این کار به شما کمک می کند تا آنچه در ذهن دارید را روی کاغذ بیاورید.
  • سپس طرح های پیشنهاد خود را در رایانه بررسی کنید و با جان بخشی به آنها با استفاده از رنگ های متناسب، طرح های نهایی را مشخص کنید.
  • در آخرین مرحله باید انتخاب اصلی خود را مشخص کنید و ویرایش های لازم را بر روی آن انجام دهید. در نهایت وقت ارائه طرح نهایی لوگو شما میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید