هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی بهانه ای است برای به یادماندن در ذهن مشتریان خود  – هدایای تبلیغاتی می تواند اثرگذار باشد و برند مان را در ذهن مشتریان حک کند
تهیه و توزیع مناسب هدایای تبلیغاتی ویژه و منحصر به فرد یکی از راه های مناسب، اثرگذار و همچنین مقرون به صرفه در جهت دستیابی به مشتریان بالقوه در انواع و اقسام کسب و کارها می باشد. امروزه تمامی شرکت ها اعم از شرکت های بزرگ و شناخته شده تا کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها همه و همه از این روش بازاریابی استفاده می کنند. تنوع در محصول، قیمت و طراحی از مهمترین ویژگی های هدایای تبلیغاتی می باشند. این هدایا دارای آرم و نام تجاری هستند که نظر همه افراد را به خود جلب خواهند کرد و این مهم منجر به یادآوری روزانه نام سازمان شما در ذهن افراد و در نتیجه به رسمیت شناختن برند شما خواهد شد. از ویژگی های دیگر هدایای تبلیغاتی می توان به ماندگاری و استفاده طولانی مدت آنها توسط مردم اشاره کرد. ویژگی ذکر شده، یکی از تفاوت های مهم این روش تبلیغاتی با تبلیغات تلویزیونی و رادیویی می باشد. زیرا تماس بیننده و یا شنونده با تبلیغات رادیویی و تلویزیونی محدود و در حد چند دقیقه می باشد ولی هدایای تبلیغاتی شاید سالها مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال لیوان های تبلیغاتی، تی شرت ها، پاور بانک ها و یا حتی کلاه ها و خودکارهای تبلیغاتی همه و همه از مواردی هستند که میتوانند سالها مورد استفاده قرار گیرند. بنا بر آمارها در برخی موارد که هدایای تبلیغاتی به تنهایی مورد استفاده قرار می گرفتند، تا ۶۹ درصد افزایش در “علاقه به برند” و تا ۸۴ درصد “تاثیرپذیری مناسب” برند را نشان داده است. این هدایا در کنار سایر روش های تبلیغاتی می تواند بسیار موثرتر و اثر گذار تر عمل کند. به عنوان مثال وقتی یک خودکار تبلیغاتی در کنار یک بروشور تبلیغاتی با طراحی مناسب و خلاقانه استفاده می شود اثرش هر دو محصول تبلیغاتی چندین برابر بیشتر و در نتیجه جایگاه سازی برند مورد نظر پیشرفت لازم را خواهد کرد. گذشته از موارد تجاری و بازاریابی، هدیه دادن فرهنگی بسیار ارزشمند می باشد که موجب نگرش مثبت بر برند، ارتباط بیشتر و نزدیک تر بین افراد و حتی سازمان ها و در نتیجه مراودات بیشتر و بهتر بین آنها می شود. نگاه خلاقانه و استفاده هوشمندانه از هدایای تبلیغاتی فاکتور مهم استفاده از این شیوه تبلیغاتی می باشد به عنوان مثال یک فروشگاه فروش محصولات نوشیدنی با هدیه دادن یک دربازکن که حاوی اطلاعات مهم آن فروشگاه می باشد می تواند سالها با صرف هزینه کم در خاطر افراد باقی بماند. در آخر باید گفت: اگرچه داشتن یک اسلوب معین برای بازاریابی مهم است اما توانایی در استفاده از ابزار متنوع (هدایای تبلیغاتی) برای آوازه دادن به کسب و کار نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
از دیگر هدایای تبلیغاتی می توان به انواع و اقسام سررسید ، کیف ها، صفحات زیر موس و فلش مموری ها، عینک و چشم بندها و همچنین قمقمه ها و مونوپد ها اشاره کرد که هر کدام بنا بر نوع سرویس و خدمات مشتریان می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

One thought on “هدایای تبلیغاتی

  1. Pingback: هدایای تبلیغاتی – هدایای تبلیغاتی مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =