آموزش طراحی لوگو ، طراحی لوگو , نکات طراحی لوگو , طراحی لوگو

آموزش طراحی لوگو

آموزش طراحی لوگو

لوگو چیست ؟ در این مطلب میخواهیم به آموزش طراحی لوگو بپردازیم.  لوگو را می‌توان به مثابه چهره یا شمایل صورت هر برند دانست، به این معنی که اولین تصویری که در ذهن مخاطبان با شنیدن نام برند شما ایجاد می‌شود، همان تصویر لوگوی برند شماست. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که نحوه طراحی آن امری بسیار مهم و حیاتی تلقی می‌شود. هرگز از یاد نبرید که یک لوگوی حرفه‌ای به نوعی دارایی برند شما محسوب می‌شود.

 

طراحی لوگو شرکتی

باید به این نکته توجه کرد که خلق یک نماد بصری موثر برای یک برند به چیزی فراتر از تسلط به دانش طراحی گرافیکی نیاز دارد و همانگونه که هر شغلی مجموعه‌ای از مهارت‌های خاص خود را در بر می‌گیرد، طراحی لوگو نیز ‌نیازمند تمرین و تجربه زیاد است تا به موفقیت منجر شود. همچنین طراحان گرافیک نیز باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که با فراگیری دانش و به روز نگه داشتن آن می‌توانند گامی بسیار موثر برای دستیابی به موفقیت‌‌های چشمگیر بردارند.

 

طراحی لوگو ارزان , بهترین طراحی لوگو ، طراحی لوگو رستوران ، طراحی لوگو مواد غذایی

نکات مهم در آموزش طراحی لوگو

با توجه به مطالب بالا، در نظر داریم تا در این مقاله شما را با ۱۲ نکته ضروری که در هنگام طراحی لوگو شرکتی باید به آن‌ها توجه کنید، آشنا کنیم! با ما همراه باشید!

 • طراحی‌های مقدماتی زیادی انجام دهید!

اسکچ‌ های مقدماتی اولین و مهمترین گام  در طراحی یک لوگوی موثر به شمار می‌روند. این طرح‌ها می‌توانند به سادگی طراحی با مداد و کاغذ خلق شوند و یا اینکه با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری ویژه طراحی و تصویرسازی، طراحی شوند. نکته مهمی که وجود دارد این است که اگر شما در این مرحله عجولانه عمل کنید و یا از آن صرف نظر کنید، ممکن است نتیجه نهایی را با مشکلات جدی روبرو کنید!بهتر است که این مرحله را با ۲۰ تا ۳۰ طرح یا ایده‌ی اولیه شروع کنید و سپس با ایجاد تغییراتی بر ایده‌های اصلی درصدد طراحی طرح نهایی برآیید. اگر متوجه شدید که طراحی‌های شما چنگی به دل نمی‌زند، هرگز تسلیم نشوید و  از نو شروع به طراحی ایده‌های جدید کنید. همواره به خاطر داشته باشید که یک طراح گرافیک حرفه‌ای در مرحله مقدماتی وقت و تلاش بیشتری نسبت به مراحل دیگر فرآیند طراحی صرف می‌کند و چه بسا که همین موضوع است که دلیل موفقیت او به شمار می‌رود!

 • تعادل ایجاد کنید

تعادل در طراحی لوگو بسیار اهمیت دارد، چرا که ذهن ما، به طور طبیعی، یک طرح متوازن را به عنوان طرحی خوشایند و جذاب درک می‌کند.  شما می‌توانید با برابر نگه داشتن وزن نگاره‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌ها در هر طرف از طرح، لوگوی خود را متعادل طراحی کنید.اگرچه در مبحث هنر قانون تعادل را می‌توان گاهی از اوقات نادیده گرفت، اما بخاطر داشته باشید که لوگوی شما قرار است در معرض دید تعداد قابل توجهی از افراد مختلف قرار بگیرد نه فقط قشر خاصی از افراد که از درک هنری بالایی برخوردارند، بنابراین یک طراحی متوازن می‌تواند ایمن‌ترین رویکرد پیش روی شما محسوب شود.

 • اندازه‌ مناسبی برای لوگو انتخاب کنید

در آموزش طراحی لوگو موضوع «اندازه و سایز» در طراحی لوگو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یک لوگو باید در هر سایزی خوب به نظر برسد و قابل درک باشد.یک لوگو در صورتی وجه موثر بودن خود را از دست می‌دهد که با درج بر روی سربرگ‌ها، پاکت‌ها و یا اقلام تبلیغاتی با سایزهایی کوچک، بسیاری از مفاهیمی که حامل آن است را از دست داده و گنگ به نظر برسد.از سمت دیگر اندازه لوگو باید طوری طراحی شود که برای استفاده در سایزهای بزرگ‌تر مانند پوسترها، بیلبوردها و فرمت های الکترونیکی مانند تلویزیون و وب‌سایت‌ها نیز خوب و خوانا به نظر برسد. مطمئن‌ترین روش برای تعیین اینکه آیا یک لوگو درهر اندازه‌ایی به خوبی عمل کرده و پیام خود را منتقل می‌کند، این است که خودتان آن را در سایزهای مختلف تست کنید.توجه داشته باشید که کوچک‌ترین مقیاس در نظر گرفته شده برای یک لوگو معمولا سخت‌ترین قسمت برای راستی آزمایی عملکرد آن لوگو محسوب می‌شود، پس کار خود را با چاپ لوگو بر روی سربرگ‌ها یا پاکت‌ها شروع کنید و ببینید که آیادر این ابعاد قابلیت خوانایی و انتقال مفاهیم خود را حفظ می‌کند یا نه. همچنین می‌توانید با چاپ لوگو در یک نسخه پوستری، کارآیی آن را در مقیاس‌های بزرگ تست کنید.

 • رنگ‌ها را هوشمندانه انتخاب کنید

تئوری رنگ موضوع  پیچیده‌ای محسوب می‌شود، اما طراحان که مفاهیم پایه را درک می‌کنند قادر هستند تا از رنگ‌ها در جهت  رسیدن به منافع خود استفاده کنند.

ادامه مطلب
انواع ست هدیه مدیریتی ? + {کاربرد ست های مدیریتی}

مفاهیم پایه در آموزش طراحی لوگو

  • ازرنگ‌هایی که در چرخه رنگ  نزدیک به هم هستند  استفاده کنید. ( به عنوان مثال برای یک پالت « گرم»، از رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد  استفاده کنید.)
  • از رنگ‌هایی استفاده نکنید که آنقدر روشن باشند که به سختی بتوان با چشم دنبالشان کرد.
  • یک لوگو باید در حالت‌های سیاه و سفید، خاکستری و دو رنگه نیز خوب به نظر برسد.
  • گاهی اوقات سرپیچی از قواعد تعریف شده به زیبایی کار می‌افزاید اما باید به نحوی اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما نتایج خوبی به همراه دارد!

دانستن این که چگونه رنگ‌ها احساسات، هیجانات و حالات مختلف را تحریک می‌کنند نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای مثال رنگ قرمز می‌تواند موجب برانگیختن احساسات پرخاشگرانه، عشق، شور و اشتیاق و قدرت شود.

 • انتخاب رنگ در طراحی لوگو

این مسئله را نیز به یاد داشته باشید که ترکیبات رنگی مختلف را امتحان کنید و سعی کنید تا از این طریق با پیام کلی و احساس برند هماهنگ شوید. بازی کردن با رنگ‌ها به صورت جداگانه نیز به خودی خود یک ایده خوب دیگر است. برخی برندها تنها با مانور دادن بر روی یک رنگ خاص  به شهرت یافته و از برندهای مشابه قابل‌تشخیص هستند.همچنین اینکه انتخاب رنگ شما در استراتژی های تبلیغاتی که در پش رو قرار دارد نیز موثر است، به عنوان مثال در طراحی بسته بندی محصولات و یا چاپ و حک لوگو روی سالنامه اختصاصی یا دیگر انواع هدایای تبلیغاتی نظیر ست مدیریتی لوکس ، پاوربانک، لیوان و… نیز تاثیرات ظاهری و یا تبلیغاتی خود را بر جای میگذارد.بعنوان مثال شما وقتی به «رایتل» فکر می‌کنید آن را با طیف خاصی از رنگ بنفش به خاطر می‌آورید و همینطور اگر آن طیف خاص بنفش رنگ را در تبلیغاتی ببینید پیش از دیدن و یا شنیدن نام برند می‌توانید نام رایتل را حدس بزنید. و این یعنی رنگ‌ها بسیار اهمیت دارند چراکه می‌توانند برند را از رقبایش متمایز کنند و از همه مهم‌تر اینکه برند را قابل‌تشخیص می‌سازند.جهت دریافت خدمات مشاور تبلیغاتی، خدمات دیگر مجموعه مجریان ، شرکت هدایای تبلیغاتی ، محصولاتی مانند : خودکار تبلیغاتی، پاوربانک تبلیغاتی، لیوان حرارتی، خرید تقویم رومیزی، ست مدیریتی زنانه و … می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در بخش تماس با ما، با مشاوران و کارشناسان مجموعه مجریان در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این صفحه کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *